SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Wilno raz w miesiącu będzie transmitowała msze święte

Od najbliższej niedzieli TVP Wilno raz w miesiącu będzie transmitowała msze święte z różnych świątyń na Litwie. Pierwszą 28 czerwca z kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wilnie. Liturgii będzie przewodniczył nuncjusz apostolski na Litwie abp Petar Rajič.

"Transmisja rozpocznie się o godz. 12.00. (o godz. 11.00 czasu polskiego). Msza św. będzie odprawiona w języku polskim i w języku litewskim" - podano.

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wilnie uznawany jest za jedną z najpiękniejszych barokowych świątyń Europy. W jego wnętrzu jest ponad 2 tys. rzeźb stiukowych o tematyce biblijnej i historycznej. Ufundował go, wraz z przylegającym do niego klasztorem, Michał Kazimierz Paca. Jego budowę rozpoczęto w 1668 r. W okresie międzywojennym przed kościołem, w uroczystość św. Piotra i Pawła, odbywały się słynne wileńskie kiermasze.

Obecnie na terenie parafii mieszka 50 tys. osób.

W przeddzień święta patronalnego wileńskiej parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła 28 czerwca mszy św. będzie przewodniczył nuncjusz apostolski na Litwie abp Petar Rajič. Liturgię będą koncelebrowali: proboszcz parafii ks. prałat Wojciech Górlicki, sekretarz nuncjusza ks. Donas Liutika i kapłani z diecezji radomskiej: ks. Marcin Andrzejewski i ks. Grzegorz Roszczyk.

Tego dnia wierni będą mogli także oddawać krew przed i po zakończeniu eucharystii. "Będzie to gest pomocy i solidarności wobec wszystkich chorych na Litwie, którzy potrzebują krwi" – zaznaczono w informacji.

Mszę św. 28 czerwca będzie można oglądać za pośrednictwem strony internetowej TVP Wilno(www.wilno.tvp.pl).

Dołącz do dyskusji: TVP Wilno raz w miesiącu będzie transmitowała msze święte

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maria
Poproszę o poprawienie nazwiska fundatora. Nazywał się Michał Kazimierz Pac a nie Paca
odpowiedź