SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP ujawniła wyniki głosowania widzów w koncercie eurowizyjnym. Jann zdobył najwięcej głosów

Telewizja Polska dzień po koncercie „Tu bije serce Europy” w którym wybierano reprezentanta Polski na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji, ujawniła wyniki głosowania widzów. Najwięcej głosów SMS-owych otrzymał Jann, ale w związku ze zbyt małą punktacją od jurorów, do Liverpoolu pojedzie Blanka.

fot. YouTube/Bądźmy razem TVPfot. YouTube/Bądźmy razem TVP

Wyboru reprezentanta Polski na Eurowizję w Liverpoolu dokonano w niedzielę podczas specjalnego koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!", transmitowanego na antenie TVP1. Podczas wydarzenia podano jedynie punktację od pięcioosobowego jury, w którym zasiedli: Edyta Górniak (jako szefowa), Marek Sierocki, Agustin Egurolla, Aneta Woźniak (dyrektorka programowa TVP) i Marcin Kusy (dyrektor radiowej Jedynki).

W głosowaniu jurorów najwięcej punktów (12) otrzymała Blanka. 10 punktów dostał Dominik Dudek, 8 pkt. trafiło do Felivers, a 7 pkt. do Janna. Kolejne miejsca zajęli: Natasza, Alicja Szemplińska, Yan Majewski, Kuba Szmajkowski, Maja Hyży i Ahlena.

Podczas koncertu nie podano natomiast wyników głosowania widzów, organizatorzy zaprezentowali od razu końcowe wyniki, nie pokazując też dokładnej punktacji. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Blanka, drugie - Jann, a trzecie - Dominik Dudek.

 

W poniedziałek popołudniu  TVP w mediach społecznościowych opublikowała liczbę punktów, który przyznano wykonawcom w głosowaniu SMS-owym. Zestawienia wygląda następująco:
12 punktów – Jann
10 punktów – Blanka
8 punktów – Dominik Dudek
7 punktów – Yan Majewski
6 punktów – Felivers
5 punktów – Alicja Szemplińska
4 punkty – Maja Hyży
3 punkty – Kuba Szmajkowski
2 punkty – Natasza
1 punkt – Ahlena

Zsumowane wyniki punktowe wyglądają następująco:
1. Blanka - 22 punkty
2. Jann – 19 punktów
3. Dominik Dudek –18 punktów
4. Felivers  14 punktów
5. Yan Majewski –  11 punktów
6. Alicja Szemplińska – 10 punktów
7. Natasza –– 8 punktów
8. Kuba Szmajkowski  – 6 punktów
9. Maja Hyży  – 6 punktów
10. Ahlena –– 2 punkty

Mocna krytyka decyzji jury

Wybór jury preselekcji został mocno skrytykowany w internecie. Na profilach TVP w mediach społecznościowych widzowie wyrażają niezadowolenie, że to Blanka, a nie Jann pojedzie do Liverpoolu reprezentować Polskę. To właśnie wokalista był wskazywany przez ekspertów i dziennikarzy jako artysta, który może powalczyć o wysokie miejsce podczas tegorocznej Eurowizji.

Niezadowolenie pokazała też widownia obecna w studiu preselekcji, która wybuczała wynik głosowania jurorów. Buczenie miało też miejsce po występie Edyty Górniak, która kierowała pracami jury.

Blanka był promowana dotąd przez TVP -  śpiewała "Solo" podczas zeszłorocznego "Sylwestra Marzeń" w TVP2. W zeszły piątek wykonała też piosenkę w czasie programu "You Can Dance. Nowa generacja", także emitowanego w Dwójce, była też niedawno na nagraniach programu „Jaka to melodia?”.

Blanka Stajkow to w połowie Polka, w połowie Bułgarka. Już jako nastolatka wiedziała, że swoje życie pragnie związać z muzyką. Na scenie nie tylko śpiewa, wykonuje też skomplikowanie układy choreograficzne, a także staje za konsoletą jako didżejka.

Kompozytorami utworu "Solo" są Maciej Puchalski, Mikołaj Trybulec, Bartłomiej Rzeczycki, Marcin Górecki oraz sama Blanka, zaś autorami tekstu są Blanka, Maria Droberg i Julia Sundberg.

Eurowizja 2023 w Liverpoolu Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja 2023 r. w Liverpoolu. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę Europejska Unia Nadawców powierzyła organizację konkursu nadawcy publicznemu z Wielkiej Brytanii we współpracy z telewizją ukraińską.

Na scenie zaprezentuje się 37 państw. Nasz reprezentant wystąpi 11 maja w drugim półfinale, w drugiej połowie konkursowej stawki.

Dołącz do dyskusji: TVP ujawniła wyniki głosowania widzów w koncercie eurowizyjnym. Jann zdobył najwięcej głosów

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Esc
Jan miał 18k głosów a blanka 6k a przełożyło się to tylko na 2 punkty w głosowaniu widzów. Brawo TVP
odpowiedź
User
!!!kk
Nie wiem gdzie redaktor słyszał buczenie. Specjalnie odtworzyłem moment ogłoszenia wyników i obejrzałem na słuchawkach. Żadnego buczenia. Także Panie Redaktorze PP, proszę sprawdzić źródło, a nie przepisywać głupoty z Internetu.
odpowiedź
User
mrówczan_wapnia
Wychodzi więc na to, że jury z premedytacją zaniżyło wynik Janna, żeby przeforsować piosenkę Blanki. Jeszcze wczoraj Górniak zapewniała dziennikarzy, że wyniki jury pokryły się z głosami widzów. Dziś okazuje się, że było zupełnie inaczej. Jeśli jeszcze dodać do tego "mądrości" Górniak o wszechobecnym mroku, który należy zwalczać światłością, to układa nam się to w jeden wielki skandal.
odpowiedź