SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP ujawniła wyniki głosowania widzów w koncercie eurowizyjnym. Jann zdobył najwięcej głosów

Telewizja Polska dzień po koncercie „Tu bije serce Europy” w którym wybierano reprezentanta Polski na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji, ujawniła wyniki głosowania widzów. Najwięcej głosów SMS-owych otrzymał Jann, ale w związku ze zbyt małą punktacją od jurorów, do Liverpoolu pojedzie Blanka.

fot. YouTube/Bądźmy razem TVP Article

Wyboru reprezentanta Polski na Eurowizję w Liverpoolu dokonano w niedzielę podczas specjalnego koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!", transmitowanego na antenie TVP1. Podczas wydarzenia podano jedynie punktację od pięcioosobowego jury, w którym zasiedli: Edyta Górniak (jako szefowa), Marek Sierocki, Agustin Egurolla, Aneta Woźniak (dyrektorka programowa TVP) i Marcin Kusy (dyrektor radiowej Jedynki).

W głosowaniu jurorów najwięcej punktów (12) otrzymała Blanka. 10 punktów dostał Dominik Dudek, 8 pkt. trafiło do Felivers, a 7 pkt. do Janna. Kolejne miejsca zajęli: Natasza, Alicja Szemplińska, Yan Majewski, Kuba Szmajkowski, Maja Hyży i Ahlena.

Podczas koncertu nie podano natomiast wyników głosowania widzów, organizatorzy zaprezentowali od razu końcowe wyniki, nie pokazując też dokładnej punktacji. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Blanka, drugie - Jann, a trzecie - Dominik Dudek.

 

W poniedziałek popołudniu  TVP w mediach społecznościowych opublikowała liczbę punktów, który przyznano wykonawcom w głosowaniu SMS-owym. Zestawienia wygląda następująco:
12 punktów – Jann
10 punktów – Blanka
8 punktów – Dominik Dudek
7 punktów – Yan Majewski
6 punktów – Felivers
5 punktów – Alicja Szemplińska
4 punkty – Maja Hyży
3 punkty – Kuba Szmajkowski
2 punkty – Natasza
1 punkt – Ahlena

Zsumowane wyniki punktowe wyglądają następująco:
1. Blanka - 22 punkty
2. Jann – 19 punktów
3. Dominik Dudek –18 punktów
4. Felivers  14 punktów
5. Yan Majewski –  11 punktów
6. Alicja Szemplińska – 10 punktów
7. Natasza –– 8 punktów
8. Kuba Szmajkowski  – 6 punktów
9. Maja Hyży  – 6 punktów
10. Ahlena –– 2 punkty

Mocna krytyka decyzji jury

Wybór jury preselekcji został mocno skrytykowany w internecie. Na profilach TVP w mediach społecznościowych widzowie wyrażają niezadowolenie, że to Blanka, a nie Jann pojedzie do Liverpoolu reprezentować Polskę. To właśnie wokalista był wskazywany przez ekspertów i dziennikarzy jako artysta, który może powalczyć o wysokie miejsce podczas tegorocznej Eurowizji.

Niezadowolenie pokazała też widownia obecna w studiu preselekcji, która wybuczała wynik głosowania jurorów. Buczenie miało też miejsce po występie Edyty Górniak, która kierowała pracami jury.

Blanka był promowana dotąd przez TVP -  śpiewała "Solo" podczas zeszłorocznego "Sylwestra Marzeń" w TVP2. W zeszły piątek wykonała też piosenkę w czasie programu "You Can Dance. Nowa generacja", także emitowanego w Dwójce, była też niedawno na nagraniach programu „Jaka to melodia?”.

Blanka Stajkow to w połowie Polka, w połowie Bułgarka. Już jako nastolatka wiedziała, że swoje życie pragnie związać z muzyką. Na scenie nie tylko śpiewa, wykonuje też skomplikowanie układy choreograficzne, a także staje za konsoletą jako didżejka.

Kompozytorami utworu "Solo" są Maciej Puchalski, Mikołaj Trybulec, Bartłomiej Rzeczycki, Marcin Górecki oraz sama Blanka, zaś autorami tekstu są Blanka, Maria Droberg i Julia Sundberg.

Eurowizja 2023 w Liverpoolu Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja 2023 r. w Liverpoolu. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę Europejska Unia Nadawców powierzyła organizację konkursu nadawcy publicznemu z Wielkiej Brytanii we współpracy z telewizją ukraińską.

Na scenie zaprezentuje się 37 państw. Nasz reprezentant wystąpi 11 maja w drugim półfinale, w drugiej połowie konkursowej stawki.

Dołącz do dyskusji: TVP ujawniła wyniki głosowania widzów w koncercie eurowizyjnym. Jann zdobył najwięcej głosów

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Esc
Jan miał 18k głosów a blanka 6k a przełożyło się to tylko na 2 punkty w głosowaniu widzów. Brawo TVP
51 7
odpowiedź
User
!!!kk
Nie wiem gdzie redaktor słyszał buczenie. Specjalnie odtworzyłem moment ogłoszenia wyników i obejrzałem na słuchawkach. Żadnego buczenia. Także Panie Redaktorze PP, proszę sprawdzić źródło, a nie przepisywać głupoty z Internetu.
20 44
odpowiedź
User
mrówczan_wapnia
Wychodzi więc na to, że jury z premedytacją zaniżyło wynik Janna, żeby przeforsować piosenkę Blanki. Jeszcze wczoraj Górniak zapewniała dziennikarzy, że wyniki jury pokryły się z głosami widzów. Dziś okazuje się, że było zupełnie inaczej. Jeśli jeszcze dodać do tego "mądrości" Górniak o wszechobecnym mroku, który należy zwalczać światłością, to układa nam się to w jeden wielki skandal.
56 9
odpowiedź