SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP zmienia ramówkę, by nadać premierowo film o Lechu Kaczyńskim. „Zamówiony przez Kurskiego”

Dzisiaj o godz. 21:00 na antenie TVP Info zostanie premierowo wyemitowany film Ewy Żmigrodzkiej o Lechu Kaczyńskim jako prezydencie Stolicy - „1130 dni, które zmieniły Warszawę”. – To film zamówiony w TAI jeszcze przez Jacka Kurskiego – mówią nasze źródła na Woronicza. Dokument zostanie powtórzony tego samego dnia na TVP1 i w TVP3. Z naszych informacji wynika, że TVP niemal w ostatniej chwili zmieniła ramówkę, by pokazać ten dokument.

Lech Kaczyński Article

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, nagła zmiana w ramówce zaszła wczesnym przedpołudniem. Wtedy bowiem doszło do (pomyślnie zakończonej) kolaudacji filmu i zapadła decyzja, by dokument Ewy Żmigrodzkiej wyemitować jeszcze dzisiaj. Dlaczego dzisiaj? To ważna data: dziś przypada bowiem 20-ta rocznica zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta Warszawy (18 listopada 2002 roku). - Telewizji zależało, by zmieścić się w piątkowym rozkładzie programów - słyszymy.

Film ma ciekawą historię. Został zamówiony w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej jeszcze za czasów prezesury Jacka Kurskiego, i - jak mówią nasze źródła w centrali TVP - to osobiście Kurski miał stać za tym zamówieniem. Teraz trafia premierowo na anteny telewizyjne. Jego reżyserką jest Ewa Żmigrodzka, autorka takich obrazów dokumentalnych, jak (emitowany także na antenach TVP) „Chodźcie z nami” o wydarzeniach gdańskiego maja 1982 roku, „Nigdy tego nie zapomnę”” (o wyzwalaniu obozu w Majdanku) czy „Krwawy ślad” (obraz współprodukowany przez TVP; miał premierę w 2020 roku).

Dokument, opowiadający o prezydenturze Kaczyńskiego w Warszawie, będzie pokazany na antenie TVP Info o godz. 21:00, natomiast tuż po jego zakończeniu, o godz. 22:05 wyemituje go telewizyjna Jedynka. O 23.00 pokaże go też TVP3.

Średni dobowy udział TVP Info w październiku 2022 roku wyniósł 4,77 proc. (po wzroście o 9,66 proc.).

 

Dołącz do dyskusji: TVP zmienia ramówkę, by nadać premierowo film o Lechu Kaczyńskim. „Zamówiony przez Kurskiego”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Teleman
Ja pierd...,akordy ogłoszą karakana świętym ?
28 3
odpowiedź
User
Obywatel
Ciekawe czy wspomną w filmie o tym, że Lech podpisał Traktat Lizboński w 2009 roku, który daje Unii Europejskiej zielone światło do federalizacji państw członkowskich pod przywództwem Niemiec.
24 2
odpowiedź
User
historyk
Kurski to ten o którym brat napisał że ma przodków wiary mojrzeszowej ?
14 3
odpowiedź