SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP1 odświeża „Dzień dobry Polsko”. Nowa oprawa, Norbi, Rafał Jarząbek i Ida Nowakowska z cyklami

Jeszcze w tym miesiącu TVP1 zacznie wprowadzać zmiany do porannego pasma „Dzień dobry Polsko” - własne cykle będą prowadzić Norbert „Norbi” Dudziuk, Rafał Jarząbek i Ida Nowakowska, a program zyska nową oprawę. Audycja pozostaje w ramówce i będzie emitowana bez przerwy wakacyjnej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Na jesieni 2018 roku program zawalczy o 10 proc. udziału w swoim paśmie - zapowiada Piotr Pałka, zastępca dyrektora Jedynki.

Article

Morning-show „Dzień dobry Polsko” w ramówce Jedynki jest od 27 lutego. Pierwszy etap transformacji „DDP” przeprowadzono we wrześniu - audycja wróciła po wakacyjnej przerwie na antenę z całkiem nowym składem prowadzących. Są to twarze związane z TVP: Justyna Śliwowska i Adam Giza, Anna Wojtkowiak i Karol Gnat, a także Sylwia Dekiert i Rafał Patyra. Pojawiają się oni na antenie naprzemiennie, a rozmowy z gośćmi odbywają się przy stole, bez przemieszczania się prowadzących w studiu.

Zrezygnowano także z lifestylowej i poradniczej formuły poranka, nie ma też przeglądów prasy politycznej. Od września „DDP” jest produkowany całkowicie wewnętrznie przez Telewizję Polską (produkcją odcinków pierwszego sezonu wiosną br. zajmowała się firma Lulu Production).

Teraz TVP1 wprowadza zmiany do „Dzień dobry Polsko”, które mają uatrakcyjnić program oraz jeszcze bardziej podkreślić jego towarzyszącą widzowi funkcję. Wkrótce odświeżona zostanie oprawa programu, co umożliwi lepsze wykorzystanie muzyki. Wprowadzone zostanie także nowe logo, w którym kolor błękitny (nawiązujący do barw Jedynki) ma być bardziej wyrazisty.

- Jesteśmy jak poranne espresso, a nie cappuccino. Programy śniadaniowe emitowane po godz. 8.00 są do nieco innego widza, takiego, który ma więcej czasu do wyjścia, a nawet spędza poranek w domu. Stąd rozmowy z gośćmi wygodnie osadzonymi w sofach. W studiu „DDP” dominują rozmowy przy stole, jak w studiach newsowych, choć tematycznie lżejsze i bardzo urozmaicone - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Pałka, zastępca dyrektora TVP1.

W grudniu br. widzowie "DDP" obejrzą nowe cykle tematyczne, a prowadzący będą bardziej swobodni i spontaniczni w reakcjach między sobą i rozmowach z gośćmi - spontaniczne zapowiedzi i dialogi są ważnym elementem konkurencyjnych poranków „Wstajesz i wiesz” TVN24 i „Dzień dobry z Polsat News” w Polsat News.

Autorzy „Dzień dobry Polsko” zapowiadają też bardziej dynamiczne tempo prowadzenia programu. - Rankiem należy dopasować się do tempa, które panuje w domu, o godzinie 6.00 rzadko można sobie pozwolić na spokojne zjedzenie śniadania. To pora ludzi, którzy się spieszą do wyjścia do pracy. Chcemy dawać widzom energię na cały dzień - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wojciech Klata, reżyser „Dzień dobry Polsko”.

- Celem „Dzień dobry Polsko” między godz. 5.55 a 8.00 jest towarzyszenie ludziom, którzy są zmuszeni do wstania tak wcześnie przez obowiązki. Dlatego robimy telewizję poranka, a nie telewizję do śniadania. Nasz program ma towarzyszyć przy porannych czynnościach - dodaje Klata.

Wojciech Klata podkreśla, że widz włączający telewizor w godz. 6.00-8.00 posiada inne wymagania niż ten, który wybiera emitowane później „Pytanie na śniadanie” czy „Dzień dobry TVN”. - Dlatego program TVP1 ma inną dynamikę. My mamy dać widzowi powód, dlaczego powinien właśnie oglądać „DDP”, podpowiedzieć, co pokażemy za chwilę. Nasz widz musi wiedzieć, czy chce zaparzyć kawę teraz czy dopiero za 10 minut. Do tego zmierzamy - opisuje.

Reżyser porannego pasma „Dzień dobry Polsko” wyjaśnia, że w strategii dotarcia do widza najważniejsi są prowadzący, język jakim operują i ich wzajemne relacje, a także odpowiedni dobór tematów, które powinny angażować. - Tutaj zmiana będzie najbardziej długotrwała i obejmie pracę redakcyjną - tłumaczy Wojciech Klata. - Dajemy prowadzącym coraz większą swobodę improwizacji, zarówno w dialogu między sobą jak i zapowiedziach. Dążymy do tego, żeby mieli istotny wpływ na dwugodzinny program - dodaje.

Nowe cykle, kampania reklamowa i 10 proc. udziału jesienią 2018 r. Program nie zniknie z anteny w wakacje

W „Dzień dobry Polsko” pojawią się nowe cykle - poprowadzą je m.in. vloger Rafał Jarząbek (wiosną prowadził „Alfabet strachu” w TTV), który przygotuje materiały o eksperymentach społecznych, a także Norbi i Ida Nowakowska - aktorka i tancerka, która występowała w pierwszej edycji „You can dance - Po prostu tańcz!” TVN (zajęła w niej 9. miejsce), a w 2016 roku była jurorką w „YCD”.

Ida Nowakowska na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych. TVP1 wyemituje w porannym paśmie rozmowy, które tancerka przeprowadziła z Polakami, osiągającymi sukces za granicą m.in. w Hollywood i w Chinach.

Z kolei Norbert „Norbi” Dudziuk będzie jeździł po Polsce i pod przykrywką - np. taksówkarza, akwizytora lub przewodnika, będzie prowadził zabawne rozmowy ze zwykłymi Polakami. - Nie chcemy się koncentrować wyłącznie na wielkich miastach, bo życie na prowincji jest równie ciekawe i inspirujące - mówi Wojciech Klata.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia widownia piętnastu pierwszych odcinków drugiej edycji audycji (pokazanych w okresie od 28 sierpnia do 15 września br.) wyniosła 88 tys. osób. Przełożyło się to na 4,09 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 2,47 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 3,49 proc. w grupie 16-59.

Jaką oglądalność „Dzień dobry Polsko” docelowo chce osiągnąć Jedynka? - To na pewno program o sporym potencjale. Żeby jednak go  wykorzystać  trzeba nieco cierpliwości i konsekwencji we wdrażaniu nowej formuły programu. Ze swojej strony zrobię wszystko, żeby program był obecny na antenie także w wakacje. Czas działa na naszą korzyść - od końca sierpnia zyskujemy co miesiąc jeśli chodzi o bezwzględną liczbę widzów, udział w grupie ogólnej i udział w grupie komercyjnej. Świetnie rozwijają się też kanały społecznościowe „DDP”. Po wdrożeniu zmian konieczna będzie kampania zewnętrzna. Jeśli te warunki zostaną spełnione, na jesieni 2018 roku program zawalczy o 10 proc udziału w swoim paśmie - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Pałka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP1 odświeża „Dzień dobry Polsko”. Nowa oprawa, Norbi, Rafał Jarząbek i Ida Nowakowska z cyklami

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
A ja nadal będę oglądać NAJLEPSZE " Dzień"dobry TVN " i Poranek TVN24... które tvpis tylko naśladuje.
odpowiedź
User
Kasia
Dyrektorze i Prezesie - gdyby cały tydzień prowadzili Ci z tego linka tj. Pani Blond i sympatyczny Pan to dawno bylibyście liderem...
odpowiedź
User
Kasia
Już wiem Pani Śliwowska Justyna i Oan Giza Adam
odpowiedź