SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP1 ratuje „Wiadomości”: zamienia miejscami „Wspaniałe stulecie” i „Świat się kręci”

Od środy 4 maja br. TVP1 będzie emitować serial „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem” przed „Wiadomościami”, natomiast program „Świat się kręci” zostanie przesunięty w miejsce tureckiej telenoweli - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. TVP chce w ten sposób wzmocnić pasmo przed głównym wydaniem serwisu informacyjnego.

Anna Popek, fot. TVPArticle

Serial kostiumowy „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem” jest nadawany w Jedynce od ubiegłego tygodnia od poniedziałku do piątku o godz. 15.50. To spin-off „Wspaniałego stulecia”, które stało się hitem TVP1 (telenowelę, której emisję zakończono w połowie kwietnia, oglądało średnio 2,3 mln osób).

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, od środy 4 maja br. odcinki „Wspaniałego stulecia: Sułtanki Kösem” można będzie oglądać ponad 2,5 godziny później niż do tej pory, czyli o 18.30. Serial trafi do pasma zajmowanego dotychczas przez codzienny program Jedynki „Świat się kręci”. Z kolei magazyn zostanie przeniesiony na godz. 16.00.

Według naszych informacji, korekta w ramówce TVP1 ma wzmocnić pasmo przed „Wiadomościami” i zatrzymać widzów serialu, a przez to zwiększyć oglądalność głównego wydania serwisu informacyjnego. W marcu br. „Wiadomości” oglądało średnio 3,2 mln osób. Serwis TVP1 w skali roku stracił 644,3 tys. widzów.

Porę emisji zmieni również "Przepis dnia" - z 19.15 na 17.50. Cykl kulinarny, który dotąd emitowano tuż przed "Wiadomościami", będzie nadawany teraz przed telenowelą "Klan".

Turecka produkcja „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem” skupia się wokół życia Kösem, która została sprzedana w wieku 15 lat do haremu sułtana Ahmeda I. W krótkim czasie została ulubioną nałożnicą, a potem żoną władcy i wywierała ogromny wpływ na politykę państwa osmańskiego. W serialu zagrali m.in. Saat Beren, Tsilimpiou Anastasia,  Avar Hülya, Ko Ekin i Özen Tülin.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w I kwartale br. udział TVP1 w rynku telewizyjnym wyniósł 12,29 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP1 ratuje „Wiadomości”: zamienia miejscami „Wspaniałe stulecie” i „Świat się kręci”

65 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Staszek
Dobry ruch. To faktycznie powinno pomóc. Ale nie zapominajmy, że bezpośrednio przed Wiadomościami jest bardzo długi blok reklamowy. I większość widzów i tak zmienia kanał.
odpowiedź
User
abc
Niewiele to pomoże Wiadomościom, a wynik tureckiej telenoweli nie będzie wiele wyższy niż Świat się kręci.
odpowiedź
User
Leszek
Staszek puknij się w głowę. Dlaczego leci oglądalnośc TVP a przede wszystkim WIADOM? Bo serwuje się PROPAGANDĘ. Turecki gniot nie sprawi, że ludzie znów będą oglądać Wiadomości
odpowiedź