SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

7,65 mln zł zapłaci TVP Nielsenowi za dane telemetryczne. Umowa na 6 miesięcy

Telewizja Polska wybrała ofertę firmy badawczej AGB Nielsen Media Research w przetargu na dostarczanie danych telemetrycznych. Za półroczną współpracę zapłaci jej 7,65 mln zł - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

Jacek Kurski, fot. akpa Jacek Kurski, fot. akpa

Oferta AGB Nielsen Media Research była jedyną w przetargu TVP na dostarczanie danych telemetrycznych przez okres 6 miesięcy, począwszy od stycznia 2022 roku.

TVP zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 9,82 mln zł. Nielsen złożył ofertę z ceną 7,65 mln zł. TVP zdecydowała się wybrać tę ofertę, bo jak uzasadnia: "Oferta ta spełnia wymogi ustawy Pzp oraz specyfikacji warunków zamówienia – dalej: SWZ, jest jedyną ofertą złożoną w postępowaniu, a zatem najkorzystniejszą z punktu widzenia przyjętego w SWZ kryterium oceny ofert."

Przetarg ogłoszony przez Telewizję Polską w połowie listopada dotyczył dostarczania firmie przez 6 miesięcy „baz danych z ciągłego pomiaru widowni telewizyjnej realizowanego na panelu reprezentatywnym ze względu na społeczno-demograficzne cechy gospodarstw domowych posiadających odbiorniki telewizyjne na terenie całego kraju” oraz „danych z pomiaru widowni tv będących miarą rzeczywistego (faktycznego) oglądania telewizji przez członków gospodarstw domowych z odbiornikiem tv w Polsce”.

Dostawca usługi ma zapewniać wyniki telemetrii przynajmniej 157 kanałów, a także oglądalności 27 stacji (14 kanałów ogólnokrajowych Telewizji Polskiej i 13 obsługiwanych brokersko przez biuro reklamy TVP) poza domem.

Od października biuro reklamy Telewizji Polskiej w rozliczeniach z klientami dodaje wyniki oglądalności poza domem, w oparciu o dane Gemiusa. Zdecydowało się na ten ruch jako drugi broker telewizyjny po Polsat Media, niedługo potem taki krok wykonało też TVN Media.

Władze TVP od paru lat krytykowały dane telemetryczne Nielsena jako niemiarodajne, faworyzujące widownię z największych miast. Prezes Jacek Kurski chwali się wynikami z Modelu Oglądalności Rzeczywistej opartego na danych z dekoderów Netii. Przy czym dane Nielsena pozostają podstawową walutą w rozliczeniach z reklamodawcami.

Poprzednią umowę z Nielsenem publiczny nadawca podpisał na początku 2021 roku, na 12 miesięcy, jej wartość to 12,26 mln zł brutto.

Dołącz do dyskusji: 7,65 mln zł zapłaci TVP Nielsenowi za dane telemetryczne. Umowa na 6 miesięcy

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jurek
Co on jeszcze robi TVP zwolnic go dawać nowego...
0 0
odpowiedź
User
Brunok33
Nie oglądamy TVP już 6 lat
0 0
odpowiedź
User
Framnak
Tego dziada dawno nie powinno być TVP....
0 0
odpowiedź