SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wróciły dwa serwisy TVP3. Kolejne wznowią emisję w piątek

W środę TVP3 Poznań wznowił nadawanie regionalnego programu informacyjnego „Teleskop”. W czwartek także widzowie TVP3 Kraków mogli oglądać „Kronikę”.  W obu tych oddziałach zmieniono już dyrektorów, zmiana miała miejsce też w Białymstoku. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że kolejne ośrodki - w TVP3 Warszawa – przywrócą pasma z regionalnymi newsami w piątek. 
 

Emisję TVP3 zawieszono 20 grudnia, równolegle z TVP Info. Redakcja i studia TVP3 Warszawa mieszczą się w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Budynek jest zajmowany przez przedstawicieli dawnego kierownictwa TAI. Obawiano się, że dojdzie do przełączenia sygnału TVP3 na TVP Info. Abp Marek Jędraszewski krytykował nowe władze TVP za nieemitowane Koronki do Miłosierdzia Bożego z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. 26 grudnia TVP3 wznowił nadawanie, ale bez pasm regionalnych.

TVP3 Opole, TVP3 Szczecin, TVP3 Katowice, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Rzeszów i TVP3 Olsztyn udostępniały dzienniki lub materiały na Facebooku albo YouTube. Część ośrodków tego nie robiła, nadając „do puszki”. Inne ograniczyły się do wpisów tekstów i graficznych w mediach społecznościowych.  W niektórych oddziałach dziennikarzy poinformowano, że zostali „zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy do czasu powrotu serwisów informacyjnych”.

Regionalne newsy wracają wraz z nowym TVP Info

Teraz dziennikarze z tych ośrodków otrzymali informacje, że regionalne programy informacyjne wracają w piątek. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że w przypadku TVP3 Warszawa o 18.30 wznowiony zostanie „Telewizyjny Kurier Warszawski”. Później na antenie powinien się pojawić „Kurier Mazowiecki”. Analogicznie ma wyglądać sytuacja w innych ośrodkach. Powrót regionalnych newsów zbiegnie się ze wznowieniem emisji TVP Info, które ma nastąpić także w piątek wieczorem.

Wraz z dziennikami w TVP3 Poznań i TVP3 Kraków wróciły w tych ośrodkach inne programy z pasma lokalnego. Dziennikarzy TVP3 nie poinformowano jaki los spotka wydania poranne i popołudniowe. W czwartek informowaliśmy, że część newsów popołudniowych może wypaść z ramówki wraz z pasmem TVP3 Info. Telewizja Polska poinformowała dziennikarzy związanych etatowo z Polskim Radiem i rozgłośniami regionalnymi, że będą mieć w styczniu mniej dyżurów. W ten sposób chce zapewnić stabilność zatrudnia prezenterom, którzy pracują tylko w TVP.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że wznawianie emisji kolejnych pasm regionalnych TVP3 zbiega się ze zmianami na stanowisku dyrektorów tych oddziałów. „Kurier Poranny” podał, że w TVP3 Białystok Grzegorz Sawicki zastąpił Agnieszkę Giełażyn-Sasimowicz. Sawicki był już dyrektorem oddziału w latach 2012-2016. 

Według „Gazety Wyborczej” Alicja Popiel pokieruje TVP3 Kraków i zastąpi Rafała Marka, którego miała rekomendować była premier Beata Szydło. Popiel była już prezenterką, wydawcą i redaktor prowadzącą „Kroniki”. Prowadziła też na antenie TVP1 i TVP3 program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. 

Dyrektor generalny TVP Tomasz Sygut miał też według „GW” wskazać Jarosława Bajewa jako tymczasowego szefa TVP3 Poznań. Dotychczas pracował w stacji jako kierownik produkcji. 

Dołącz do dyskusji: Wróciły dwa serwisy TVP3. Kolejne wznowią emisję w piątek

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Huy grant
Super będę ogladal , chciałbym być nowym dyrektorem tvp bydgoszcz
odpowiedź
User
XL
Platfusy są gorsze od szarańczy.
odpowiedź
User
Solomon Kane
Pasma popołudniowe regionalne nie były związane z Info. Pokazywały Regiony. Czego się boją nowi szefowie ,?
odpowiedź