SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Osiem nowości jesienią w TVP1 i TVP2. Jacek Kurski: Potęga oferty Telewizji Polskiej

Telewizyjna Jedynka jesienią pokaże trzy nowości: serial „Ludzie i bogowie”, program „Motel Polska” oraz paradokument „Kasta”. Z kolei widzowie Dwójki zobaczą pięć nowych projektów: telenowelę „Uzdrowisko” oraz programy „Anything Goes. Ale Jazda!”, „Ameryka da się lubić”, „Przyjaciele na zawsze” i „Smaki świata po polsku”. - Jestem przekonany, że ta ramówka Telewizji Polskiej spotka się z państwa najlepszym przyjęciem. Zapraszam do świetnej oferty, bądźmy razem z TVP - komentuje Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP / fot. N. BochyńskaArticle

W czwartkowy wieczór Telewizja Polska zaprezentowała jesienną ofertę programową, która zawiera osiem nowości - wśród nich m.in. "Uzdrowisko", "Motel Polska", "Kasta", "Anything goes. Ale jazda!" czy "Ameryka da się lubić" oraz kontynuacje programów rozrywkowych i seriali. Nie zabraknie dobrze znanych widzom "Sanatorium miłości", "Voice of Poland" czy kolejnych epizodów "Klanu", "M jak miłość" i "Na dobre i na złe".

- Zobaczyli państwo potęgę oferty jesiennej Telewizji Polskiej. Często nie zawsze doceniamy, czym telewizja naprawdę jest, koncentrujemy się na nowościach, a telewizja stoi sprawdzonymi formatami. Oprócz wspaniałych nowości, utrzymujemy wszystkie dotychczasowe formaty. Seriale: „Klan, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Korona królów – dokończenie sezonu we wrześniu, a później lifting i nowe otwarcie od stycznia. Idzie też nowość – fantastyczny serial historyczny: "Ludzie i bogowie" – czegoś takiego jeszcze w polskim kinie nie było. Nie tylko od strony dylematów moralnych, ale też pokazania, jak człowiek dźwiga ciężar tego, co zrobił. Najciekawsza będzie nowa formuła techniczna, technologiczna i wizualna – takiego serialu, tak nowocześnie zrobionego jeszcze nie było - zapewniał podczas prezentacji jesiennej oferty Jacek Kurski, prezes TVP.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, pytany na jakie pozycje najbardziej liczy ocenił, że na "sprawdzone kontynuacje", a z nowości to „Ludzie i bogowie” będą hitem. - Myślę, że również „Ameryka da się lubić” oraz „Anything goes. Ale jazda!”, takiego programu jeszcze nie było, na początek weekendu tak zabawna propozycja była bardzo potrzebna - zauważył szef telewizji publicznej.

Dodał, że "stawia oczywiście na sport". - Format „Kasta”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. W formie publicystycznej i jak na TVP Info miał olbrzymią widownię, teraz sięga po historie fabularne, prawdziwe, ale pokazane w formie screen docu - wymienił swoje typy Jacek Kurski.

„Ludzie i bogowie”, „Motel Polska” oraz „Kasta” w TVP1

Pierwszą z nowości Jedynki jest 13-odcinkowy historyczny serial „Ludzie i bogowie”. Produkcja prezentuje historię oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK. Głównymi bohaterami serialu są przyjaciele: dowódca oddziału „Pazur”, Leszek Zaremba, ps. „Onyks” i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager”.

W rolach głównych występują: Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Tomasz Schuchardt, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska i Bartłomiej Kotschedoff.

Premierowe odcinki serialu będzie można oglądać w niedziele o godz. 20.15, począwszy od 13 września 2020 roku.

Kolejna z nowości TVP1 to reality o tematyce polityczno-społecznej „Motel Polska”. Cykl będzie nadawany w wtorki o 21.00 (od 15 września).

Gospodarzem audycji jest Jacek Łęski, który wraz z gośćmi będzie komentował wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne. Bohaterami serialu będą zarówno osoby znane i lubiane, jak również zwykli ludzie z poczuciem humoru, zdrowym rozsądkiem i ciekawością świata.

