SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP uruchomi telewizję hybrydową, łączącą tradycyjną telewizję z internetem

Telewizja Polska planuje udostępnić usługi telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV, która łączy tradycyjną telewizję z internetem. Pojawić się one mają przed Euro 2012 na dwóch multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej, z których korzysta publiczny nadawca.

Istota telewizji hybrydowej polega na połączeniu funkcji telewizora oraz interaktywnego urządzenia do obsługi multimediów i serwisów internetowych. Odbywa się to w ten sposób, że możliwe jest płynne przechodzenie między treściami przekazywanymi w sygnale telewizyjnym oraz za pośrednictwem internetu.

Jak podaje TVP, od zwykłego rozwiązania „wszystko w jednym” telewizję hybrydową odróżnia to, że treści te mają charakter skojarzony - przykładowo podczas oglądania transmisji z meczu piłkarskiego mamy możliwość podglądu statystyk bramek dla drużyn, których zmagania właśnie śledzimy.

Nadawca planuje, że usługi te umożliwią widzom m.in. natychmiastowy dostęp do informacji meteorologicznych, statystyk związanych z oglądanymi meczami piłkarskimi oraz innymi wydarzeniami sportowymi czy dostęp do wideo na żądanie.

Telewizja hybrydowa zostanie udostępniona przez TVP na pierwszym i trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej z początkiem czerwca br. Równocześnie na MUX-1 pojawi się wtedy kanał TVP1 HD, a sam multipleks znacznie poszerzy swój zasięg. Z kolei na MUX-3 udostępniony zostanie kanał TVP2 HD.

Z usług hybrydowych korzystać będą mogli posiadacze dekoderów naziemnej telewizji cyfrowej lub telewizorów przystosowanych do jej odbioru, które dodatkowo obsługują standard HbbTV. Aby odbierać telewizję hybrydową, urządzenia te muszą być podłączone do internetu.

Dołącz do dyskusji: TVP uruchomi telewizję hybrydową, łączącą tradycyjną telewizję z internetem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł Tutka
Telewizja hybrydowa zdobywa coraz większą popularność o czym świadczą niedawno rozpoczęte testy w Polsce HbbTV przez TVN oraz obecne prowadzone przez TVP.

Więcej o HbbTV można przeczytać na stronach serwisu http://hbbtv.pl
odpowiedź
User
paweł
Telewizja hybrydowa zdobywa coraz większą popularność o czym świadczą niedawno rozpoczęte testy w Polsce HbbTV przez TVN oraz obecne prowadzone przez TVP.
odpowiedź
User
jan
Posiadają ogromne zadłużenie a takimi pomysłami je pogłębiają.
Czy rząd nie dostrzega marnotrawienia pieniędzy w tej instytucji.
Życzyłbym sobie aby najpierw wyprowadzili obecne anteny lub je pozamykali jeśli planują nowe stołki dla kolesi.
odpowiedź