SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP2 kupiła francuski format 'Fort Boyard'

Telewizyjna Dwójka na jesieni przyszłego roku zaprezentujefrancuski format Adventure Line Productions (ALP) 'Fort Boyard'.Polskim wykonawcą będzie wrocławska firma producencka ATM Grupa.

TVP2 kupiła francuski format 'Fort Boyard'

Dyrekcja Dwójki zainteresowana była formatem już przed targamiMIPCOM, które właśnie trwają w Cannes. W Cannes, w obecnościprzedstawicieli ATM, zostały ustalone szczegóły.

- Z racji tego, że zdjęcia zaczniemy kręcić dopiero na wakacje,przewidzianą porą wprowadzenia formatu jest jesień przyszłego roku- mówi portalowi Wirtualnemedia.pl obecny w Cannes dyrektor DwójkiWojciech Pawlak.

W polskiej wersji wystąpią rodzime gwiazdy, jak podaje dyrektorPawlak, znane nie tylko z anten nadawcy publicznego. Do programuprzeprowadzony zostanie osobny casting.

- Program kręcony będzie w oryginalnych przestrzeniach fortu,wybudowanego przez samego Napoleona - mówi nam Jacek Ściobłowski,specjalista ds. analiz programowych ATM.

Na antenie pojawiać się będzie z tygodniową częstotliwością.Potrwa od godziny do półtorej. W pierwszym sezonie przewidziano10-14 odcinków.

"Fort Boyard" jest jednym z bardziej popularnych formatów tzw.'adventure game shows' na świecie. Francuska ALP produkuje go od1990 roku. Na rodzimym France 2 emitowany jest w prime time od 18sezonów. 11 sezonów pojawiło już się w Szwecji, w Kanadzie (8), UK(6), w Rosji (5), w Niemczech (3). Jak podaje ALP do tej porypowstało 1137 odcinków w 28 krajach. W programie grupa uczestnikówjest poddana próbą zręcznościowym i wytrzymałościowym. Jak do tejpory to największy eksportowy francuski format z tej kategorii.

Międzynarodowe targi sprzedaży produktu audiowizualnego icyfrowego MIPCOM są najważniejszym miejscem spotkań biznesowychrynku. Potrwają do piątku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP2 kupiła francuski format 'Fort Boyard'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl