SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP od początku roku sprzedała nieruchomości za 1,6 mln zł

Telewizja Polska sprzedała w okresie od stycznia do sierpnia 2014 roku w przetargach publicznych sześć lokali mieszkalnych w Warszawie za 1,6 mln zł. We wrześniu spółka sfinalizuje kolejne umowy na sumę 1,05 mln zł - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Sprzedanych przez Telewizję Polską zostało 6 lokali mieszkalnych w Warszawie przy ul. Ksawerów 23 i ul. Gierymskiego 9 za łączną sumę netto 1,6 mln zł. We wrześniu sfinalizowaniu ma ulec sprzedaż trzech nieruchomości: lokalu mieszkalnego w Warszawie przy ul. Ksawerów 23 (cena wywoławcza wynosi 470,2 tys. zł netto), nieruchomości w Bydgoszczy przy ul. Kujawskiej (cena wywoławcza - 965 tys. zł netto) oraz tłokowiska w Iławie (cena wywoławcza - 478,96 tys. zł netto).

Spółka planuje sprzedaż kolejnych swoich obiektów i terenów. Dwanaście nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż zostało wycenionych na kwotę 41,37 mln zł netto. Kwota ta obejmuje wszystkie nieruchomości, działki oraz mieszkania, które są aktualnie przewidziane do sprzedaży (dane na dzień 31 sierpnia). Nie oznacza to jednak, że transakcje zostaną sfinalizowana do końca bieżącego roku. Ponadto suma cen wywoławczych może ulec zmianie ze względu na brak ofert w prowadzonych postępowaniach. Można wtedy podjąć decyzję o ogłoszeniu ponownego postępowania po obniżonej cenie.

Przypomnijmy, że w 2013 roku Telewizja Polska sprzedała trzy nieruchomości oraz 12 lokali mieszkalnych, w wyniku tych transakcji spółka uzyskała 18,52 mln zł (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP od początku roku sprzedała nieruchomości za 1,6 mln zł

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Artur
Czy to jest Telewizja czy Agencja Handlowa Real Estate? Zamiast sprzedawać swoje filmy, licencje na pomysly i seriale handluje czym sie da! Nawet ludzie sa na sprzedaż !
36 11
odpowiedź
User
Do Artura
Filmy i licencje też są sprzedawane w coraz większej liczbie przez TVP i WM o tym wielokrotnie pisały więc nie chrzań. A wyprzedaż niepotrzebnych nieruchomości to grzech? Co ty piepszysz, człowieku! (No chyba, że ten człowiek na sprzedaż, o którym piszesz, to właśnie ty...)
12 31
odpowiedź
User
tanio
mieszkanie w przy metrze za 227 koła? musiała być oooooooostra walka na przetargu
14 14
odpowiedź
User
pytanie
Jakieś ściemy z cenami tych mieszkań. No chyba, że są to kawalerki 25-35 metrów. Ksawerów to jest środek mokotowa. A można się dowiedzieć kto kupił od TVP te mieszkania? Konkretnie z imienia i nazwiska.

A co do sprzedaży licencji. co TVP ma sprzedawać skoro ten zarząd nic swojego nie wymyślił? Nowości, które się przyjmowały wprowadzała jako ostatnia Schymalla.
29 8
odpowiedź
User
seba
połączyć TVP z PR (polskim radiem) a znajdzie się jeszcze więcej niepotrzebnych, zbędnych mieszkań i budynków na sprzedaż

i nagle z abonamentu i sprzedaży zbednego majątku starczy na wszystkie wielkie imprezy sportowe, które nie bedą kodowane
9 18
odpowiedź