SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP porządkuje, wyprzedaje, wynajmuje

Telewizja publiczna nadal szuka oszczędności. W ostatnich dniach TVP wystawiła na sprzedaż 18-piętrowy budynek w Szczecinie. Od dwóch tygodni na chętnych czekają działki w Warszawie. - Są chętni, przychodzą, oglądają - mówią osoby związane z przetargiem.

TVP porządkuje, wyprzedaje, wynajmuje

- Przeglądamy, co nam zostało z czasów rozrzutności. Wystawiamy na sprzedaż to, czego nie potrzebujemy - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy telewizji publicznej. - To nie jest żywe ciało TVP, tylko niepotrzebne obciążenie. Nie wyprzedajemy sreber rodowych - zapewnia i zapowiada, że to nie koniec telewizyjnej wyprzedaży. - Będą kolejne oferty, ale bez pośpiechu. Ten proces nie jest szybki ani nerwowy. Oglądamy wszystko przez lupę, by nie pozbyć się niczego pochopnie i po latach nie żałować dzisiejszych decyzji. Musimy tez pamiętać, że to nie są najlepsze czasy do zbywania nieruchomości.

18-piętrowy budynek w Szczecinie jest ogromny, betonowy i wymaga generalnego remontu. Cena: ponad 13 mln złotych. Telewizja już przeniosła się do innego gmachu i gierkowski biurowiec jest gotowy na przyjęcie nowego właściciela.

Działka w Bydgoszczy, podobnie jak dwie warszawskie (przy ul. Domaniewskiej za ponad 5 mln zł i przy ul. Ksawerów za blisko 2 mln zł) jest niezabudowana. W Warszawie TVP ma duży teren w sercu Mokotowa. Na tyłach czterech biurowców stojących przy ul. Jana Pawła Woronicza, rozciąga się olbrzymia działka, na której przed laty zbudowano kilka pawilonów. Ostatnio jeden z nich został opróżniony. Czy to przygotowanie do kolejnego przetargu? - Nie, mniejsze budynki na naszym terenie są używane, pracują w nich ludzie i jeszcze będziemy je dogęszczać - mówi Jacek Rakowiecki.

W ostatni poniedziałek telewizja ogłosiła, że szuka podnajemcy do wielopoziomowego parkingu sąsiadującego z głównym gmachem TVP. Ten kompleks biurowy zaprojektowany przez Czesława Bieleckiego budowano 12 lat, kosztował podobno ok. 190 mln zł. Teraz część garażowa nie jest wykorzystywana. - To obiekt z czasów cesarsko-bizantyjskich, gdy nikt nie wyobrażał sobie, jak zmieni się rynek medialny i możliwości finansowe branży - tłumaczy Jacek Rakowiecki.

Przypomnijmy, że po ośmiu miesiącach 2013 roku zysk brutto Telewizji Polskiej wyniósł 82 tys. zł. To zdecydowanie mniej niż w okresie od stycznia do lipca br., gdy TVP miała 16,4 mln zł zysku brutto (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP porządkuje, wyprzedaje, wynajmuje

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lll
niech sprzedadzą ten PASKUDNY GMACH w Warszawie....Jest wstrętny.
19 9
odpowiedź
User
ekonomista
A może by tak , uporządkować, wyprzedać lub wynająć zarząd TVP na czele z Juliuszem Braunem. Zysk MUROWANY!!!!
25 10
odpowiedź
User
Baca
Ten gmach należy traktować jak przestrogę- tak mogłaby wyglądać cała Warszawa gdyby autorowi projektu udało się załapać na funkcję v-ce prezydenta tego miasta.
17 10
odpowiedź
User
LE CORBUSIER
Tak to PASKUDZTWO można by było by wyprzedać do cna, po cegiełce. Ten gmach jest tak samo brzydki od zewnatrz jak i od wewnątrz. I chyba ta architektoniczna brzydota przenosi się na mentalnosc kierownictwa tej telewizji. Faktem jest, ze P. Bieleocki ubiegał sie o posadę prezydenta StolYcy i na szczęscie- Boże chroń Warszawę - przegrał tę batalię zJHnulka Gronkiewicz- Waltz. A co do wypedarzy dóbr rodowych, no tak własnie zaczyna sie upadek wszechrzeczy i wyprzedarzy. :-)
18 8
odpowiedź
User
LE CORBUSIER II
Powinieniem był napisać, że upadek wszechrzeczy zaczyna się od wyprzedaŻy :-) ortografia !
11 8
odpowiedź