SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znani bracia brali pieniądze za komentarze w TVP. Karnowski: nie rozmawiam z wami

Poseł Krzysztof Brejza ujawnił, że bracia Michał i Jacek Karnowscy dostawali wynagrodzenia za komentowanie bieżących wydarzeń w Telewizji Polskiej. TVP potwierdziła nam te ustalenia. Michał Karnowski zarzucił portalowi Wirtualnemedia.pl “obrzydliwą nagonkę bez możliwości obrony”. Kiedy poprosiliśmy go o komentarz, odpowiedział: - Nie ma sensu z państwem rozmawiać. Na nasze pytania nie odpowiedział także jego brat, Jacek Karnowski.

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

Poseł KO Krzysztof Brejza wystąpił do Telewizji Polskiej z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej na temat wynagrodzeń komentatorów TVP. Z odpowiedzi zespołu informacji publicznej TVP wynika, że do 20 grudnia ubiegłego roku w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej “istniał system wynagradzania komentatorów udzielających wypowiedzi do audycji informacyjnych i publicystycznych, zarówno w studiu, jak i poza nim”, o czym napisał portal Wirtualnemedia.pl. 

Jeden komentarz był wyceniany na 500 zł. Rekordzista, który był na umowie ryczałtowej, otrzymał aż 298,9 tys. zł w ubiegłym roku. Zespół informacji publicznej TVP podał, że spółka płaciła za komentarze co najmniej kilkunastu osobom. Wśród nich byli dziennikarze prawicowych mediów: Jacek Karnowski (redaktor naczelny tygodnika “Sieci”) i jego brat, Michał Karnowski, dziennikarz i publicysta “Sieci”. 

Nasze doniesienia skomentował Michał Karnowski na X/Twitterze. - Obrzydliwa nagonka, bez możliwości obrony. Nikt nigdy nie płacił ani mnie ani mojemu bratu za "komentarze". Do tweeta dołączył nasz tekst o zarobkach komentatorów w TVP. 

TVP potwierdza zarobki Michała Karnowskiego

Zapytaliśmy więc TVP, czy ustalenia posła Brejzy są prawdziwe. 

- Potwierdzamy, że pan Michał Karnowski w przedmiocie umowy, która obowiązywała przez cały 2023 rok, miał obowiązek zarówno prowadzenia audycji pod nazwą „Salon Dziennikarski", jak i – odrębnie – do opracowywania komentarzy do audycji informacyjnych i publicystycznych na antenie TVP Info, w liczbie od 19 do 23 (miesięcznie). Z tytułu umowy przysługiwało mu ryczałtowe miesięczne wynagrodzenie. Umowa, której przedmiotem było prowadzenie audycji pod tytułem „Salon dziennikarski", obowiązywać zaczęła 1 września 2016 roku. 1 lipca 2021 roku jej treść poszerzyła się o opracowywanie komentarzy - odpowiedział nam zespół prasowy Telewizji Polskiej. 

TVP dodała, że nie może podać “szczegółowych warunków umów”. 

Michał Karnowski zapowiedział pozew przeciwko TVP, “jak tylko ustalony zostanie status prawny osób podających się za władze TVP”. 

Poprosiliśmy dziennikarza o komentarz, jednak pomimo jego wcześniejszego tweeta, w którym zarzucił nam brak możliwości obrony, nie chciał z nami rozmawiać. - Nie rozmawiam z państwem, bo i tak sobie piszecie, co chcecie. Nie ma najmniejszego sensu rozmawiać z państwem - powiedział. 

Jego brat, Jacek Karnowski, nie odebrał od nas telefonu i nie odpowiedział na pytania wysłane SMS-em. 

Czytaj także: Szokujące zarobki komentatorów TVP. "Mówili: «Bóg, honor, ojczyzna» i wyciągali ręce po pieniądze"

Dołącz do dyskusji: Znani bracia brali pieniądze za komentarze w TVP. Karnowski: nie rozmawiam z wami

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Ale jak komentatorzy piły kopanej biorą kasę za komentowanie to już nikt się nie czepia. Afera z doopy.
odpowiedź
User
Ja_2024
Za darmo wam tego bie skomentują.
odpowiedź
User
Ja_2024
nie*
odpowiedź