SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Kultura 2 będzie nadawać przez całą dobę i pojawi się w USA

W sobotę, 26 czerwca kanał TVP Kultura 2 świętuje swoje pierwsze urodziny. Tego dnia nie tylko zainauguruje swoją letnią ramówkę, ale również rozpocznie emisję programu całą dobę oraz poszerzy swoją dostępność.

Redaktor naczelna TVP Kultura 2, Kalina Cyz podkreśla, że kanał - startując w pandemicznych realiach 2020 roku - musiał sprostać wyjątkowym wyzwaniom: zastąpić widzom sale kinowe, koncertowe i teatralne.

- Po roku nadawania internetowy kanał nadal rośnie w siłę, a oferta programowa ciągle się rozwija. W dniu naszych urodzin wydłużymy nadawanie do 24 godzin, będziemy więc dostępni dla naszych widzów z wyselekcjonowaną propozycją programową o każdej porze dnia i nocy - komentuje szefowa TVP Kultura 2.

Zobacz także: Kanał TVP Kultura 2 dostępny także przez stronę internetową kultura2.tvp.pl

Emisja także w Stanach Zjednoczonych

Wydłużenie czasu emisji wiąże się z rozpoczęciem działalności kanału na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie kanał będzie dostępny przez 12 godzin każdego dnia. - Pomysł na pojawienie się w USA powstał z myślą o Polonii, która niewątpliwie tęskni za rodzimą kulturą. Warto pamiętać, że kolejne pokolenia Polaków rodzą się za oceanem i to także im chcemy wyjść na spotkanie, przynosząc to, co w polskiej kulturze najlepsze - mówi Kalina Cyz.

Platforma streamingowa przygotowała propozycje programowe tak, by w jak największym stopniu zbliżyć Polskę do Stanów Zjednoczonych. Premierowe wydanie „Informacji kulturalnych”, które prezentują wiadomości o scenie artystycznej w kraju, czy „Zakochaj się w Polsce” - seria podróżnicza, która popularyzuje wiedzę o zakątkach kraju, to ważne elementy rozpoczynające codzienną emisję w USA.

TVP Kultura 2 będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych od soboty, 26 czerwca 2021 r. między 18:00 a 6:00 strefy czasowej Chicago (GMT-5).

Wśród nowych propozycji nie zabraknie publicystyki oraz programów muzycznych, a wieczory poświęcone będą filmom i serialom polecanym przez redakcję TVP Kultura 2. Pojawi się także pasmo „Filmy po rekonstrukcji” z kultowymi polskimi filmami po cyfrowej korekcji obrazu i dźwięku. Nie lada gratką dla widzów będą również pasma literackie oraz kulinarne. Istotną częścią programu w weekendy będą niedzielne poranne pasma „Od ucha do ucha”, w których emitowane będą dla dzieci i młodzieży programy rozrywkowe, koncerty oraz seriale animowane. Pojawią się one również w wersji wieczornej, w paśmie „Kulturalna dobranocka”.

Zobacz także: TVP Kultura 2 startuje 26 czerwca. W ramówce filmy, dokumenty i koncerty

Wakacje z TVP Kultura 2

W letniej, całodobowej ramówce TVP Kultura 2 nie zabraknie również nowości. Pojawi się nowe pasmo, które będzie przeglądem wybranych programów kulturalnych z oferty oddziałów terenowych TVP. Nie zabraknie polskich seriali, takie jak: „Czas Honoru”, „Osiecka”, czy „Głęboka woda”. W paśmie „Komediowe lato” o dobry nastrój widzów zadbają reżyserzy Jerzy Gruza oraz Stanisław Bareja, a muzyczne doznania zapewnią „Filharmonia TVP Kultura 2” oraz „Letnia Scena Muzyczna”.

Zobacz także: TVP Kultura 2 od 26 czerwca dostępna na HbbTV

Kanał TVP Kultura 2 wystartował w piątek, 26 czerwca 2020 roku w samo południe. Dostępny jest na platformie TVP Stream. W jego ramówce są filmy, cykle dokumentalne, seriale, przedstawienia i koncerty oraz programy publicystyczne. Ma być to propozycja uzupełniająca główny kanał, TVP Kultura. W ramówce znajdują się też polskie i zagraniczne filmy animowane oraz seriale dla młodzieży, a także propozycje w ramach familijnego pasma „Od ucha do ucha”.

Oglądalność kanału TVP Kultura w całym 2020 roku wyniosła 0,276 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP Kultura 2 będzie nadawać przez całą dobę i pojawi się w USA

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
"Kanał TVP Kultura 2 wystartował w piątek, 26 czerwca w samo południe"... napisano w czwartek 24 czerwca....

odpowiedź
User
Piotr
"Kanał TVP Kultura 2 wystartował w piątek, 26 czerwca 2020 roku w samo południe" - napisano w czwartek 24 czerwca...

odpowiedź
User
umiem czytać
"Kanał TVP Kultura 2 wystartował w piątek, 26 czerwca 2020 roku w samo południe" - napisano w czwartek 24 czerwca...
rok zapewne też ci się nie zgadza... ROTFL
odpowiedź