SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W TVP3 Opole będzie nowy dyrektor. Członkini rady programowej protestuje

Nowym dyrektorem TVP3 Opole zostanie Wojciech Kasprzyk, co potwierdza oficjalnie Telewizja Polska.  - Nie usłyszeliśmy o żadnym konkursie na stanowisko nowego szefa/szefowej stacji ani nawet o wolnym naborze. Nie usłyszeli też o tym pracownicy TVP3 Opole - alarmuje Małgorzata Besz-Janicka, członkini rady programowej TVP3 Opole.

TVP3 Opole/screen: YT TVP3 OpoleTVP3 Opole/screen: YT TVP3 Opole

Na początku stycznia, po zmianie władz w TVP, zmienił się szef oddziału publicznej telewizji w Opolu. Dyrektorką została Ewa Wolniewicz, która zarządzać miała z Wrocławia, bo i tam objęła funkcję dyrektora. Wolniewicz od razu zaznaczała, że to potrzeba chwili. Lokalne media pisały, że w Opolu nie znalazł się chętny na tę funkcję.

Wolniewicz, która pracę w TVP straciła w 2016 roku (w latach 2012-2016 była dyrektorką oddziału), gdy władzę przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Zastąpiła Łukasza Żygadło, który stacją zarządzał od 2021 roku, a wcześniej związany był z DoRzeczy.pl i wPolityce.pl.

Dziennikarze od styczniowej zmiany czekali na kolejnego szefa i powrót niezależnego od Wrocławia ośrodka w Opolu.  
Dziś, na pytanie portalu Wirtalnemedia.pl, TVP odpowiedziała: - Od 15 marca p.o. dyrektora TVP3 Opole będzie pan Wojciech Kasprzyk - informuje Centrum Informacji TVP.   

O Kasprzyku niewiele wiadomo. Prawdopodobnie chodzi o producenta religijnych filmów dokumentalnych.

Wojciech Kasprzyk nie został wybrany w konkursie

Przeciwko takiemu wyborowi protestuje we wpisie na Facebooku Małgorzata Besz-Janicka, członkini rady programowej TVP3 Opole: - P. Ewa Wolniewicz nie uprzedziła nas o swojej rezygnacji, mogłam się jedynie tego domyślać, gdy dwa moje maile pozostawiła bez odpowiedzi. Nie usłyszeliśmy też o żadnym konkursie na stanowisko nowego szefa / szefowej stacji, ani nawet o wolnym naborze. Nie usłyszeli też o tym pracownicy TVP3 Opole - alarmuje na Facebooku Besz-Janicka.

CZYTAJ TAKŻE: Mateusz Magdziarz, były szef TVP3 Opole, odwołany ze stanowiska dyrektora w przywięziennej fabryce

Besz-Janicka zaznacza, że nowy dyrektor jest nieznany w środowisku i nie został wybrany w konkursie. - Jest osobą całkowicie nieznaną w Opolu w środowisku związanym z mediami. A więc pytam: Kto i według jakich kryteriów decyduje o obsadzie jednego z ważnych stanowisk w spółce TVP SA, której akcjonariuszem jest skarb państwa? Jakie wymagania spełniała ta właśnie, a nie inna kandydatura? Dlaczego nie rozpisano transparentnego konkursu, zgodnie z obietnicami o powrocie do wyższych standardów obsadzania stanowisk?  Po latach pisowskiego ręcznego sterowania każdą, nawet najmniejszą dziedziną życia, likwidacji konkursów i obsadzania "swoimi przez swoich" wszystkich stanowisk w spółkach i instytucjach publicznych, mamy prawo głośno domagać się innych standardów.

Nawet zakładając najlepszą wolę rządzącej Koalicji przy naprawianiu tego koszmaru, jakim była pisowska TVP, nie możemy się zgadzać na pójście "łatwą ścieżką", którą wydeptała partia Kaczyńskiego."

 

 

Dołącz do dyskusji: W TVP3 Opole będzie nowy dyrektor. Członkini rady programowej protestuje

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karol
Bo konkursy to była taka ściema. Nikt na poważnie jie brał ich pod uwagę.
odpowiedź
User
Zorro
Zabawna jest ta pani z KOD. A nie przeszkadza jej wydawca reporter Studzienny, który robił różne materiały w pisowskim oddziale TVP Katowice? Złożył hołd nowym panom i w nagrodę wraz z etatem wrócił do Opola
odpowiedź
User
osoba
Wojtek to akurat super gość. Pracowity uczciwy. Znany na Woronicza z tego, że zawsze w cieniu, po prostu, zwyczajnie i dlatego nadzwyczajnie, ciężko harowal. Zna tv od podszewki, nigdy nie uprawiał polityki. Opole skorzysta.
odpowiedź