W październiku Jedynka rozpocznie emisję paradokumentalnego serialu „Kasta”, który będzie można oglądać w dni powszednie o godz. 18.30. Produkcja powstała na fali popularności „Kasty” z portfolio TVP Info (program wystartował w styczniu).

Jak czytamy w opisie „paradokument opowiada o ludziach pokrzywdzonych przez „system”, tytułową kastę, czyli układy pomiędzy sędziami, prokuratorami i biznesmenami. Każdy odcinek opowiada historię człowieka, który nie poddaje się niesprawiedliwemu wyrokowi sądu i walczy o sprawiedliwość”. W tym celu zgłasza się do kancelarii „Wolski i wspólnicy” z nadzieją, że adwokaci pomogą mu w trudnej sytuacji. Praca prawników polega tu na znalezieniu nowych dowodów, doprowadzeniu do rewizji procesu i udowodnieniu, że poprzedni wyrok był „ustawiony”.

Każdą sprawę prowadzi para adwokatów - Marta (Wiktoria Grabowska) i Filip (Andrzej Olszewski) lub Jan (Jakub Grzybek) i Lidia (Patrycja Kawecka). Pomagają im detektyw Marek Maj (Piotr Makarski), informatyk Viki (Paweł Strumiński) i pani Czesia (Dorota Wierzbicka Matarelli), pomagająca w prowadzeniu kancelarii.

„Uzdrowisko”, „Anything Goes. Ale Jazda!”, „Ameryka da się lubić”, „Przyjaciele na zawsze” i „Smaki świata po polsku” w TVP2

Serialową nowością Dwójki jest „Uzdrowisko” - produkcja, której akcja toczy się w prywatnym ośrodku uzdrowiskowym. Jego bohaterami są członkowie personelu medycznego i administracyjnego sanatorium. Ich perypetie splatają się z historiami pensjonariuszy ośrodka, dla których pobyt w uzdrowisku to przede wszystkim okazja do oderwania się od życia codziennego i doświadczenia nowych emocji.

W telenoweli wystąpią: Artur Kocięcki, Małgorzata Sadowska, Aldona Orman, Magdalena Waligórska, Bartosz Buława, Kinga Zygmunt, Ewa Florczak, Izabella Olejnik, Maria Kowalik, Ryszard Kluge, Bartłomiej Piekarski, Michał Chorosiński oraz Anna Dzierża.

Premierowe odcinki produkcji na antenie Dwójki będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 19.00, począwszy od 31 sierpnia.

Najważniejszą z programowych nowości TVP2 jest show „Anything goes. Ale jazda!”, polska edycja formatu „Anthing goes”, który pochodzi z portfolio EndemolShine.

Formuła programu polega na tym, że celebryci i komicy śpiewają, tańczą i wykonują skecze oparte na konkretnych wyzwaniach, aby rozśmieszyć widzów. Cechą charakterystyczną projektu jest fakt, że jest realizowany na pochylonym planie pod kątem 22,5 stopni.

„Anything goes. Ale jazda!” poprowadzi aktorka i prezenterka Elżbieta Romanowska. W programie wystąpią m.in.: Tomasz Karolak, Anna Dereszowska, Adam Zdrójkowski, Aleksandra Szwed, Mikołaj Roznerski, Maria Dejmek, Joanna Jędrzejczyk, Tomasz Oświeciński, Tomasz Barański, Edyta Herbuś, Dawid Kwiatkowski, Katarzyna Skrzynecka, Joanna Opozda, Patrycja Kazadi.

Cykl będzie można oglądać w piątki o 20.45 (od 11 września).

Od 12 września TVP2 emitować będzie program „Ameryka da się lubić”, który będzie emitowany w soboty o 20.00 - tuż przed „The Voice of Poland 11”.

