SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP o kontroli wydatków na relację z WOŚP: ocena i optymalizacja produkcji

Telewizja Polska poprosiła dyrektorów ośrodków regionalnych o dostarczenie podsumowania kosztów obsługi finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w latach 2007-2016. - Celem działań sprawdzających jest ocena i optymalizacja kosztów produkcji oraz kontrola nad wydatkami w skali całej spółki - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVP.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

O sprawie poinformował w zeszłym tygodniu portal Oko.press. Pisma z prośbą o podsumowanie kosztów obsługi WOŚP zostały wysłane z biura kontrolingu i restrukturyzacji TVP, które wyjaśniało szefom OTV, że istnieje konieczność przekazania tych informacji radzie nadzorczej.

- Celem działań sprawdzających jest ocena i optymalizacja kosztów produkcji oraz kontrola nad wydatkami w skali całej spółki - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl centrum informacji TVP. - Podobne działania dotyczą każdej produkcji TVP i są prowadzone w celu nadzoru i dbałości o dobro i majątek Spółki Skarbu Państwa - czytamy w przysłanej odpowiedzi na pytania.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosiła, że współorganizatorem i partnerem telewizyjnym najbliższego finału WOŚP będzie Grupa TVN. Partnerem będzie również m.in. operator sieci Play. WOŚP skierowała propozycje współpracy jednocześnie do TVP i TVN.

Przy wszystkich dotychczasowych finałach akcji taką funkcję pełniła Telewizja Polska. TVN szybko zadeklarował, że jest tym zainteresowany, natomiast od TVP nie nadeszła żadna odpowiedź. Mimo to prezes TVP Jacek Kurski zapewnił w piśmie skierowanym do Jerzego Owsiaka, że Telewizja Polska „nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach”.

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Celem zbiórki będzie ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

W ostatnim finale WOŚP zebrała ponad 72 mln 696 tys. 501 zł - to absolutny rekord. Fundacja z roku na rok zbiera większe sumy, tym razem jednak udało się zebrać prawie 20 mln zł więcej niż rok wcześniej (w 2015 r. było to ponad 53 mln zł). W sumie w ciągu 24 lat WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 720 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP o kontroli wydatków na relację z WOŚP: ocena i optymalizacja produkcji

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Czyli "misją publiczną" TVP jest zatrudnianie wszelkiej maści nieudaczników i znajomych królika, ale już wspieranie WOŚP zdecydowanie nie. W sumie co racja to racja. Teraz starczy na kolejne plakaty dla Pereirów, Wildsteinów i tym podobnych specjalistów od obalania komuny w XXI wieku. Mogą nimi okleić nawet toalety.
25 22
odpowiedź
User
niko
powinniście wystąpić do PUBLICZNEJ z pytaniem, jakie były koszty obsługi ŚDM - w całości i w podziale na ośrodki
23 18
odpowiedź
User
Ała
No dobrze. A jakie są koszty obsługi pielgrzymek?

Mamy w Polsce coś niepowtarzalnego, co się nam jako Narodowi udało. Może jedyną rzecz, która ma potencjał, by łączyć. Więc niektórzy, inspirowanie przez konkurentów do pieniędzy z datków, nie ustają w trudzie, by to zepsuć.
20 19
odpowiedź
User
jadek
owsiak i jego akcja kosztowała nas jako podatników kilka razy więcej niż zdołała zebrać przez te wszystkie lata. i od lat lewactwo robi wszystko by to ukryć, bo zarabia razem z owsiakiem na tej imprezie i promuje się u jego boku
10 22
odpowiedź
User
YKK
owsiak i jego akcja kosztowała nas jako podatników kilka razy więcej niż zdołała zebrać przez te wszystkie lata. i od lat lewactwo robi wszystko by to ukryć, bo zarabia razem z owsiakiem na tej imprezie i promuje się u jego boku


Skąd wy się lumpy bierzecie na tym branżowym portalu? Całą Polskę nam oblazło...
18 10
odpowiedź