SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Redakcja TVP Info wróciła do hybrydowego trybu pracy. Wprowadzono dodatkowe obostrzenia

Dyrekcja TVP Info podjęła we wtorek decyzję o powrocie do hybrydowego trybu pracy prezenterów i reporterów - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. - Powodem jest oczywiście wzrost zachorowań na Covid-19 w kraju - zaznacza Jarosław Olechowski, dyrektor TAI. Reporterów relacjonujących protesty na ulicach wyposażono w dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay Article

TVP (podobnie jak i inne stacje) już w marcu br. zaczęła wdrażać procedury zalecone przez Główny Inspektorat Sanitarny w zakresie rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. Wprowadzono także zabezpieczenia higieniczne. - Pracownicy są na bieżąco informowani poprzez kanały komunikacji wewnętrznej na temat środków ochrony oraz profilaktyki zakażenia koronawirusem. Przygotowane są procedury w zakresie nagrań audycji z udziałem publiczności, które będą w miarę konieczności wdrażane. Zarząd powołał specjalny zespół, którego celem jest podejmowanie bieżących działań w zależności od rozwoju sytuacji - komunikowało wiosną Centrum Informacji TVP.

Obostrzenia obowiązywały od marca

Wyjątkowe środki bezpieczeństwa wprowadzono też w TAI. Reporterzy i ekipy zdjęciowe TVP Info zostali podzieleni na grupy: dwa zespoły we wszystkich redakcjach, które nie mogą się ze sobą spotykać, wymieniają się co 3 dni. Ekipa realizacyjna dojeżdżała na zdjęcia innym autem niż reporter lub researcher, żeby minimalizować kontakty między różnymi działami.

- Montaż odbywa się w telewizji, ale staramy się ograniczyć obecność reporterów na zestawie montażowym - reporter kontaktuje się telefonicznie z montażystą. Większość wypowiedzi nagrywanych jest też za pomocą internetu - mówił Jarosław Olechowski. Zawieszono też w TAI programy na żywo z udziałem publiczności.

W lipcu br. w TVP Info stopniowo zaczęto luzować reżim sanitarny - z zachowaniem ostrożności i zdrowego rozsądku. Wciąż obowiązywały najbardziej podstawowe obostrzenia (płyny dezynfekujące przy wejściu, dystans, maseczki itd.), jednak powrócono do normalnego trybu pracy reporterów. Przywrócono też programy z udziałem publiczności: „Strefę Starcia” i „Studio Polska”. - Doszliśmy do jedna wniosku, że teraz, gdy mamy powtórną falę pandemii, rozsądnie jest powrócić do wiosennych obostrzeń - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski.

Jesienią - powrót do środków bezpieczeństwa

Kilka dni temu podjęto w TAI decyzję o tym, że zawieszone znów będzie nadawanie „Studia Polska”. „Strefa Starcia” na razie zostaje - ale szefostwo TAI wprowadza na jej planie restrykcyjny reżim sanitarny. - Powracamy też do hybrydowej pracy prezenterów naszych programów, ale i reporterów. Dzielimy ich na zespoły, które przychodzą do pracy naprzemiennie, podobnie jak było to wiosną. Ograniczamy znów obecność autorów materiałów na stanowiskach montażowych. Oczywiście utrzymujemy też wszystko to, co było w mocy do tej pory: wchodzący do siedziby TVP Info poddawani są mierzeniu temperatury, dezynfekcji itd. - mówi nam Jarosław Olechowski, szef TAI.

Reporterzy i operatorzy TVP Info, relacjonujący obecnie protesty na ulicach polskich miast, zostali wyposażeni w specjalne kombinezony, gogle i przyłbice. Wozy transmisyjne mają dodatkowe porcje płynów i żeli dezynfekujących. – To jest truizm, ale w tych czasach szczególnie musimy uważać i przykładać największą wagę do bezpieczeństwa i zdrowia pracowników - podsumowuje Olechowski.

We wrześniu br. podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP prezes Jacek Kurski chwalił organizację pracy w TVP Info w czasie pandemii i podkreślał, że Telewizja Polska rekomenduje zdalną prace w tym trudnym okresie. - Epidemia pokazała, że Polacy szukają informacji w telewizji publicznej. Mieliśmy niespotykaną dotąd sytuację - kanał tematyczny przez wiele dni cieszył się wynikiem 9 proc. i był anteną pierwszego wyboru. To był absolutny fenomen telewizji informacyjnej, czego serdecznie gratuluję dyrektorowi Jarosławowi Olechowskiemu, Pawłowi Gajewskiemu i Krystianowi Kuczkowskiemu. Dziękuję za tę fantastyczną pracę w czasie pandemii, pokazaliśmy, że Polacy potrzebują sprawdzonej i rzetelnej informacji - mówił wówczas Kurski.

Średni dobowy udział TVP Info w rynku oglądalności we wrześniu wyniósł 4,10 proc. (po wzroście o 9,51 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Redakcja TVP Info wróciła do hybrydowego trybu pracy. Wprowadzono dodatkowe obostrzenia

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oby watel
Kurski to jednak ma poczucie humoru.
6 3
odpowiedź
User
seba
hahaha mają wirusa, mają wirusa
TVP WIRUS wiesz mniej
4 4
odpowiedź
User
obserwator
A co z programem po Panoramie ? Panorama opinii ? Zapomnieliście ?
1 0
odpowiedź