SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP planuje zakup wozów transmisyjnych HD i UHD/4K

Telewizja Polska przygotowuje się do zakupu wozów transmisyjnych HD i UHD/4K. Prowadzi rozeznanie rynku, poprzedzające przetarg na wybór ich dostawcy.

fot. akpa Article

TVP prowadzi obecnie tzw. dialog techniczny w sprawie zakupu wozów transmisyjnych HD i UHD/4K. Jego celem jest pozyskanie wszelkich informacji, które zostaną wykorzystane w celu przygotowania przetargu na dostawcę tych wozów, także w zakresie wartości inwestycji.

Nadawca poprzez dialog chce uzyskać informacje m.in. na temat aktualnego stanu technologii w tym zakresie oraz kosztów związanych z ich zakupem, a także kosztów ewentualnej rozbudowy wozu do standardu UHD, a także wielkości upustów przy zakupie więcej niż jednego wozu.

Zainteresowane firmy mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału do 3 sierpnia br.

TVP zapowiada, że zaprosi do dialogu technicznego wszystkie firmy, które złożą stosowne wnioski.

Zwraca też uwagę, że nawet jeżeli jakakolwiek firma nie zostanie do dialogu zaproszona, to i tak będzie mogła złożyć w późniejszym terminie swoją ofertę już w postępowaniu przetargowym.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska prowadzi równolegle przetarg związany z zakupem 137 nowych samochodów, w tym 100 samochodów typu kombi.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Firma osiągnęła 500 tys. zł zysku netto, natomiast na br. planuje stratę w wysokości ponad 100 mln zł.

Na koniec ub.r. w firmie było zatrudnionych na etacie 2 657 osób, o 7,1 proc. mniej niż rok wcześniej. Członkowie zarządu firmy zarabiali 25,6 tys. zł miesięcznie, a doradcy zarządu, dyrektorzy i wicedyrektorzy - po ok. 20 tys. zł.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP planuje zakup wozów transmisyjnych HD i UHD/4K

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gosc
No proszę, oczywiście bez pytania suwerena czy w ogóle sobie tego życzy na swój koszt.
16 15
odpowiedź
User
Xxx
No proszę, oczywiście bez pytania suwerena czy w ogóle sobie tego życzy na swój koszt.


Suweren w ostatnich narzekał, że TVP jest zacofana technologicznie. To było jeszcze przed epoką Kurskiego. Teraz on nadrabia te lata zaniedbań, a hejterom jak zwykle nic się nie podoba.
20 15
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Szkoda, że już po miesięcznicach. W 4K byłby wyjątkowy obraz tych rozmodlonych tłumów ( Staszek Pięta z kochanką), kÓrski z kochanką i Bielan bez kochanka.
No i te płomienne przemówienia wodza w rozdzielczości 3840 × 2160.
Ech...rozmarzyłem się.
10 13
odpowiedź
User
Rybka
No proszę, oczywiście bez pytania suwerena czy w ogóle sobie tego życzy na swój koszt.


Akurat modernizacja sprzętu jest dla TVP bardzo potrzebna. Bo tam wszystko jest zacofane technologicznie. I to jeszcze po przednikach, którzy teraz tak głośno ujadają na Polskę i Polski rząd. a Kurski po tylu latach zaniedbań musi to teraz nadrobić. I to jest akurat dobry ruch. A Ty to chyba od POprzednikow jesteś. Bo wszędzie ujadasz o tym suwerenie....
15 10
odpowiedź
User
Polak
Tak jak przypuszczałem. Lewaki, ojkofoby i ubywatele już rozkręcają karuzelę sp...itolenia, że jak to zakupy sprzętu, jak to bez pytania ludzi (akurat ludzie głosowali na PiS, PiS wstawił Kurskiego, a on chce kupić auta, więc suweren wszystko klepnął demokratycznie), a potem pod innymi artykułami będą swoje mądrości wypisywać, jak to mało materiałów na tvp sport jest w wysokiej rozdzielczości i w ogóle czemu nie ma tvp sport w hd na mux-ie.
12 10
odpowiedź