SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP uruchomiła projekt TV Białoruś

Zarząd TVP powołał we wtorek Komisję ds. przygotowania projektu kanału "TV Białoruś", który ma być adresowany do Białorusinów, także mieszkających w Polsce.

- Powołanie zespołu jest jednoznaczne z uruchomieniem w dniu dzisiejszym kanału, nad koncepcją, którego pracowano w Telewizji Polskiej już od dawna.  Jest to odpowiedź na wyraźnie zgłaszane zapotrzebowanie ze strony środowisk białoruskich  w naszym kraju i za jego granicami. Jesteśmy szczególnie zobligowani do tego by dać społeczeństwu białoruskiemu obiektywną informację o tym co dzieje się w Europie, w Polsce i na Białorusi. Chcemy by mieli do niej dostęp i ta idea głownie przyświecała  TVP w pracach nad uruchomieniem projektu – powiedział Sławomir Siwek, członek Zarządu TVP S.A.

Program TV Białoruś ma być nadawany od stycznia 2007 roku w języku białoruskim, drogą satelitarną. Tworzyć go będą, dziennikarze białoruscy i polscy oraz dziennikarze  TVP3 Białystok.

- Chcemy, żeby kanał spełniał głównie rolę kulturotwórczą,  by był płaszczyzną dyskusji o tym co ważne dla tego regionu świata, o  jego tożsamości i ludziach, którzy go zamieszkują.  Mam nadzieję, że nasz projekt będzie tym czym dla Polaków  było Radio Wolna Europa czy BBC, pozwoli też zaprezentować  na świecie dorobek i osiągnięcia Białorusi, których nie brakuje – twierdzi Agnieszka Romaszewska, szefowa komisji, wieloletnia dziennikarka TVP. 

W skład powołanej we wtorek Komisji weszli przedstawiciele  różnych komórek TVP, m.in. informacji, publicystyki, techniki,  finansów, a także osoby spoza TVP. "Mamy nadzieję na współpracę z  polskim MSZ i na wsparcie finansowe" - powiedziała Romaszewska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP uruchomiła projekt TV Białoruś

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl