SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP: Więcej premier w Teatrze Telewizji

- 9 premierowych spektakli Teatru Telewizji w 2011 roku to nie jest mało. Mimo to zarząd TVP będzie czynił starania, by liczba ta systematycznie rosła – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Andrzej Siwek, p.o. rzecznika prasowego TVP.

TVP: Więcej premier w Teatrze Telewizji

Siwek nie zgadza się z artykułowanymi w mediach zarzutami dotyczącymi tego, że TVP degraduje znaczenie Teatru Telewizji i regularnie tnie wydatki na premierowe spektakle.

- Teatrowi Telewizji zarząd TVP poświęca szczególną uwagę. Jeszcze w ub. roku, na wniosek Biura Koordynacji Programowej, przeznaczył dodatkowe środki na realizację czterech spektakli, które widzowie obejrzą w 2011 roku. Zatwierdzając ramówkę wiosenną 2011, Zarząd TVP przywrócił tygodniowy cykl emisji spektakli Teatru Telewizji. W 2011 roku widzowie obejrzą dziewięć spektakli premierowych i co najmniej tyle samo w  2012 roku. Oprócz dziewięciu premier (jedna w miesiącu wyjąwszy miesiące wakacyjne) będą powtórki najlepszego repertuaru z archiwum Teatru TV - mówi Wirtualnemedia.pl Andrzej Siwek.

- Naszym zdaniem 9 premierowych spektakli Teatru Telewizji w 2011 roku to nie jest mało. Który teatr w Polsce przygotowuje jedną premierę w miesiącu…? Mimo to zarząd TVP będzie czynić starania, by liczba premier systematycznie rosła. Zdajemy sobie sprawę z tego, że telewizja publiczna jest jedynym nadawcą unikatowego gatunku, jakim jest Teatr Telewizji – podkreśla Siwek.

TVP zapewnia, że nie uzależnia nakładów na Teatr Telewizji od wielkości widowni. W 2009 roku zarząd TVP przeznaczył na realizację spektakli 10,4 mln złotych, w 2010 – 7,3 mln złotych, a w 2011 zaplanowano 8 mln złotych. - Niestety, doprowadzenie TVP w 2009 roku do skrajnie trudnej sytuacji finansowej, wysoka strata bilansowa i spadek przychodów abonamentowych nie pozwalają dzisiaj na finansowanie Teatru TV w większej skali, jednakże zarząd TVP będzie próbował zwiększać te nakłady – zapewnia Siwek.

W 2011 roku w ramach Teatru TV zaplanowano emisję 9 premier. Będą to: 31 stycznia - „Napis”, 28 lutego - „Powidoki”, 7 marca - „Rosyjskie konfitury”, 18 kwietnia - „Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu”, 9 maja - „Boulevard Voltaire”, 19 września - „Dolina nicości”, 31 października - „Księżyc i magnolie”, 14 listopada - „Kontrym” oraz 5 grudnia - „Komedia romantyczna”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP: Więcej premier w Teatrze Telewizji

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gizmo
po co ten teatr?
odpowiedź
User
oooo
gizmo - skąd Ty się wziąłeś? wybierz się do teatru to będziesz wiedział
odpowiedź
User
Katarzyna
Teatr Telewizji ten prawdziwy to się dawno skończył... ja poproszę Szekspira, Gogola, Czechowa, Mrożka, Zapolską, tragedie greckie... to, co jest teraz to powinno zostać przemianowane na Scenę Faktu i puszczane w innym paśmie antenowym.
odpowiedź