SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP uruchomi kanał Poland24. Jacek Kurski: chcę być doglądającym pracowników prezesem, nie będę kosił kosiarką

Wczoraj prezes TVP Jacek Kurski spotkał się z pracownikami spółki i przedstawił ogólną wizję jej funkcjonowania. - Skarbem tej telewizji są pracownicy - mówił. Zapowiedział powrót do produkcji programów rozrywkowych wewnątrz TVP, powstanie kanału Poland24 i otwarcie na comiesięczne odwiedziny pracowników  - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Jacek Kurski, fot. tvpArticle

Nowy prezes podczas wczorajszego spotkania z pracownikami, wielokrotnie podkreślał, że TVP ma być teraz narodowa. - Standardowa przemowa prezesa, pół rok temu Janusz Daszczyński mówił o tym samym, ale bez słów o telewizji narodowej - przypomina portalowi Wirtualnemedia.pl jeden z pracowników.

Później przez ponad godzinę Jacek Kurski opowiadał o własnej wizji na zmiany w spółce. Prezes podkreślał, że produkcja audycji powinna wrócić do TVP, tzn. odbywać się w studiach i na sprzęcie nadawcy, żeby pracownicy mogli na tym zarabiać. Chodzi o programy nie tylko z gatunku publicystyki, ale też rozrywki. Ponadto pozycje rozrywkowe prezentowane na antenach Telewizji Polskiej - zdaniem nowego prezesa - powinny być na odpowiednim poziomie. Przyświeca mu dewiza brytyjskiej BBC: „To co jest dobre może być popularne, a co jest popularne, może być dobre”. Pierwszą zapowiedzianą produkcją ma być film o gen. Witoldzie Pileckim.

- Nie będziecie musieli zarabiać na Wale Miedzeszyńskim - stwierdził Kurski, nawiązując do warszawskiego Centrum Produkcji Filmowo Telewizyjnej ATM Studio, w którym nagrywane są m.in. programy kabaretowe dla TVP2. Ta deklaracja wywołała poruszenie na sali i została dobrze przyjęta. Niektórzy pracownicy zastanawiali się, czy rzeczywiście może to oznaczać dla nich wyższe zarobki.

- Skarbem tej telewizji są pracownicy - deklarował prezes TVP. Uspokajał ponadto, że nie jest od zwalniania, a podawane przez media informacje o planowanej „czystce” w telewizji publicznej są nieprawdziwe. - Nie będę kosił kosiarką, co najwyżej wykonam kosmetyczne zmiany lancetem - podkreślał Kurski. Poza tym skrytykował przeniesienie części załogi TVP do agencji pracy tymczasowej LeasingTeam (w lipcu 2014 roku) i zapewnił, że status każdego pracownika rozpatrywany będzie indywidualnie.

Jacek Kurski stwierdził także, że zamierza pojawiać się bez wcześniejszej zapowiedzi w różnych częściach budynku i odwiedzić każde pomieszczenie. Tłumaczył to tym, że chce widzieć, jak funkcjonuje spółka oraz mieć kontakt z pracownikami, którzy wykonują swoje obowiązki. - Wówczas zebrał bardzo duże brawa, choć przy obietnicach oklaskiwano go zdawkowo - opisuje portalowi Wirtualnemedia.pl jeden z uczestników spotkania. - Ta deklaracja została dobrze odebrana przez pracowników ze starszym stażem - mówi inna osoba z TVP.

Dodatkowo według zapowiedzi nowego prezesa, w każdy trzeci piątek miesiąca pracownicy będą mogli spotkać się z nim o wcześniej ustalonej porze. Na rozmowy z pracownikami Kurski przeznaczy wtedy kilka godzin.

Jedną z ważniejszych zapowiedzi prezesa Jacka Kurskiego jest powstanie anglojęzycznego kanału informacyjnego Poland24. Stacja miałaby rozpocząć nadawanie w 2018 roku - w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, studio lub siedziba tego projektu będzie umiejscowiona poza Polską, a rozważany jest Londyn.

Kurski spotkał się także ze związkami zawodowymi działającymi na terenie TVP - „Wizją”, „Solidarnością” oraz Międzyzakładowym Związkiem Zawodowym Pracowników Radia i Telewizji. Przedstawiciele związków przekazali prezesowi listę uwag, na które zarząd powinien zwrócić uwagę, oraz otrzymali zapewnienie, że nie będzie dalszych zwolnień grupowych w Telewizji Polskiej.

Dołącz do dyskusji: TVP uruchomi kanał Poland24. Jacek Kurski: chcę być doglądającym pracowników prezesem, nie będę kosił kosiarką

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
burak
Nie wiem czy to dobry pomysł, ale wszystko będzie lepsze od tego jak obecnie wygląda TVP Polonia, która jest tak jakby kanałem służącym do emitowania powtórek powtórek.
odpowiedź
User
widz
1. przede wszystkim niech Pan ogłosi konkursy na nowe formaty dla TVP (polskie formaty)

2. pytanie - Kiedy Pan prezes zajmie się Agencją Produkcji i Filmu TVP ... ? może warto tam zrobić audyt produkcji zewnętrznych...
odpowiedź
User
pisarz
ooooo tak - KONKURSY na NOWE, POLSKIE FORMATY programów rozrywkowych !!!!!!!!!!!!!!
odpowiedź