SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP ratuje zabytki

Telewizja Polska wesprze działania na rzecz odnowy zabytków

7 marca 2003 r. w Krakowie podpisano porozumienie między Społecznym Komitetem Odnowy Zabytków Krakowa i Telewizją Polską, dotyczące promocji działań na rzecz ratowania i renowacji cennych obiektów dawnej stolicy Polski. W imieniu TVP porozumienie podpisał prezes Robert Kwiatkowski, w imieniu SKOZK - prof. Tadeusz Chrzanowski.

Porozumienie zawarto w 25 rocznicę wpisania Krakowa przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa i powołania Komitetu, „uznając za niezbędną promocję działań na rzecz ratowania i odnowy zabytków Krakowa” – czytamy w tekście Porozumienia. Telewizja Polska objęła patronatem medialnym program działań SKOZK. W ramach patronatu TVP zobowiązała się m.in. do przygotowania i wyemitowania cyklu programów dotyczących odnowy zabytków Krakowa. Wsparciu tego szlachetnego przedsięwzięcia ma służyć także informowanie o ważnych inicjatywach Społecznego Komitetu zarówno w programach regionalnych, jak i ogólnopolskich. Ze swej strony Społeczny Komitet zobowiązał się m.in. do zapewnienia pomocy ekipom TVP w realizacji programów w obiektach poddawanych renowacji, oraz informowania o patronacie medialnym TVP.

Porozumienie między TVP i Społecznym Komitetem Odnowy Zabytków Krakowa będzie obowiązywało do końca marca 2004 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP ratuje zabytki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl