SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP z 115 mln zł zysku brutto. Więcej z abonamentu, mniej z reklam

Telewizja Polska w I kwartale br. miała 114,7 mln zł zysku brutto. Spółka zanotowała wzrost przychodów z abonamentu, ale zmalały przychody z reklam i sponsoringu.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

Zysk brutto TVP w pierwszych trzech miesiącach był o 9,1 mln zł wyższy niż w analogicznym okresie ub.r. Był też lepszy o taką samą kwotę od wyniku zaplanowanego przez spółkę. Na poprawę wyniku finansowego spółki wpływ miał wzrost jej przychodów oraz mniejsze niż zakładano koszty.

Przychody abonamentowe TVP w I kwartale br. wyniosły 214,1 mln zł i były wyższe o 6,2 mln zł niż rok temu. Natomiast o 3,9 mln zł spadły przychody publicznego nadawcy z reklamy i sponsoringu. - Spadek przychodów wynika z faktu, że w lutym 2014 roku transmitowane były igrzyska olimpijskie w Soczi - podano w komunikacie.

Koszty działalności operacyjnej Telewizji Polskiej w okresie styczeń - marzec br. wyniosły 349,4 mln zł i były niższe od wartości zaplanowanych na ten okres.

TVP informuje, że kontynuuje restrukturyzację zarówno sfery kosztów, jak i w zakresie dywersyfikacji przychodów oraz optymalizacji zbędnego majątku. Spółka podtrzymuje zapowiedź, że rok 2015 zakończy z dodatnim wynikiem finansowym (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP z 115 mln zł zysku brutto. Więcej z abonamentu, mniej z reklam

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kiełbaska wyborcza
TVP = Telewizyja Partyjna. Bardzo partyjna.
9 10
odpowiedź
User
budyń
Julek, wyluzuj, naprawdę nie masz szans, nawet księgowość rodem z Enronu nie pomoże. ...
10 10
odpowiedź
User
szara komórka
A co ze stratami z ostatnich lat? Raz było sto milionów, raz dwieście i jakoś nikomu z "zarządu" włos z głowy nie spadł? Najśmieszniejsze, że straty, podobnie jak teraz przychody, też tłumaczono obsługą największych imprez sportowych i tak samo bełkotliwie...
A ośrodki wypoczynkowe najlepiej oddać za darmo, jak ten w Szczyrku!
11 8
odpowiedź
User
Andy61
Ten zysk to już po zapłaceniu Leasing Teamowi 150 mln za sponiewieranie kilkuset pracowników TVP ?
9 8
odpowiedź
User
nie płać
A niżej informacja cyt:
"Telewizja Polska w I kwartale br. miała 114,7 mln zł zysku brutto. Spółka zanotowała wzrost przychodów z abonamentu, ale zmalały przychody z reklam i sponsoringu"
Z kogo robią idiotów.
8 8
odpowiedź