SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP sprzedała prawa do dystrybucji „Zenka” i „Korony Królów” m.in. USA, Austrii czy Francji

Biuro sprzedaży i współpracy międzynarodowej TVP udzieliło zagranicznym nadawcom licencji na emisję kilkudziesięciu polskich filmów i seriali. W ten sposób poza granicami Polski wyświetlany był „Zenek” czy „Korona królów”.

Krzysztof Czeczot jako Zenon Martyniuk w zwiastunie filmu "Zenek" Article

W pierwszym kwartale 2020 roku film „Zenek” produkcji TVP został sprzedany zagranicznym dystrybutorom i wyświetlany w ponad 300 kinach m.in.: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii.

Jednym z nich była „Korona królów”, która w ubiegłym roku była już emitowana na Węgrzech. W tym roku z kolei węgierska telewizja publiczna MTVA nabyła prawa do drugiego sezonu serialu.

Węgierscy widzowie oprócz tego zobaczą też polskie filmy na licencji Telewizji Polskiej: „Ułaskawienie” (reż. Jan Jakub Kolski), „Fryderyk” (reż. Agnieszka Lipiec-Wróblewska), „Faustyna” (reż. Jerzy Łukasiewicz), „Zaćma” (reż.  Ryszard Bugajski), „Wszystko będzie dobrze” (reż. Tomasz Wiszniewski), „1989” (reż. Michał Bielawski), „Raban miłosierdzia” (reż. Krzysztof Żurowski), „Jerzy Popiełuszko - Posłaniec prawdy” (reż. Tony Haines), „Dwie korony” (reż. Michał Kondrat) oraz film „Miłość i miłosierdzie” (reż. Michał Kondrat) – prawa do tego ostatniego kupił także francuski dystrybutor.

Produkcje TVP zostaną też pokazane na Słowacji - prawa wykupiła tam publiczna RTVS do „Misia Uszatka” i „Olimpiady Bolka i Lolka”, „Ogniem i mieczem” (reż. Jerzy Hoffman), „Cześć Tereska” (reż. Robert Gliński) i „Edi” (reż. Piotr Trzaskalski).

Natomiast na Ukrainie emitowany jest serial „Czas honoru” - prawa do wszystkich siedmiu serii kupił ukraiński publiczny kanał telewizyjny - UA:Perszyj.

W Japonii - jak informuje w TVP w komunikacie przesłanym do Wirtualnemedia.pl - popularnością cieszy się „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego, filmy z wczesnego okresu twórczości reżysera oraz dokument poświęcony Kieślowskiemu „Still Alive. Krzysztof Kieślowski”. Zostaną one pokazane w japońskich kinach oraz wydane na DVD i Blu-ray.

TVP udostępniła "Zenka" w serwisie VoD

Telewizja Polska udostępnia film „Zenek” w swoim serwisie VoD Film fabularny „Zenek” o piosenkarzu disco polo Zenonie Martyniuku od niedzieli 12 kwietnia będzie dostępny w serwisie VoD Telewizji Polskiej. W kinach od połowy lutego do połowy marca obejrzało 500 tys. widzów.

„Zenek” w serwisie VoD Telewizji Polskie, tak samo jak inne filmy z ostatnich lat, jest dostępny w ofercie płatnej. Dostęp do filmu na 24 godziny kosztuje 23 zł przy płatności internetowej, a 23,34 zł przy płatności SMS-owej.

W marcu 2020 roku wśród widzów oglądających tylko naziemną telewizję cyfrową najpopularniejszym kanałem była TVP1, która w analogicznym okresie rok wcześniej zajmowała drugą lokatę - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez jednego z nadawców. Średni udział tej stacji w porównaniu do marca 2019 roku zmniejszył się o 1,75 proc. i wyniósł 12,36 proc.

W 2018 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. Zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP sprzedała prawa do dystrybucji „Zenka” i „Korony Królów” m.in. USA, Austrii czy Francji

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
leon
Zenek przegrał z polityką, to chyba najbardziej zniszczony przez Januszu polityki polski film.
14 10
odpowiedź
User
Hanek
No tam przynajmniej nie zjadą na starcie tych produkcji tylko najpierw je obejrzą.
17 5
odpowiedź
User
Hope
Widzę już te tłumy Węgrów zasiadające, żeby obejrzeć kolejny pasjonujący odcinek Korony Królów...

No tam przynajmniej nie zjadą na starcie tych produkcji tylko najpierw je obejrzą.
9 13
odpowiedź