SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 50 tys. zł za licencję na organizację stref kibica podczas mistrzostw świata Rosja 2018

Telewizja Polska przygotowała ofertę na organizację stref kibica w całym kraju podczas mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. W najdroższej pakiecie cena wynosi ponad 50 tys. zł.

Stefa Kibica może być organizowana na placach i skwerach oraz w kawiarnianych ogródkach, pubach i restauracjach. Oferta TVP jest skierowana do samorządów, agencji reklamowych, jednostek kultury, czy innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

- Telewizja Polska przygotowała ofertę dla stref kibica w całym kraju. Nie tylko dla największych podmiotów, ale naprawdę dla wszystkich, którzy chcą wspólnie świętować sukcesy polskiej drużyny narodowej - mówi Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Dzięki porozumieniu i podpisaniu umowy z FIFA, Telewizja Polska jako członek Europejskiej Unii Nadawców jest jedynym uprawionym podmiotem w kraju do udzielania licencji na pokazy publiczne w imieniu właściciela praw telewizyjnych do wszystkich meczów Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

- Każda strefa kibica, która uzyska stosowne pozwolenie i licencję zostanie wpisana na oficjalną listę stref kibica. Chcemy tym samym pokazać w transparentny sposób, gdzie w Polsce pokazy publiczne meczów mundialu są legalne, zgodnie z uzyskaną od nas licencją - tłumaczy Łukasz Naczas, kierownik działu reemisji Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej w TVP.

Klienci mogą kupić pakiet podstawowy za jeden ekran (kwota bazowa 2000 zł netto), która obejmuje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego kanałów TVP podczas trwania Mistrzostw, obsługę merytoryczną i handlową zgłoszenia oraz wpis na oficjalną listę Stref Kibica.

Pakiet rozszerzony (sygnał satelitarny) to 3000 zł netto za jeden ekran (kwota bazowa i dodatkowo tysiąc złotych netto). Pakiet obejmuje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego kanałów TVP podczas trwania Mistrzostw oraz następujący sprzęt do dekodowania sygnału satelitarnego, karta dekodująca oraz moduł CAM, obejmuje również obsługę prawną i handlową zgłoszenia. Pakiet nie obejmuje dekodera, instalacji i anteny satelitarnej.

Pakiet premium (sygnał multicast IP) za 4 tys. zł za jeden ekran (kwota bazowa + 2000 zł netto) obejmuje zgodę na skorzystanie z wysokiej jakości sygnału serwisu MULTICAST IP. Pakiet nie obejmuje kosztów dostarczenia sygnału od punktu styku do miejsca organizacji Strefy Kibica (tzw. ostatnia mila) - opłata ta ustalana będzie z operatorem technicznym przez organizatora, pakiet obejmuje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego kanałów TVP podczas trwania Mistrzostw, obsługę prawną i handlową zgłoszenia.

Licencja FIFA

TVP oferuje także licencję na pokazy publiczne właściciela praw telewizyjnych do wszystkich meczów Mistrzostw Świata. Licencja FIFA jest konieczna do uzyskania w przypadku Komercyjnych Pokazów Publicznych i Specjalnych Niekomercyjnych Pokazów Publicznych. Licencje przyznaje TVP w porozumieniu z FIFA.

- strefa do 1000 osób - 1000 USD (stawka w dolarach netto) - np. bar, pub lub restauracja tworzone specjalnie w czasie Mistrzostw, autobus, biuro
- strefa od 1001 do 2000 osób - 2000 USD (stawka w dolarach netto) - np. instytucja edukacyjna, baza wojskowa
- strefa od 2001 do 5000 osób - 4000 USD (stawka w dolarach netto) - np. strefa w małym mieście
- strefa od 5000 do 10000 osób - 8000 USD (stawka w dolarach netto) - np. strefa pod gołym niebiem, hala
- strefa powyżej 10000 osób - 14000 USD (stawka w dolarach netto) - np. duża strefa miejska, stadion

O licencje dla Stref Kibica ubiegać się można w Telewizji Polskiej do 9 maja br. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej licencje.tvp.pl.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbędą się w Rosji w dniach od 14 czerwca do 15 lipca br.

Dołącz do dyskusji: Ponad 50 tys. zł za licencję na organizację stref kibica podczas mistrzostw świata Rosja 2018

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bojkot
Nic nie róbcie nie popierajcie Putina.
odpowiedź
User
Calvi
Co za żenujące lead!
Czy autorzyna był trzeźwy, czy może to efekt przyuczenia do zawodu przypadkowej ofermy?
odpowiedź
User
Pepe
A po co te zdjęcie Lewandowskiego wszędzie ich pełno
odpowiedź