SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Kultura wycięła ostre żarty ze skrótu benefisu Jana Pietrzaka. Skargi do KRRiT po tekście Gazeta.pl?

Telewizja Polska przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji nagranie wyemitowanego dwa tygodnie temu w TVP Kultura benefisu Jana Pietrzaka, w którym miały paść obraźliwe słowa. Według nieoficjalnych informacji w skrócie występu nie znalazły się ostre żarty, których dotyczyły skargi skierowanej do KRRiT po tym, jak sprawę w krytycznym tonie opisały media, m.in. portal Gazeta.pl.

Jan Pietrzak, fot. blogpress.plArticle

W zeszłym tygodniu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiło kilka skarg dotyczących wypowiedzi Jana Pietrzaka w czasie koncertu w Klubie Ronina, po tym jak retransmisję występu pokazała TVP Kultura w sobotę 6 sierpnia. Protest do przewodniczącego KRRiT wystosowali m.in. posłowie PO Zbigniew Konwiński i Krzysztof Brejza.

Koncert w Klubie Ronina trwał półtorej godziny, całość jest dostępna na YouTubie. Natomiast w TVP Kultura wyemitowano około 35-minutowy materiał, składający się z fragmentów benefisu.

Podczas całego występu Pietrzak mocno krytykował obecne środowiska opozycyjne. - Niesiołowski jest z pierwszego zawodu entomologiem, jest profesorem owadologii. Jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki. I to jest również jego elektorat! - powiedział satyryk o pośle PO Stefanie Niesiołowskim. - I to świadczy o potędze polskiej demokracji. Nawet wszy i mendy mają swoją reprezentację - dodał.

O byłym prezydencie Bronisławie Komorowskim Pietrzak powiedział, że „jest w odmętach złodziejstwa pogrążony”. - Z prezydenckiej kancelarii nawynosił sporo przedmiotów, prawda? Najzabawniejsze te dwa obrazki wynieśli tam. „Gęsiarka”, bo to mu żonę przypominało. To jego ulubiony portret był. I taki metaforyczny, taka alegoria, „Bydło na pastwisku” to same jego środowisko - stwierdził. Od Pietrzaka dostało się też m.in. Annie Grodzkiej, Januszowi Palikotowi, Ryszardowi Petru i Ewie Kopacz.

Emisję benefisu skrytykowały niektóre media, m.in. „Gazeta Wyborcza” i naTemat.pl. Sugerowały przy tym, że TVP Kultura pokazała cały koncert. W poniedziałek 8 sierpnia portal Gazeta.pl zamieścił tekst o tej sprawie, w którego tytule stwierdzono: „TVP Kultura nadała występ Jana Pietrzaka. To było 1,5 godziny żenujących żartów z najniższej półki”, a w pierwszym akapicie napisano: „W sobotnie popołudnie widzowie TVP Kultura zostali uraczeni 1,5-godzinnym występem Jana Pietrzaka”, a dalej przytoczono wszystkie ostre żarty satyryka.

Jak podał dziennik „Rzeczpospolita”, Telewizja Polska przekazała Krajowej Radzie taśmę z nagraniem występu Pietrzaka. Według ustaleń „Rz” w TVP Kultura nie pokazano większości fragmentów koncertu, w których satyryk ostro żartuje z polityków. Wyemitowano jedynie dosadne stwierdzenia o Joannie Senyszyn i Janie Tomaszu Grossie

Zgodnie z procedurą, w związku z otrzymanymi skargami KRRiT przeanalizuje nagranie i oceni, czy doszło do naruszenia ustawy o radiofonii i telewizji. W Telewizji Polskiej panuje jednak spokój. - Materiał, na który powołują się media, nie jest tożsamy z materiałem wyemitowanym w TVP Kultura - usłyszeliśmy w TVP.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w lipcu br. udział TVP Kultura w rynku telewizyjnym wyniósł 0,53 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP Kultura wycięła ostre żarty ze skrótu benefisu Jana Pietrzaka. Skargi do KRRiT po tekście Gazeta.pl?

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony piSSem
"W Telewizji Polskiej panuje jednak spokój." W końcu komisarz Kórski wie, że ciemny lud to kupuje :D :D :D
odpowiedź
User
krytyk
No tak, jak zwykle Gazeta zmanipulowała!!!!!1111111111111111

To, że te słowa nie padły akurat w TVP Kultura nie zmieni sytuacji, że słowa jednak w przestrzeni publicznej padły i emitowanie nawet fragmentów tego widowiska ma znikome wartości kulturalne.
odpowiedź
User
NIE
obelgi poleciały tylko w stronę Senyszyn i Grossa. Super. Nie było sprawy! Czego wy chcecie lewaki?!
odpowiedź