SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Była redaktor naczelna „Niedzieli” powołana do rady programowej TVP

Lidia Dudkiewicz została nowym członkiem rady programowej Telewizji Polskiej. To była redaktor naczelną tygodnika „Niedziela, obecnie współpracuje z tygodnikiem „Sieci”. W radzie programowej TVP Dudkiewicz zastąpiła zmarłego w kwietniu br. Tadeusza Szymę.

Lidia Dudkiewicz Article

Obecny skład rady programowej Telewizji Polskiej został powołany przez kluby parlamentarne i Radę Mediów Narodowych w styczniu 2017 roku. Znaleźli się w niej m.in. Sławomir Siwek, Wojciech Reszczyński, Piotr Ferenc, Tadeusz Szyma i Anna Sobecka.

W kwietniu br. zmarł jeden z członków rady - dziennikarz, pisarz i krytyk filmowy Tadeusz Szyma. Rada Mediów Narodowych na sierpniowym posiedzeniu zdecydowała, że skład rady programowej uzupełni Lidia Dudkiewicz.

Lidia Dudkiewicz przez prawie 40 lat w „Niedzieli”

Lidia Dudkiewicz to dziennikarka i publicystka. Przez 38 lat pracowała w tygodniku „Niedziela”, w latach 2014-2019 była jego redaktor naczelną. Była też wydawcą i redaktorem wielu książek wychodzących w „Bibliotece Niedzieli”.

Jako felietonistka Dudkiewicz współpracuje z tygodnikiem „Sieci”. Jest też konsultorem Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski oraz radcą Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Dziesięciu członków rady programowej TVP wskazują kluby parlamentarne, a pięciu - Rada Mediów Narodowych. Rada programowa jest wybierana na 4-letnią kadencją, ma za zadanie oceniać poziom i jakość programów i ramówek publicznego nadawcy.

W ub.r. Telewizja Polska dostała 979 mln zł z abonamentu i rekompensaty abonamentowej (57 proc. więcej niż rok wcześniej, głównie dzięki przyznanej rekompensacie) i zanotowała 908 mln zł z reklam i sponsoringu (po wzroście o 14 proc.). Łączne przychody nadawcy wzrosły o 24 proc. do 2,2 mld zł, a jej zysk netto wyniósł 3,5 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Była redaktor naczelna „Niedzieli” powołana do rady programowej TVP

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dojna zmiana
dojna zmiana
11 5
odpowiedź
User
tadzizna
Specjalistka od niepełnosprawnych intelektualnie w Radzie Programowej TVPiS, jest jak najbardziej na miejscu, bo tylko niepełnosprawni intelektualnie dają radę to oglądać...
2 1
odpowiedź