SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Była redaktor naczelna „Niedzieli” powołana do rady programowej TVP

Lidia Dudkiewicz została nowym członkiem rady programowej Telewizji Polskiej. To była redaktor naczelną tygodnika „Niedziela, obecnie współpracuje z tygodnikiem „Sieci”. W radzie programowej TVP Dudkiewicz zastąpiła zmarłego w kwietniu br. Tadeusza Szymę.

Lidia DudkiewiczArticle

Obecny skład rady programowej Telewizji Polskiej został powołany przez kluby parlamentarne i Radę Mediów Narodowych w styczniu 2017 roku. Znaleźli się w niej m.in. Sławomir Siwek, Wojciech Reszczyński, Piotr Ferenc, Tadeusz Szyma i Anna Sobecka.

W kwietniu br. zmarł jeden z członków rady - dziennikarz, pisarz i krytyk filmowy Tadeusz Szyma. Rada Mediów Narodowych na sierpniowym posiedzeniu zdecydowała, że skład rady programowej uzupełni Lidia Dudkiewicz.

Lidia Dudkiewicz przez prawie 40 lat w „Niedzieli”

Lidia Dudkiewicz to dziennikarka i publicystka. Przez 38 lat pracowała w tygodniku „Niedziela”, w latach 2014-2019 była jego redaktor naczelną. Była też wydawcą i redaktorem wielu książek wychodzących w „Bibliotece Niedzieli”.

Jako felietonistka Dudkiewicz współpracuje z tygodnikiem „Sieci”. Jest też konsultorem Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski oraz radcą Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Dziesięciu członków rady programowej TVP wskazują kluby parlamentarne, a pięciu - Rada Mediów Narodowych. Rada programowa jest wybierana na 4-letnią kadencją, ma za zadanie oceniać poziom i jakość programów i ramówek publicznego nadawcy.

W ub.r. Telewizja Polska dostała 979 mln zł z abonamentu i rekompensaty abonamentowej (57 proc. więcej niż rok wcześniej, głównie dzięki przyznanej rekompensacie) i zanotowała 908 mln zł z reklam i sponsoringu (po wzroście o 14 proc.). Łączne przychody nadawcy wzrosły o 24 proc. do 2,2 mld zł, a jej zysk netto wyniósł 3,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Była redaktor naczelna „Niedzieli” powołana do rady programowej TVP

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dojna zmiana
dojna zmiana
odpowiedź
User
tadzizna
Specjalistka od niepełnosprawnych intelektualnie w Radzie Programowej TVPiS, jest jak najbardziej na miejscu, bo tylko niepełnosprawni intelektualnie dają radę to oglądać...
odpowiedź