SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Więcej kanałów HD w Vectrze i Canal+ online

Canal+ online zwiększył liczbę kanałów, które są nadawane w wysokiej rozdzielczości. Do HD poprawiono jakość stacji TVP Seriale, a także 16 wersji kanału TVP3. Regionalne kanały w wysokiej rozdzielczości zaczęła dodawać też Vectra, jedna z największych sieci kablowych w kraju. 

Przekaz satelitarny TVP Seriale i TVP3 Warszawa podniesiono ze standardowej do wysokiej rozdzielczości pod koniec listopada 2023 roku. Zarówno dla abonentów, jak i subskrybentów Canal+ online stacje były jednak oferowane w jakości SD. Teraz można ja oglądać w HD. Podobnie wygląda sytuacja z klientami Vectry w przypadku TVP3.

Teraz operator zaczął dodawać wersje HD tych stacji.  - Zmiana na wersje w wysokiej rozdzielczości dotyczy wszystkich kanałów TVP 3 regionalnych, czyli: TVP 3 Białystok, TVP 3 Bydgoszcz, TVP 3 Gdańsk, TVP 3 Gorzów Wlkp., TVP 3 Katowice, TVP 3 Kielce, TVP 3 Kraków, TVP 3 Lublin, TVP 3 Łódź, TVP 3 Olsztyn, TVP 3 Opole, TVP 3 Poznań, TVP 3 Rzeszów, TVP 3 Szczecin, TVP 3 Warszawa, TVP 3 Wrocław i obejmuje wszystkie spółki Grupy Vectra. Jesteśmy w trakcie wprowadzania zmian, a prace zakończymy do 30 czerwca br. - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Vectry.

Kanały TVP3 Gdańsk, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Kielce, TVP3 Białystok, TVP3 Opole, TVP3 Wrocław, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Lublin, TVP3 Rzeszów, TVP3 Olsztyn, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Poznań, TVP3 Katowice i TVP3 Szczecin rozpoczęły nadawanie w HD w połowie grudnia ub.r., kiedy MUX-3 naziemnej telewizji cyfrowej przeszedł na standard DVB-T2/HEVC.

Od niedawna w Canal+ online w jakości HD można oglądać także stację TV Republika. Przeszła ona na nadawanie w wysokiej rozdzielczości na transponderze wynajmowanym od Polsat Box. W efekcie także w  Canal+, serwisach streamingowych Polsat Box Go i Canal+ online oraz w niektórych sieciach kablowych rozpoczęła emisję w HD.

Canal+ online ze wszystkimi kanałami must carry, must offer

Canal+ online to jedyny serwis streamingowy prowadzony przez dużego nadawcę, który oferuje wszystkie kanały objęte zasadą must carry, must offer (TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TV4, TVN i TV Puls). W Playerze brakuje: TVP1, TVP2, TVP, Polsatu, TV4, choć rozmowy się toczą. Polsat Box Go nie ma: TVP1, TVP2, TVP3, TVN, natomiast TVP VOD: TVN, Polsatu, TV4 i TV Puls.

Krajowa Rada Radiofonii  i Telewizji kilkukrotnie apelowała do nadawców o umieszczenie stacji konkurentów w pakietach telewizyjnych. Nie mogą oni jednak dojść do porozumienia. Z jednej strony zależy im na jak najlepszej pozycji własnych stacji, a z drugiej chcą, aby przyciągały one klientów do sprzedawanych przez siebie pakietów.

Na przykład w Canal+ online kanał  TVN najpierw udostępniono w jakości SD. - TVN S.A. potwierdza, że uruchomienie kanału TVN w formacie SD w ofercie Canal+ online nastąpiło w ramach uzgodnień dokonanych pomiędzy TVN S.A. a Canal+ Polska S.A., których szczegóły pozostają objęte poufnością - poinformowały obie firmy. Później rozdzielczość TVN nieco zwiększono, a w Full HD stacja nadaje w serwisach Max i Playerze, należących do TVN Warner Bros. Discovery.

Dołącz do dyskusji: Więcej kanałów HD w Vectrze i Canal+ online

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zaskoczony
Miła niespodzianka od Vectry. W końcu TVP 3 Warszawa w jakości HD. Wzrok przy SD niestety szwankował. Brawo. Teraz czekam, aż kanały Polsatu poprawia audio do Dolby Digital.
2 4
odpowiedź
User
Pikuś
W końcu można będzie obejrzeć "Ranczo" wy HyDy.
1 0
odpowiedź
User
Pikuś
W końcu można będzie obejrzeć "Ranczo" wy HyDy.
1 0
odpowiedź