SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polska i Jacek Kurski pozywają „Fakt”: premie dla Joanny Klimek merytoryczne, 9 osób dostało wyższe

„Fakt” ujawnił, że w ub.r. Joanna Klimek, ówczesna szefowa połączony biur koordynacji programowej i marketingu Telewizji Polskiej, otrzymała premie o łącznej wartości 60,8 tys. zł brutto. TVP i Jacek Kurski zapowiedzieli pozwanie dziennika za publikacje, podkreślając, że świadczenia dla Klimek były uzasadnione, a wyższe nagrody finansowe otrzymało w ub.r. dziewięciu innych pracowników firmy.

Joanna Klimek i Jacek Kurski / fot. Jan Bogacz, TVP Article

We wtorkowym wydaniu „Faktu” w tekście okładkowym "Gigantyczna premia dla kochanki prezesa TVP" opisywane są premie przyznane w ub.r. Joannie Klimek, która od stycznia do listopada była szefową biura koordynacji programowej TVP, a przez część tego okresu kierowała też biurem marketingu. Dziennik ujawnia, że Klimek dostała kilka nagród finansowych o łącznej wartości 60,8 tys. zł brutto, a decyzje o tym podejmował prezes TVP Jacek Kurski. W artykule podkreślana jest prywatna znajomość Joanny Klimek i Kurskiego (w poniedziałek na stronie internetowej „Faktu” pojawił się inny tekst na ten temat), nie ma natomiast informacji o funkcjach pełnionych w firmie przez Klimek.

Przypomnijmy, że styczniu br. TVP dementowała informacje „Gazety Wyborczej”, jakoby Jacek Kurski otrzymał w ub.r. podwyżkę, a Joanna Klimek - 50 tys. zł premii.

W odpowiedzi na publikację „Faktu” Telewizja Polska we wtorek rano opublikowała oświadczenie, w którym nie zaprzeczyła, że Joannie Klimek przyznano w ub.r. 60,8 tys. zł brutto premii, natomiast zaznaczyła, że te nagrody miały merytoryczne uzasadnienie.

- Z tytułu zatrudnienia i jednoczesnego kierowania dwoma ważnymi biurami, pani Joanna Klimek, z własnego wyboru - zamiast podwójnego - pobierała jedynie standardowe pojedyncze wynagrodzenie przysługujące dyrektorowi TVP, w wysokości zgodnej z Regulaminem Wynagradzania - czytamy w oświadczeniu. - Łączna wartość nagród, pomimo uzyskanych efektów w pracy, była znacznie niższa niż nominalne wynagrodzenie dyrektora za pełnienie podwójnego zakresu obowiązków, z którego to wynagrodzenia - zrezygnowała  - dodaje nadawca.

TVP podkreśla też osiągnięcia Joanny Klimek podczas pracy w firmie. - W okresie jednoczesnego pełnienia funkcji dyrektora dwóch jednostek organizacyjnych dyr. Joanna Klimek, oprócz bieżących obowiązków, odpowiadała za szereg kluczowych dla TVP projektów realizowanych w tamtym okresie, m.in: organizację szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży, opracowanie ramówki jesiennej '16 oraz koncepcji organizacji Sylwestra w Zakopanem. Wszystkie te projekty zakończyły się sukcesami i stąd wynikały przyznane jej w 2016r nagrody - wylicza spółka.

Zaznaczmy, że Telewizja Polska umowę z Zakopanem na organizację koncertu sylwestrowego podpisała na początku grudnia ub.r., decyzję o tym podjęła w drugiej połowie listopada, a wcześniej prowadziła rozmowy o takiej współpracy z Toruniem.

W oświadczeniu TVP zapewnia, że nagrody dla Joanny Klimek nie były związane z jej osobistą relacją z Jackiem Kurskim. - Należy zaznaczyć, że zgodnie z najwyższym standardem etyki i profesjonalizmu dyrektor Joanna Klimek zakończyła pracę w telewizji ze względu na nawiązanie osobistej relacji z prezesem Jackiem Kurskim. W okresie blisko 4 miesięcy bezpośrednio (pogrubienie od TVP - przyp.) poprzedzających odejście z TVP dyr. Klimek nie otrzymywała żadnych nagród - stwierdza nadawca.

Telewizja Polska informuje, że w ub.r. nagrody finansowe dostało 208 jej pracowników, a dziewięć osób otrzymało więcej niż Joanna Klimek. - Nie bez znaczenia jest fakt, że kwota nagród i premii przyznanych 2016 r. była o 40 proc. niższa niż przyznanych za czasów prezesury Juliusza Brauna i Janusza Daszyńskiego - dodaje firma.

TVP zapowiada, że w ciągu najbliższych godzin skieruje pozew sądowy przeciw autorowi ostatnich tekstów o Klimek i Kurskim oraz wydawcy „Faktu”. Nadawca nie podał, czego będzie się od nich domagał w sądzie.

Jacek Kurski zapowiedział na Twitterze, że on także pozwie w tej sprawie tabloid. - Znów brudny atak damskich bokserów z „Faktu” Do jutra 2 pozwy przeciw oszczercom: korporacyjny TVP i mój prywatny - poinformował. - Krzyknę za Maksymilianem Paradysem: KURSKI BYŁA KOBIETĄ! Bo to na prezesa jest atak, nie ma Panią Klimek - odpowiedział mu Mikołaj Wójcik, szef działu politycznego „Faktu”. - Oświadczenie kuriozalne - skomentował komunikat TVP.

W wtorek wieczorem Kurski zamieścił zdjęcia pozwów skierowanych do Sądu Okręgowego w Warszawie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska i Jacek Kurski pozywają „Fakt”: premie dla Joanny Klimek merytoryczne, 9 osób dostało wyższe

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kronika Sukcesów TVP
Premie bardzo merytoryczne, bo po licznych sukcesach...
50 9
odpowiedź
User
wpisdoo
premie za propagande, niech sie sądzą, przynajmniej będą musieli ujawnić patologiczny system przyznawania premii
47 8
odpowiedź
User
Karol
Kilka tygodni temu pan Kurski mówił, że żadnych premii nie było. Teraz nie ma już dyskusji o kasie tylko o tym jak bardzo słuszna była. A o tym jakiego trudu wymaga stworzenie "koncepcji" mówi m.in. film "Poszukiwany, poszukiwana" i rola pana dyrektora...
54 9
odpowiedź
User
Ares
Teraz Wolska
29 8
odpowiedź
User
Nikie
Prezesowa przeciez dalej pracuje. Wszyscy o tym wiedzą, pytanie tylko, kto jej teraz wypłaca pensję?
40 8
odpowiedź