SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Rozrywka i TVP Dokument mają ruszyć w tym roku

Telewizja Polska zdecydowała, że uruchomi kanały tematyczne TVP Rozrywka i TVP Dokument. Trwają już prace nad wnioskami o koncesje dla tych stacji.

TVP Rozrywka i TVP Dokument mają ruszyć w tym roku

O tym, że spółka znów rozważa uruchomienie TVP Rozrywka i TVP Dokument prezes TVP Juliusz Braun mówił w grudniu ub.r. (więcej na ten temat). Teraz te plany nabierają realnych kształtów. W środę zarząd zlecił przygotowanie wniosków o koncesje satelitarne, które zostaną złożone do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji po zaakceptowaniu przez Radę Nadzorczą TVP. Zapoznała się ona już ze wstępną koncepcją projektów, a zaakceptować dokumenty ma podczas posiedzenia w lutym br.

- Będziemy starali się, aby start obu kanałów nastąpił jeszcze w tym roku - deklaruje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP. Wszystko zależy jednak od tempa, w jakim KRRiT przyzna nadawcy koncesje.

W ofercie programowej TVP Rozrywka mają znaleźć się polskie programy rozrywkowe - zarówno pozycje archiwalne jak i współczesne. TVP Dokument ma z kolei emitować polskie i zagraniczne filmy dokumentalne. Kanał funkcjonować będzie niezależnie od stacji TVP Historia, która nie zmienia nazwy.

- Kanały TVP Rozrywka i TVP Dokument będą dostępne na multipleksie trzecim naziemnej telewizji cyfrowej - zapowiada Jacek Weksler, dyrektor Biura Koordynacji Programowej TVP. Poza tym stacje te znajdą się w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych.

W dalszej przyszłości TVP planuje również uruchomienie kanałów TVP dla Dzieci i TVP Natura, które mają uzupełnić ofertę Internetowego Portalu Edukacyjnego Telewizji Polskiej (dowiedz się więcej).

W portfolio Telewizji Polskiej są obecnie takie kanały tematyczne jak TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Seriale i TVP Sport. Trzy pierwsze są darmowe i nadają w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, a dwa ostatnie są dostępne tylko u operatorów kablowych i satelitarnych, bo TVP pobiera za nie opłaty licencyjne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Rozrywka i TVP Dokument mają ruszyć w tym roku

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Semen Zabuski
Klasyka procesu sklejania wody. Żonglowanie tymi samymi materiałami do zanudzenia widowni. Przecież całe to portofolio TVP obraca ciągle tym samym obrazem - filmem, programem, rozrywką..., głównie z czasów PRL. Własnych pomysłów brak. Nie mamy nowych produkcji, ale za to otwieramy "nowe" kanały tematyczne (tak, pomimo pokładanych w samym pomyśle nadziei, było z TVP Historia, która od lat już emituje, np. programy przyrodnicze, ale za to historyczne!). Prezes Juliusz Braun to tylko figurant, wiszący na telefonie od swoich mocodawców. Telewizją Polską zarządza niejaki Jacek Weksler, nasłany przez swojego szefa, ministra kultury - politruk (szef gabinetu politycznego, a później podsekretarz stanu w MKiDN) - w ramach odpolitycznienia mediów publicznych, wg koncepcji pani poseł Śledzińskiej-Katarasińskiej. Wczoraj pan politruk, na posiedzeniu kolegium, wygłosił tezę, że jeżeli "Wiosna" (tj. wiosenna ramówka TVP) "nie wyjdzie", to bedą za to odpowiadali wszyscy (cały Naród!). On nie! On "koordynuje", obecnie głównie przesypywanie śmieci z Dwójki do Jedynki. Warto bliżej przyjrzeć się tej groteskowej postaci.
8 8
odpowiedź
User
ani grosza
To znaczy, że w TVP jest dalej za dużo kasy- ani grosza, naprawdę wystarczy 1 program a i tak będzie to badziew.
8 8
odpowiedź
User
jac
Marnotrawstwo trwa. To jak w Polskim Radiu z pierwszym w Polsce Radiem z Wizją. Telewizji im się zachciało
8 8
odpowiedź
User
gorille
A TVP PRL ? kiedy Pan założy Prezesie Juliusz B? bo jak sie oglada Pana telewizję to czasami odnieśc mozna wrażenie, ze w górnym rogu do literek TVP trzeba by dorzucić PRL: było by precyzyzjniej :-)
8 8
odpowiedź
User
Marcin
HURA!!!! Będą kolejne kanały gdzie będzie można zobaczyć Klosa i Czterech Pancernych!!! Teraz można je równolegle na 2 oglądać to będą 3 kanały! Hura!!!
8 8
odpowiedź