SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Info zmienia multipleks. „Może nastąpić tąpnięcie, ale bardzo krótkie”

Kanał TVP Info 15 lutego przeniesiony zostanie z pierwszego multipleksu na trzeci. Juliusz Braun, prezes TVP, zapewnia, że Telewizja Polska jest lepiej przygotowana do tej operacji niż jesienią, gdy kanał zanotował ogromny spadek widowni.

fot. Mieszko Piętka/AKPA Article

TVP Info nadaje obecnie na MUX-1, ale 15 lutego br. stacja zwolni miejsce na nim dla Telewizji Trwam, przenosząc się już na stałe na trzeci multipleks. Oznaczać to będzie konieczność przeprogramowania dekoderów przez odbiorców kanału korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej (nic nie zmienia się dla abonentów telewizji kablowej i satelitarnej). - Informujemy o tej zmianie codziennie niemal w każdej godzinie na każdej z naszych anten - zapewnia Juliusz Braun. - Biorąc po uwagę, że pewne tąpnięcie w widowni TVP Info może nastąpić, ale tym razem niezbyt głębokie i bardzo krótkie - dodaje.

TVP prowadzi dużą akcję promocyjną, bo chce uniknąć sytuacji jaka miała miejsce jesienią. 1 września ub.r. też wprowadzano zmiany dotyczące emisji TVP Info. Informacyjny kanał nie zmienił wówczas miejsca na MUX-1, ale jego kopia nadawana na MUX-3 zmieniła się w stację TVP Regionalna. Dodatkowo kanał wyłączony został z oferty analogowych kablówek, a w ofertach cyfrowych pojawił się na innej pozycji. Skutkowało to ogromnym spadkiem jego oglądalności. We wrześniu ub.r. udział TVP Info wyniósł 1,24 proc., czyli o 66,6 proc. mniej niż rok wcześniej (więcej na ten temat).

Oglądalność stacji z miesiąc na miesiąc jednak rośnie. W styczniu br. udział kanału uplasował się już na poziomie 2,12 proc. - TVP Info odbudowało widownię. Już niekiedy ma większą oglądalność niż konkurencyjny kanał TVN24. W ostatnich tygodniach zsumowane wyniki TVP Info i TVP Regionalnej są większe niż TVP Info w dawnym kształcie - mówi prezes TVP.

Dzięki przeniesieniu TVP Info na MUX-3 stacja powiększy swój zasięg naziemny z 95 proc. do 99,6 proc. populacji, bo trzeci multipleks ma dodatkowe nadajniki na terenach górskich. Telewizja Polska cały czas prowadzi też rozmowy na temat przywrócenia TVP Info do pakietów analogowych kablówek. Na ten krok jako pierwsza z dużych operatorów zdecydowała się sieć kablowa Vectra.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info zmienia multipleks. „Może nastąpić tąpnięcie, ale bardzo krótkie”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karol
Brałny i Zaleskie znowu kombinują. Swoją drogą ci dwaj panowie mają założone firmy czy etaty? Podobno w TVP1 ludzie mają zakładać jednoosobowe firmy. Jeśli to prawda, to przykład powinien iść z góry. Jeśli przezesi tak zachwalają tzw "samozatrudnienie" to nie są prezesami, Pełniącymi Obowiązki prezesów. P.O. ten skrót zobowiązuje. PEEZEL taki sam. TVP Regionalna tonie w zieleni, wystarczy zobaczyć oprawę.
22 15
odpowiedź
User
pwck
Nie tajniacz się Brałn i powiedz, że od 15 lutego robicie wreszcie miejsce dla TV TRWAM, i nie pieprz, że to dlatego, że sygnał lepszy. Gdyby tak było to już dawno byście się przenieśli. Poza tym pozostawienie TV Warszawa na miejscu do którego ludzie się przyzwyczaili i przeniesienie ważniejszego TVP Info diabli wiedzą gdzie było pomysłem kretyna. Nic dziwnego, że oglądalność spadła.
Zresztą to i tak nic nie pomoże, po ostatnich zmianach i po zebraniu spadów ze wszystkich możliwych redakcji TVP Info rozpieprzone zostało dokładnie. Po prostu zrobił się śmietnik personalny. Najważniejsze, że wy się dobrze bawicie. Do czasu!
22 16
odpowiedź
User
forter
Kombinacje przy TVP info, która ciężko, bardzo ciężko zapracowała na swoją pozycje do jesieni ub. r. to planowe działania Zarządu TVP. Ludzie mają dość takich kombinacji i wszyscy jednoznacznie mówią op wrogich działaniach zarządu w pracowników. Wszyscy pytają : DLACZEGO ??????
Przypomina się działania woków Panoramy od kilku lat, gdzie co kila miesięcy kombinowano, jakby tu zepsuć bardzo doba oglądalność i świetną opinię telewidzów. Powiodło się. Turski tego nie przeżył. Medale za to ma. Wiktoria!
Teraz podobnie psuje się wszystko przy świetnej wcześniej TVP info. Ludzie nie wierzą żadnym bzdurom opowiadanym przez Brauna. Najogólniej : Niszczy się wszystko , co jest najlepsze w TVP . O to chodzi.!!!!
24 13
odpowiedź
User
grall
PO co zmieniać coś, co jest udane, profesjonalne i dobrze oglądalne? Tylko po to, żeby to zniszczyć.
I żadne bajeczki o chwilowym tąpnięciu nic tu nie zasłonią.
Liczy się dla autorów tych "reform" wyłącznie całkowite tąpnięcie...... Ludziom oczu nie zamydlą
Dookoła wszyscy ze zdziwieniem przecierają oczy. Co się tam dzieje? o co chodzi. Kto tam oszalał? Ale po owocach tych kombinacji poznajemy autorów intencje. BEZPRECEDENSOWY SKANDAL!!!.
20 14
odpowiedź
User
Telewidz
Ludzie gwiżdżą na tłumaczenia prezesa B. Telewidzowie protestują, zastanawiając się, dlaczego zabija się kurę znoszącą złote jaja??? TVP info była do niedawna świetną informacyjną stacją, zgromadziła najlepszych dziennikarzy i co? Komuś to najwyraźniej przeszkadza. Będzie tak kombinował, pokrętnie tłumaczył albo milczał wobec wiernych telewidzów, zaskakując ich decyzjami prowadzącymi najwyraźniej do tego, by ich wszystkich w TVP rozgonić i poniżyć. Wreszcie pokaże swoją "władzę". A pamiętliwa Historia mu tego nie zapomni.......
20 12
odpowiedź