SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Info hasłem „Wiesz więcej” edukuje widzów o wyborach samorządowych

Stacja TVP Info emituje na antenie materiał autopromocyjny z hasłem „Wiesz więcej”, w którym edukuje widzów na temat kart do głosowania w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października.

fot. TVP Info/screen Article

W trwającym około półtorej minuty materiale pokazano wzory czterech kart do głosowania, które będą wydawane wyborcom przez komisje wyborcze w niedzielę 21 października. Różnią się one przede wszystkim kolorami. Każda karta jest omawiana wraz z dokładną prezentacją kolorów przyporządkowanych poszczególnym organom władzy samorządowej przez PKW.

Lektor podkreśla także, że na każdej karcie można wskazać tylko jednego kandydata, natomiast wyboru należy dokonać „dwiema przecinającymi się liniami”. Materiał kończy się hasłem „TVP Info - Wiesz więcej”.

TVP Info pokazuje na antenie także spoty Państwowej Komisji Wyborczej o charakterze informacyjno-poradnikowym. W poradnikach zawarto informacje m.in. kogo i do jakich organów samorządu będziemy wybierać 21 października (rada gminy; wójt, burmistrz lub prezydent; rada powiatu; sejmik województwa), jak zgłaszać nieprawidłowości, a także wyjaśniono zasady wyborów na podstawie Kodeksu Wyborczego oraz zadania poszczególnych organów władzy samorządowej.

Oprócz TVP Info spoty PKW są również emitowane na antenach: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Historia, TVP Seriale i TVP HD.

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 190 817 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,19 proc. Natomiast portal TVP.info w kwietniu br. zanotował 1,33 mln realnych użytkowników, 8,94 mln odsłon oraz 25 minut i 8 sekund średniego czasu korzystania (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info hasłem „Wiesz więcej” edukuje widzów o wyborach samorządowych

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jaro
Edukuje ciemnotę jaki dobry jest PiS....
18 13
odpowiedź
User
Lojza
Edukuje ciemnotę jaki dobry jest PiS....

To jest właśnie niepohamowane zaślepienie. Propaganda w TVP Info jest czasem dramatyczna, ale niektórzy zaślepieńcy byliby w stanie wbić szpilkę PiS-owi nawet przy wyświetlaniu jakiegoś nekrologu w TVP Info...
11 14
odpowiedź
User
Marek
Pewnie podprogowo ten spot przemyca sukcesy Morawieckiego z jego akcji "Janosik". Ja bym tego nie ogladał. Po tym jak w weekend przez 2h oglądałem TVP Info i przez 2h leciala tylko namolna propaganda PIS to juz nie wierze, ze ta stacja moze poscic cokolwiek co nie jest partyjna agitacja.
19 10
odpowiedź
User
Sebastian
Od tego jak głosować jest PKW a nie tvp info. Bo to pkw jak są wybory tłumaczy jak zagłosować i tym podobne. TVP Info kłamie ludziom prosto w oczy prowadząc ciemnoty o których jest bardzo trudno do uwierzenia.
10 8
odpowiedź
User
m
Od tego jak głosować jest PKW a nie tvp info. Bo to pkw jak są wybory tłumaczy jak zagłosować i tym podobne. TVP Info kłamie ludziom prosto w oczy prowadząc ciemnoty o których jest bardzo trudno do uwierzenia.
Cztery lata temu PKW pokazała jak Polacy głosują,a może raczej sfałszowała.
9 9
odpowiedź