SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Latem TVP3 Kielce przeniesie się do siedziby za ok. 14 mln zł

Dobiega końca budowa nowej siedziby TVP3 Kielce. Budynek ma trzy kondygnacje i 1600 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Choć dziennikarze mają tam zostać przeniesieni najwcześniej latem, budynek już odwiedzili wiceministrowie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Nowa siedziba TVP3 Kielce (fot. radiokielce.pl)Article

Przetarg na budowę siedzib ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim rozpisano w październiku 2019 roku. Nadawca publiczny chciał, żeby budynki powstały w ciągu 2,5 roku. Radio Kielce poinformowało, że budowa kieleckiej siedziby powinna zakończyć się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Inwestycja pochłonie ok. 14 mln zł (siedziba w Gorzowie kosztować będzie kolejne ok 14. mln zł). Na parterze mają znajdować się dwa studia. Pierwsze piętro  będzie przeznaczone dla pomieszczeń technicznych i biurowych. Na trzecim planowana jest natomiast przestrzeń dla dziennikarzy i sala konferencyjna.

Wizyta wiceministrów z PiS

17 kwietnia wykańczany budynek odwiedzili wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka oraz wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. Oprowadziła ich Katarzyna Bernat, od niedawna dyrektor TVP3 Kielce.

– Nowoczesne, przestronne wnętrza, duże studia wraz z zapleczem technicznym posłużą do realizacji materiałów telewizyjnych w najlepszej jakości i na najwyższym światowym poziomie – stwierdziła Krupka. Jej zdaniem, budynek będzie stwarzał doskonałe warunki do pracy i przyczyni się do promocji województwa świętokrzyskiego.

Wawrzyk podkreślił, że inwestycja jest możliwa dzięki prezesurom Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza w TVP.  – Duże studia pozwolą na realizacje między innymi reality show czy talk show, ale będą to także materiały własne TVP3 Kielce, które trafią na antenę ogólnopolską. Trzeba pamiętać, że to materiały własne zapewniają dobrą pozycję regionalnych jednostek w ogólnej strukturze TVP – mówił (cytaty za Radiem Kielce).  

Zmiana dyrektora TVP3 Kielce

Na początku miesiąca prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz zdymisjonował dyrektora TVP3 Kielce Przemysława Predygiera. Kierował on ośrodkiem od marca 2016 roku, czyli niemal od początku prezesury Jacka Kurskiego w telewizji publicznej. W lutym Predygier miał zostać zatwierdzony przez Radę Mediów Narodowych jako szef ośrodka, ale nowy prezes TVP wycofał kandydaturę. Obowiązki dyrektora kieleckiego ośrodka przejęła Katarzyna Bernat, poprzednio związana z Radiem eM.

Świętokrzyski Ośrodek Regionalny TVP SA w Kielcach powołano 28 lutego 2001 roku. Podlegał on oddziałowi terenowemu w Krakowie. Od 31 lipca 2003 roku uruchomiono nadajnik w Kielcach, który retransmitował TVP3 Kraków. 1 maja 2004 rozpoczęto na tej częstotliwości nadawanie świętokrzyskiego programu, który od poniedziałku do piątku trwał 30 minut, a w weekendy 45. 1 stycznia 2005 roku kielecki oddział uniezależnił się formalnie od krakowskiego. 6 października 2007 roku kanał zmienił nazwę na TVP Kielce (obecnie TVP3 Kielce).

Dołącz do dyskusji: Latem TVP3 Kielce przeniesie się do siedziby za ok. 14 mln zł

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Poldek
Mają rozmach... 1600m2 dla telewizja która ogląda przeciętnie 1600 osób. Grubo
odpowiedź
User
Groszeczek
Bardzo dobrze. Pełne poparcie!
odpowiedź
User
Znakomitka
Słychać wycie?
odpowiedź