SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 50 tys. zł za licencję na organizację stref kibica podczas mistrzostw świata Rosja 2018

Telewizja Polska przygotowała ofertę na organizację stref kibica w całym kraju podczas mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. W najdroższej pakiecie cena wynosi ponad 50 tys. zł.

Robert LewandowskiArticle

Stefa Kibica może być organizowana na placach i skwerach oraz w kawiarnianych ogródkach, pubach i restauracjach. Oferta TVP jest skierowana do samorządów, agencji reklamowych, jednostek kultury, czy innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

- Telewizja Polska przygotowała ofertę dla stref kibica w całym kraju. Nie tylko dla największych podmiotów, ale naprawdę dla wszystkich, którzy chcą wspólnie świętować sukcesy polskiej drużyny narodowej - mówi Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Dzięki porozumieniu i podpisaniu umowy z FIFA, Telewizja Polska jako członek Europejskiej Unii Nadawców jest jedynym uprawionym podmiotem w kraju do udzielania licencji na pokazy publiczne w imieniu właściciela praw telewizyjnych do wszystkich meczów Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

- Każda strefa kibica, która uzyska stosowne pozwolenie i licencję zostanie wpisana na oficjalną listę stref kibica. Chcemy tym samym pokazać w transparentny sposób, gdzie w Polsce pokazy publiczne meczów mundialu są legalne, zgodnie z uzyskaną od nas licencją - tłumaczy Łukasz Naczas, kierownik działu reemisji Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej w TVP.

Klienci mogą kupić pakiet podstawowy za jeden ekran (kwota bazowa 2000 zł netto), która obejmuje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego kanałów TVP podczas trwania Mistrzostw, obsługę merytoryczną i handlową zgłoszenia oraz wpis na oficjalną listę Stref Kibica.

Pakiet rozszerzony (sygnał satelitarny) to 3000 zł netto za jeden ekran (kwota bazowa i dodatkowo tysiąc złotych netto). Pakiet obejmuje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego kanałów TVP podczas trwania Mistrzostw oraz następujący sprzęt do dekodowania sygnału satelitarnego, karta dekodująca oraz moduł CAM, obejmuje również obsługę prawną i handlową zgłoszenia. Pakiet nie obejmuje dekodera, instalacji i anteny satelitarnej.

Pakiet premium (sygnał multicast IP) za 4 tys. zł za jeden ekran (kwota bazowa + 2000 zł netto) obejmuje zgodę na skorzystanie z wysokiej jakości sygnału serwisu MULTICAST IP. Pakiet nie obejmuje kosztów dostarczenia sygnału od punktu styku do miejsca organizacji Strefy Kibica (tzw. ostatnia mila) - opłata ta ustalana będzie z operatorem technicznym przez organizatora, pakiet obejmuje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego kanałów TVP podczas trwania Mistrzostw, obsługę prawną i handlową zgłoszenia.

Licencja FIFA

TVP oferuje także licencję na pokazy publiczne właściciela praw telewizyjnych do wszystkich meczów Mistrzostw Świata. Licencja FIFA jest konieczna do uzyskania w przypadku Komercyjnych Pokazów Publicznych i Specjalnych Niekomercyjnych Pokazów Publicznych. Licencje przyznaje TVP w porozumieniu z FIFA.

- strefa do 1000 osób - 1000 USD (stawka w dolarach netto) - np. bar, pub lub restauracja tworzone specjalnie w czasie Mistrzostw, autobus, biuro
- strefa od 1001 do 2000 osób - 2000 USD (stawka w dolarach netto) - np. instytucja edukacyjna, baza wojskowa
- strefa od 2001 do 5000 osób - 4000 USD (stawka w dolarach netto) - np. strefa w małym mieście
- strefa od 5000 do 10000 osób - 8000 USD (stawka w dolarach netto) - np. strefa pod gołym niebiem, hala
- strefa powyżej 10000 osób - 14000 USD (stawka w dolarach netto) - np. duża strefa miejska, stadion

O licencje dla Stref Kibica ubiegać się można w Telewizji Polskiej do 9 maja br. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej licencje.tvp.pl.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbędą się w Rosji w dniach od 14 czerwca do 15 lipca br.

Dołącz do dyskusji: Ponad 50 tys. zł za licencję na organizację stref kibica podczas mistrzostw świata Rosja 2018

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bojkot
Nic nie róbcie nie popierajcie Putina.
odpowiedź
User
Pepe
A po co te zdjęcie Lewandowskiego wszędzie ich pełno
odpowiedź
User
Max
„W najdroższej pakiecie” - co za debile tam pracują?
odpowiedź