SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP nagrodzona

Nagrody Senatu dla dziennikarzy TVP

Marek Drążewski oraz zespół TV Polonia realizujący program "Wieści polonijne" otrzymali nagrody I edycji konkursu dziennikarskiego na publikacje poświęcone działalności Senatu w 2003 roku. Wyróżnionym dziennikarzom 26 lutego br. nagrody wręczył Marszałek Senatu prof. Longin Pastusiak.

7-osobowe jury złożone z szefów stowarzyszeń dziennikarskich i dziennikarzy postanowiło spośród prac, które napłynęły na konkurs, przyznać:

I nagrodę w kategorii dziennikarz telewizji ogólnopolskiej panu Markowi Drążewskiemu za film dokumentalny "Senat Rzeczypospolitej", który został zrealizowany na zlecenie Telewizji Polonia. Film ukazuje historię i rolę Senatu w Rzeczypospolitej Polskiej. Jury przyznało tę nagrodę za profesjonalizm, bogatą dokumentację i ciekawie opowiedzianą historię.

I nagrodę w kategorii dziennikarz ogólnopolskiej rozgłośni radiowej jury przyznało zespołowi redakcji Radia Parlament Polskiego Radia SA za podjęcie cennej inicjatywy, dotyczącej nowego sposobu relacjonowania obrad i działalności Senatu.

III nagroda w kategorii telewizji ogólnopolskiej przypadła zespołowi TV Polonia, realizującemu programu "Wieści Polonijne". Jury przyznało tę nagrodę za konsekwencję w informowaniu widzów w Polsce i Polaków mieszkających poza granicami - o pracach Senatu i komisji senackich.

Kapituła postanowiła za 2003 r. nie przyznać nagrody w kategoriach: dziennikarz prasy ogólnopolskiej i dziennikarz prasy regionalnej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP nagrodzona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl