SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przeprowadzka dawnego studia TVP Info. Sprzęt trafi na Woronicza

Telewizja Polska zamierza przenieść wyposażenie z poprzedniego studia TVP Info w siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej do swojej siedziby głównej. Wyda na to ok. 800 tys. zł.

Uroczyste oddanie studia TVP Info do użytku; fot. Michał Kurdupski Uroczyste oddanie studia TVP Info do użytku; fot. Michał Kurdupski

W ramach zamówienia publicznego Telewizja Polska chce zlecić przeniesienie wyposażenia poprzedniego studia TVP Info, działającego w studiu „C” siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przy Placu Powstańców Warszawy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

To studiu uruchomiono w listopadzie 2018 roku, głównym elementem jego scenografii była 22-metrowa ściana LED o rozmiarze 18 mln pikseli. Całość kosztowała 16 mln zł.

Teraz wyposażenie ma zostać przeniesione i zainstalowane w studiu „S11” siedziby głównej TVP przy ul. Woronicza 17. Chodzi o urządzenia i stojaki technologiczne takie jak, m.in. system ściany multimedialnej LED z procesorami RGB Link Venus X7 i X3, dziewięć torów i pięć statywów kamerowych, kilka systemów (m.in. oprawy graficznej VizRT), konsoleta audio, podzielniki obrazu, urządzenia pomiarowe i monitory odglądowe.

Przenosiny dawnego studia TVP Info

TVP w ramach zamówienia dostała trzy oferty: od firm Twenty 4 Seve (z ceną 820,4 tys. zł brutto), Konsbud Audio (756,2 tys. zł brutto) oraz 4Visions (738 tys. zł brutto). Nadawca na sfinansowanie zlecenia chce przeznaczyć maksymalnie 800 tys. zł. Nie poinformował jeszcze, czy z którymś z oferentów podpisał umowę.

Wybrana firma będzie mieć maksymalnie 50 dni na przeniesienie wyposażenia i zainstalowanie go w studiu przy Woronicza.

CZYTAJ TEŻ: Z TVP odchodzi były dziennikarz „Wiadomości”. Pracował ponad 15 lat

Od zmiany władz Telewizji Polskiej w drugiej połowie grudnia ub.r. wszystkie programy informacyjnej i TVP Info są nadawane z siedziby głównej spółki. W biurze TAI przy Placu Powstańców Warszawy do połowy stycznia przebywali tworzący jej poprzednią dyrekcję Michał Adamczyk, Samuel Pereira i Marcin Tulicki. TVP zwolniła ich dyscyplinarnie, a w pozwie domaga się 1,3 mln zł odszkodowania za szkodę, którą „poniosła w związku z bezprawnymi działaniami pozwanych.

Według telewizji te działania pozbawiły TVP możliwości korzystania z infrastruktury znajdującej się w budynku przy Placu Powstańców Warszawy 7”. Do siedziby TAI przeniosło się natomiast TVP World, którego programy od drugiej połowy maja są emitowane z dawnego studia „Wiadomości”.

Dołącz do dyskusji: Przeprowadzka dawnego studia TVP Info. Sprzęt trafi na Woronicza

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xyz
TVP World jest nadawane nie z dawnego studia Wiadomości a Panoramy. To Biełsat jest nadawany z dawnego studia Wiadomości. Wypadałoby być precyzyjnym pisząc jakiś artykuł.
15 0
odpowiedź
User
neoitvp
Nikt normalny nie chce oglądać tego dziadostwa. Ogladalnosc neo-TVP szoruje po dnie, bo uzurpatorzy ściągają same upolitycznione persony pokroju Wramby, Opolskiej, Dobrosz-Oracz czy Czyża, który inkasuje miesiecznie ponad 87 tys zł za swoje pierdolamento, a wszystko to w spółce postawionej w stan likwidacji
20 29
odpowiedź
User
hmm
Daniel Gorgosz, likwidator TVP jest zamieszany w milionowy przekręt w szpitalu w Rypinie. Likwidator pracował tam w latach 2016-2018 i właśnie wtedy miał brać udział w przestępstwie. W toku śledztwa rypińska prokuratura ustaliła, że od 19 maja 2017 roku do 5 października 2018 roku w Rypinie niszczono, poprzez fizyczne podarcie, dokumenty w postaci faktur. Zarzutami objęto całą grupę lekarzy i pracowników rypińskiego szpitala. Wśród nich znalazł się Daniel Gorgosz.
12 17
odpowiedź