SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP szuka prezesa bez doświadczenia i znajomości języków obcych

W obecnym konkursie na prezesa Telewizji Polskiej stawiane są o wiele niższe wymagania niż w pierwszej, unieważnionej rekrutacji. Kandydaci nie muszą już mieć doświadczenia na stanowisku kierowniczym ani znać języków obcych.

TVP szuka prezesa bez doświadczenia i znajomości języków obcych

Jak informuje "Newsweek", w ogłoszeniu, które ukazało się pod koniec października w ramach pierwszego, unieważnionego konkursu na prezesa Telewizji Polskiej, wśród wymagań stawianych kandydatom znajdowały się doświadczenie na stanowisku kierowniczym (zwłaszcza w dziedzinach związanych z radiofonią, telewizją i kulturą) oraz znajomość języków obcych. Jednak w kolejnym, bieżącym ogłoszeniu - dotyczącym prezesa TVP na pełną kadencję - te kryteria zniknęły.

Eksperci oceniają tę sytuację jako absurdalną, podkreślając, że elementarnym wymogiem na stanowisko szefa największego nadawcy telewizyjnego w kraju jest doświadczenie w branży. Bogusław Szwedo, przewodniczący Rady Nadzorczej TVP kontrolującej ten konkurs, wyjaśnia, że zmiana kryteriów wynika z tego, że ogłoszenia pisali różni prawnicy. Jednak "Newsweek" zwraca uwagę, że dzięki zaniżeniu kryteriów o stanowisko mogą się ubiegać popierani przez PiS Przemysław Tejkowski i Jacek Karnowski, którzy są wymieniani jako jedni z najpoważniejszych kandydatów.

  • Więcej informacji:
  • TVP
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP szuka prezesa bez doświadczenia i znajomości języków obcych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl