SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Info z ramówką podobną do TVP3

W sobotę 6 października powinien ruszyć kanał TVP Info, który zastąpi TVP3. - Finalizujemy przygotowania do startu, szczególnie intensywne prace trwają nad stroną techniczną - mówi Aneta Wrona, rzecznik prasowa TVP. W ramówce nowej stacji nie ma jednak zbyt wielu zmian w stosunku do obecnego układu programowego regionalnej Trójki.

TVP Info z ramówką podobną do TVP3

Dotychczasowy program informacyjny TVP3 "Kurier" zostanie zastąpiony przez "Serwis Info". Będzie on emitowany podobnie jak "Kurier" 30 minut po pełnej godzinie z wyjątkiem "Poranka TVP Info" (od 6.00 do 9.30), gdzie ma ukazywać się co kwadrans.

W paśmie "Dzień z TVP Info", które nadawane będzie od poniedziałku do piątku od 9.30 do 18.00, po każdym "Serwisie Info" emitowane będą informacje sportowe, ekonomiczne i pogodowe, a także kulturalne. O 11.00 pojawiać się będzie program "Biznes - otwarcie", po 15.00 "Raport z Polski", a o 16.15 nadal "Rozmowa dnia". W paśmie mają się znaleźć także komentarze dotyczące wydarzeń w kraju i na świecie.

Nie zmienią się godziny emisji programów ośrodków terenowych TVP. Główne pasmo regionalne nadawane będzie w godz. od 18.00 do 20.00 (w niedziele do 22.30). Poza tym audycje lokalne ukazywać się będą także od 7.45 do 8.00, od 8.45 do 9.00, od 16.45 do 17.00 i od 21.45 do 22.15, a w weekendy ponadto od 8.00 do 8.30, od 17.00 do 17.15 oraz od 22.15 do 22.30.

Wieczorem w dni powszednie o godz. 20.00 nadawany ma być program publicystyczny, który nie ma jeszcze nazwy. Audycja, która zastąpi "Trzeci wymiar", potrwa godzinę z przerwą na "Serwis Info"). Po niej o 21.00 pojawiać się będzie przeniesiony z 20.00 "Telekurier". O 22.15 nadawany ma być program gospodarczy "Biznes i Ekonomia", a po 23.00 "Sportowy wieczór".

W ramówce weekendowej pojawi się kilka nowych magazynów m.in. "Biznes tydzień", "Punkt widzenia", "O co chodzi", "Tygodnik Polski" oraz "Polityczny komentarz tygodnia". Znikną natomiast audycje "Studio Europa", "Studio Świat" i "Kuchnia nie tylko polityczna", bez zmian emitowane będą m.in. programy "Studio Wschód", "30 minut" czy "Młodzież kontra".

TVP Info od 6 października nadawać będzie z zastępczego studia WOT-u, z którego obecnie emitowany jest "Kurier". Zmienić ma się jednak scenografia. Właściwe studio i newsroom dla kanału powstanie na pierwszym piętrze budynku TVP przy ul. Powstańców w miejscu obecnego newsroomu 'Wiadomości', który przeniesie się z kolei na trzecie piętro.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy nowe studio TVP Info będzie gotowe. Dopiero na początku października Telewizja Polska rozstrzygnie trzy przetargi z nim związane. Dotyczą one modernizacji pomieszczenia, gdzie znajdzie się newsroom kanału, wykonania elementów scenografii studia oraz dostawy i montażu w nim ekranów LCD i plazmowych.


Czy TVP Info ma szansę, aby odnieść sukces? Zapraszamy do komentowania na dole strony za pomocą opcji 'dodaj komentarz'.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info z ramówką podobną do TVP3

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl