SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP z exit poll, Polsat z sondażem telefonicznym, a TVN?

W dniu II tury wyborów prezydenckich wszystkie trzy telewizje pokażą wieczory wyborcze na głównych antenach. TVP poda sondażowe wyniki oparte na exit poll, Polsat o sondaż telefoniczny, cały czas nie wiadomo co zrobi TVN.

TVP z exit poll, Polsat z sondażem telefonicznym, a TVN?

Telewizja Polska – tak jak 20 czerwca br. – zaprezentuje widzom wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez TNS OBOP, który najtrafniej przewidział wyniki I tury wyborów prezydenckich. Podczas badania przeprowadzonego przed ok. 500 losowo wybranymi lokalami wyborczymi ankiety wypełni ok. 50 tys. respondentów.

Wieczór wyborczy w TVP poprowadzą Danuta Holecka i Piotr Kraśko, sondażowe wyniki wyborów zaprezentuje Michał Adamczyk, a rozmawiać z zaproszonymi do studia gośćmi będzie Marek Pyza. - W programie będziemy mieć też relacje miejscowości, gdzie w I turze obaj kandydaci uzyskali największe poparcie – opowiada nam  Stanisław Wojtera, rzecznik prasowy TVP.

Na antenie TVP 1 wieczór wyborczy potrwa od 19.50 do 22.10 i od 23.05 do 23.35, natomiast w TVP Info nadawany bez przerwy przez cztery godziny, a gospodarzami emitowanej tam wyłącznie części programu będą Diana Rudnik i Adrian Klarenbach.

Telewizja Polsat podczas swojego wieczoru wyborczego ponowne (więcej) wykorzysta przygotowany przez Homo Homini sondaż telefoniczny (metoda CATI). Badanie zostanie jednak przeprowadzone na próbie aż 7,5 tys. efektywnych wywiadów, czyli większej o 2,5 tys. niż to miało miejsce przy I turze.

- W dniu drugiej tury wyborów prezydenckich zarekomendowaliśmy Telewizji Polsat nie rezygnowanie z techniki badań telefonicznych CATI. Pomimo powszechnej krytyki, za pomocą tak prowadzonych pomiarów można trafnie przewidzieć wynik wyborczy. Najlepszym dowodem na to, są badania zrealizowane przez nasz Instytut i opublikowane przez Polsat News w piątek przed ciszą wyborczą. W sondażu tym średni błąd w notowaniach Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego w stosunku do danych PKW nie przekroczył 0,5 proc. - wyjaśnia Marcin Duma, prezes Homo Homini.

Polsat zdecydował też , iż tym razem część wieczoru wyborczego pokaże na głównej antenie. - To będzie decydujące rozstrzygnięcie wyborów – tak tę decyzję tłumaczy Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy stacji. Program emitowany będzie w Polsacie od 19.30 do 20.30 równolegle z Polsat News, zaś dalszą część będzie można oglądać tylko w kanale informacyjnym.

Centrum wieczoru będzie specjalne studio przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie oraz studio kanału Polsat News. Program poprowadzą Dorota Gawryluk i Tomasz Machała oraz Magda Sakowska i Jarosław Gugała. Rozmowy z gośćmi przeprowadzać będzie Bogusław Chrabota, zaś sondażowe wyniki wyborów przedstawi Agnieszka Gozdyra.

Z kolei telewizja TVN cały czas nie ustaliła, jakiego typu sondaż poda widzom w dniu wyborów o godz 20.00. - Rozmowy trwają – mówi nam jedynie Karol Smoląg, rzecznik prasowy TVN-u. Wcześniej stacja informowała, że planuje przy II turze zlecić SMG/KRC wykonanie badanie typu exit poll. Miano o tym zdecydować o tym jeszcze przed I turą, przy której zaprezentowano wyniki sondażu telefonicznego, różniąca się znacznie od wyników z PKW.

Wieczór wyborczy potrwa w TVN-ie od 19.50 do 20.50, a w TVN 24 aż do późnych godzin wieczornych. Poprowadzą go Kamil Durczok i Justyna Pochanke, a wyniki sondażowe z wirtualnego studia przekazywać będzie widzom Jarosław Kuźniar. Nieznane są jednak pozostałe szczegóły programu, nie wiadomo, czy tak jak w niedzielę 20 czerwca, rozmowy w programie będą przeprowadzali też Bogdan Rymanowski i Monika Olejnik.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP z exit poll, Polsat z sondażem telefonicznym, a TVN?

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bzzzzzzMam
Mam wielką nadzieję, że Monika Olejnik poprowadzi wywiad, gdyż bardzo ją lubię.
odpowiedź
User
observer
a ci znowu swoje z tymi sondażami telefonicznymi. Dziwię się, że Solorz finansuje tę hucpę!
odpowiedź
User
MistrzCiętejRiposty
A TVN? Zaglądnie do onetu (swojej przybudówki).
odpowiedź