Formuła projektu będzie nawiązywać do znanego już widzom Dwójki talk-show „Europa da się lubić”, który emitowany był w latach 2003-2008 oraz 2019. W ramach cyklu do studia będą zapraszani Amerykanie mieszkający w Polsce oraz goście specjalni, którzy wypowiedzą się o zwyczajach w swojej ojczyźnie w ramach tematu danego odcinka.

Talk-show nie powstaje na podstawie francuskiego formatu „Union Libre”, tak jak miało to miejsce w przypadku show „Europa da się lubić”. Jest to autorski pomysł Leszka Kumańskiego, który jednocześnie jest reżyserem i autorem scenariusza.

Nowy program poprowadzi Ida Nowakowska. Gośćmi cyklu będą m.in.: Edyta Górniak, Marcin Gortat, Andrzej Piaseczny, Tomasz Karolak, Urszula Dudziak, Marek Piekarczyk, Maryla Rodowicz, Cezary Pazura i Joanna Jędrzejczyk.

Kolejną propozycją Dwójki na jesień jest teleturniej „Przyjaciele na zawsze”, który widzowie Dwójki zobaczą w niedziele o 16.20 (od 6 września).

W ramach projektu gwiazdy odwiedzają przyjaciół z dzieciństwa i bliskie sobie miejsca w rodzinnych okolicach - dom, podwórko, podstawówkę, klub sportowy czy Dom Kultury. By wesprzeć lokalną społeczność, skrzykują grupę najbliższych przyjaciół z dawnych lat i razem jadą do studia Telewizji Polskiej, by zagrać o nagrody pieniężne na wybrany cel charytatywny.

Gospodarzem „Przyjaciół na zawsze” będzie Łukasz Nowicki.

Tego samego dnia o 11.15 (również od 6 września) będzie można oglądać kulinarny program „Smaki świata po polsku”.

Formuła projektu polega na tym, że gospodarze cyklu - Ola Nguyen i Robert El Gendy - będą podróżować po Polsce w celu odkrywania kuchni, kultury i codzienności mniejszości etnicznych i narodowych, które zamieszkują Polskę.

„Rolnik szuka żony”, „The Voice of Poland” i „M jak miłość” wśród sprawdzonych kontynuacji

Widzowie Jedynki jesienią zobaczą również nowe odcinki znanych projektów. Będą to takie seriale jak: „Klan”, „Korona królów”, „Leśniczówka”, „Ojciec Mateusz” i „Komisarz Alex”, a także programy: „Rolnik szuka żony”, „Jaka to melodia?”, „Magazyn śledczy Anity Gargas”, cykl „Świat bez fikcji” czy Teatr Telewizji.

Widzowie Dwójki zobaczą z kolei takie seriale, jak: „O mnie się nie martw”, „Barwy szczęścia”, „M jak miłość”, „Na dobre i na złe” i „Na Sygnale”, a także programy: „The Voice of Poland”, „Szansa na sukces. Eurowizja Junior”, „Szansa na sukces. Opole 2021”, „Pytanie na śniadanie” i „Lajk”.

- Jestem przekonany, że ta ramówka Telewizji Polskiej spotka się z państwa najlepszym przyjęciem. Zapraszam do świetnej oferty, bądźmy razem z TVP - podsumował konferencję programową Jacek Kurski, prezes TVP.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 9,68 proc., a  TVP2 - 8,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Osiem nowości jesienią w TVP1 i TVP2. Jacek Kurski: Potęga oferty Telewizji Polskiej

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Qwert
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co z emisją "Szlaku nadziei" w którym uczestniczy przemierzali trasę armii Andersa?
odpowiedź
User
Widz
Czy nikt kurskiemu nie podpowie, że zatrudniać młodych aktorów - tak, ale utalentowanych! Kasa w błoto i tworzenie papki z mózgu.
odpowiedź
User
Jordi
Oferta dużo lepsza niż w TVN i Polsacie. Przynajmniej mają teleturnieje i seriale historyczne, a nie same odmóżdżacze, chociaż ten program z Romanowską bardzo źle się zapowiada.
odpowiedź