SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Info pokazało na wizji ubrudzoną staruszkę. Osoba odpowiedzialna ukarana

Na antenie TVP Info w materiale o emeryturach pokazano z bliska ujęcia przypadkowej staruszki, której odzież z tyłu była znacząco zaplamiona. - Osoba odpowiedzialna została ukarana - przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Telewizji Polskiej. 

Kadr z programu TVP Info/fot. Twitter/ Tygodnik Nie Article

Na antenie TVP Info pokazano materiał poświęcony sytuacji emerytów. Na pasku można było przeczytać "Kolejni emeryci i renciści otrzymają dziś ostatni raz w tym roku 14. emerytury". W części ekranu wypowiedzi udzielała emerytka, mówiąc o tym, że "każde wsparcie jest dobre" oraz że "człowiek ciągle żyje i ciągle coś potrzebuje".

Z drugiej kamery na części ekranu pokazywano natomiast ujęcia przechodzącej ulicą starszej kobiety. Z daleka można było dostrzec, że na jej ubraniu jest duża, ciemna plama. Osoba nagrywająca zdecydowała się jednak zaprezentować widzom dokładniej staruszkę - zbliżenie kamery pokazało jej mocno zanieczyszczoną odzież w okolicach pośladków i niżej - możliwe więc, że było to poplamienie moczem lub fekaliami. Kobietę pokazano tylko tyłem, widzowie nie widzieli więc jej twarzy.

Kiedy widzowie oglądali zbliżone ujęcia kobiety w brudnej sukience, reporter komentował "jak widać, emeryci, renciści mają różne wydatki, od zaplanowanych wakacji po wykup lekarstw".

 TVP ukarała osobę odpowiedzialna za nieestetyczne ujęcia

Zapytaliśmy TVP, jak doszło do tego, że na antenie programu TVP Info widzom pokazano ujęcia stawiające w tak niekorzystnym świetle przypadkową, starszą osobę przechodzącą ulicą i kto odpowiadał za realizację materiału.  

"W materiale pojawiły się ujęcia starszych osób z różnych miejscowości. Jednym z kadrów było niestosowne ujęcie pewnej starszej Pani, którego nie dostrzeżono. Materiał w serwisie pojawił się jednorazowo i natychmiast został poprawiony. Nie było to działanie intencjonalne i zamierzone. Osoba odpowiedzialna została ukarana" - przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Telewizji Polskiej.

Od kilku lat Telewizja Polska ze względu na treści emitowane w TVP Info i programach informacyjnych jest wśród najgorzej ocenianych mediów w kraju. W niedawnym sondażu państwowego instytutu CBOS działalność Telewizji Polskiej negatywnie oceniło 45 proc. Polaków, a dobrze 39 proc. TVP i Radio Maryja jako jedyni nadawcy zanotowali więcej ocen krytycznych niż pozytywnych, dużo lepiej zostali ocenieni TVN i Polsat.

W sierpniu 2023 roku wśród widzów oglądających tylko naziemną telewizję cyfrową TVP Info miało wynik na poziomie 9,22 proc., po spadku o 3,07 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP Info pokazało na wizji ubrudzoną staruszkę. Osoba odpowiedzialna ukarana

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bożena
Osoby starsze od tego pisowskiego dobrobytu już robią pod siebie.
odpowiedź
User
co sie staszek dziwisz
3000 milionów poszło w ... błoto.
71 19
odpowiedź
User
Jerzy z Kraśnika
Ta Pani była zanieczyszczona Platformą Obywatelską.
0 0
odpowiedź