SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP tworzy Internetowy Portal Edukacyjny

Zarząd Telewizji Polskiej zdecydował o utworzeniu Internetowego Portalu Edukacyjnego Telewizji Polskiej. Serwis ma ruszyć latem br.

TVP tworzy Internetowy Portal Edukacyjny

- Telewizja Polska S.A. tworząc portal edukacyjny, wypełnia swoje ustawowe zobowiązania i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Przy realizacji projektu zostaną wykorzystane wieloletnie doświadczenia i liczne osiągnięcia TVP w dziedzinie produkcji programów edukacyjnych oraz jej potencjał twórczy - mówi Juliusz Braun, prezes TVP (na zdjęciu).

Partnerami telewizji publicznej przy realizacji projektu będą: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, a także inne agendy rządowe i organizacje pozarządowe.

- Portal skupi się w pierwszym rzędzie na potrzebach edukacyjnych i poznawczych widowni dziecięcej i młodzieżowej, a zawarte w niej treści edukacyjne będą odpowiadać w ogólnych zarysach aktualnej podstawie nauczania. Natomiast struktura i forma portalu będą maksymalnie otwarte, elastyczne i gotowe dopasować się na bieżąco do potrzeb jej użytkowników - zapowiada Maciej Bernatt-Reszczyński, szef projektu portalu.

Bernatt-Reszczyński zatrudniony jest Biurze Koordynacji Programowej TVP. W przeszłości przez wiele lat pracował w Londynie w publicznej stacji BBC, m.in. jako szef sekcji ukraińskiej.

Juliusz Braun zapowiada, że planowane jest także uruchomienie kanału TVP Dla Dzieci, który będzie drugim etapem rozwoju portalu, a także TVP Natura, stacji o charakterze lifestylowym, skupiającej się programowo wokół zagadnień agro-ekologii i ekonomii.

Oba kanały mają mieć charakter satelitarny. Na razie nie wiadomo na razie, kiedy mogą wystartować. Wcześniej TVP planuje uruchomienie kanałów TVP Rozrywka i TVP Dokument (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP tworzy Internetowy Portal Edukacyjny

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
g12
Pan jest wielki,panie Braun,ekolodzy z Greenpeace już szczeżą ząbki:)
8 8
odpowiedź