SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Sport liderem w styczniu. Największy spadek zanotował Canal+ Sport

W styczniu br. liderem oglądalności wśród stacji sportowych był TVP Sport. Największy wzrost w zestawieniu zanotował Golf Channel Polska, a na czele spadków uplasował się Canal+ Sport - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Fot. TVP Sport Article

Udział TVP Sport w styczniu 2020 r. wyniósł 0,95 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik ten zmniejszył się o 8,09 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom.

Drugi był Eurosport 1, którego udział wzrósł o 35,07 proc. do poziomu 0,93 proc. Podium uzupełnia Polsat Sport, którego wynik wyniósł 0,41 proc. Jego udział w rynku zwiększył się o 78,68 proc. w stosunku do stycznia 2019 r.

Największy wzrost w zestawieniu miał kanał Golf Channel Polska, który zajął 17. pozycję z udziałem w rynku wynoszącym 0,001 proc. Z kolei największy spadek w rankingu odnotował będący dziewiąty w zestawieniu Canal+ Sport, którego udział zmniejszył się o 23,26 proc. do 0,07 proc. Rok wcześniej stacja ta była druga.

Dwa nowe kanały sportowe platformy Canal+, które zostały uruchomione 10 lipca ubiegłego roku, zanotowały w styczniu br. 0,002 proc. udziału (Canal+ Sport 4) i 0,001 proc. (Canal+ Sport 3).

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 pierwsze miejsce w styczniu br. również zajął TVP Sport, którego udział wyniósł 0,85 proc., po spadku o 12,29 proc.

Drugi był Eurosport 1 (0,60 proc.; + 57,38 proc.), a trzeci - Eleven Sports 1 (0,22 proc.; + 86,91 proc.), który zanotował też największy wzrost w zestawieniu. Najwięcej stracił Canal+ Sport - było to 42,78 proc. do 0,07 proc. udziału w rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Sport liderem w styczniu. Największy spadek zanotował Canal+ Sport

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Daniel
Canal + Sport i Eleven Sports to są najlepsze kanały sportowe jeśli chodzi o piłkę nożną.
5 6
odpowiedź
User
JAROZBAW KAŁCZYŃSKI
Canal + Sport i Eleven Sports to są najlepsze kanały sportowe jeśli chodzi o piłkę nożną.
Ameryki chłopie nie odkryłeś :)
4 3
odpowiedź
User
NJ
Idzie nowe? TVP Sport spada, Golf Channel rośnie
4 4
odpowiedź
User
Kopa
Canal + Sport i Eleven Sports to są najlepsze kanały sportowe jeśli chodzi o piłkę nożną.
Ameryki chłopie nie odkryłeś

Ale widownia kopaniny szmacianki spada. Wszędzie.
6 1
odpowiedź