SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po awanturze na wigilii firmowej TVP pożegnała się z jednym pracownikiem i zawiesiła trzy osoby

Zajścia podczas spotkania przedświątecznego pracowników TVP3 Opole mają konsekwencje dyscyplinarne: z jednym pracownikiem rozwiązano umowę, a z trzeba osobami zawieszono współpracę. TVP zapewnia, że nie zapłaciła za alkohol pity na imprezie.

Spotkania bożonarodzeniowe zespołu TVP3 Opole odbyło się w połowie grudnia w hotelu DeSilva. Lokalne media informowały, że w trakcie spotkania wywiązała się bójka i wezwano policjantów.

- Otrzymaliśmy wezwanie od obsługi hotelu, że w sali bankietowej doszło do awantury. Sytuacja miała miejsce w sobotę kilka minut przed godziną 1.00. Mężczyzna, który miał być poszkodowany, odmówił jednak badania oraz hospitalizacji - opisała Agnieszka Nierychła, oficer prasowy komendy miejskiej policji w Opolu. Zaznaczyła, że nikt nie potrzebował jednak pomocy, a „niczyje prawa nie zostały naruszone”.

Do hotelu przyjechał też zespół ratownictwa medycznego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- W związku z interwencją patrolu policji w hotelu, w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn interwencji, a także osób, których interwencja dotyczyła, zostało zainicjowane przez Redakcję postępowanie wyjaśniające, na podstawie którego zostaną podjęte dalsze decyzje - zapowiedział Łukasz Żygadło, dyrektor opolskiego oddziału Telewizji Polskiej.

TVP: goście zamawiali alkohol na własny koszt

O efektach tego postępowania Żygadło poinformował, odpowiadając na pismo posła Witolda Zembaczyńskiego z Koalicji Obywatelskiej, wybranego w okręgu opolskim.

- W związku z zastrzeżeniami co do zachowania niektórych gości uczestniczących w spotkaniu, dbając o najwyższe standardy w doborze pracowników i współpracowników Oddziału, z jednym pracownikiem Redakcji rozwiązany został stosunek pracy, natomiast współpraca z trzema osobami współpracującymi z Oddziałem została czasowo zawieszona - opisał szef TVP3 Opole.

Według ustaleń opolskiej „Gazety Wyborczej” nadawca pożegnał się z osobą, która najmocniej ucierpiała podczas awantury w hotelu. Pracownikowi zaproponowano rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, sugerując, że jeśli się nie zgodzi, grozi mu zwolnienie dyscyplinarne.

Łukasz Żygadło zapewnił, że Telewizja Polska nie zapłaciła za alkohol spożyty na spotkaniu świątecznym. - Koszt wydarzenia nie obejmował ceny alkoholu, albowiem nie był on finansowany przez organizatora spotkania, lecz goście indywidualnie zamawiali, na własny koszt, dodatkowe napoje (w tym zapewne alkoholowe) - stwierdził.

Żygadło jest dyrektorem TVP3 Opole od stycznia ub.r., zastąpił na tym stanowisku Mateusza Magdziarza. Z opolskim oddziałem współpracuje od 2016 roku, prowadził cotygodniowy program „W centrum uwagi”. Wcześniej był związany m.in. z „Niezależną Gazetę Obywatelską”, „Warszawską Gazetą” i „Polską Niepodległą”.

Zarząd TVP zakazał spotkań świątecznych poza firmą

Krótko po ujawnieniu zajść na wigilijnym spotkaniu TVP3 Opole zarząd Telewizji Polskiej w opublikowanym komunikacie polecił dyrektorom, aby „zaprzestali organizacji spotkań świątecznych poza siedzibą Spółki”.

- Zakaz dotyczy także spożywania alkoholu podczas świątecznych spotkań w firmie. Decyzja ta dotyczy zarówno oddziałów, jak i centrali - wyliczono. - Oczekuje się od Spółki skromności i racjonalności - podkreślono.

W 2021 roku przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na ub.r. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Na koniec 2021 roku zatrudnienie w Telewizji Polskiej wynosiło 2 889 etatów, o 53 więcej niż rok wcześniej. Zasadnicze wynagrodzenie brutto zwiększyło się o 6,7 proc. do 10 491 zł.

Dołącz do dyskusji: Po awanturze na wigilii firmowej TVP pożegnała się z jednym pracownikiem i zawiesiła trzy osoby

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Reks
Dał się publicznie pobić niech poniesie karę. Standardy publicznej
odpowiedź
User
Wow
Najgorzej, że zakazali im teraz alkoholu nawet na spotkaniach w firmie. Jak żyć?
odpowiedź
User
Wdse
Awantura w rodzinie TVPiS.
odpowiedź