SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter żąda 1000 dolarów miesięcznie od zweryfikowanych kont

Twitter ogłosił, że od 1 kwietnia odbierze części zweryfikowanych kont niebieskie znaczki potwierdzające ich autentyczność. Ci, którzy dotychczas nie zaczęli płacić za subskrypcję, będą musieli liczyć się z kosztami rzędu tysiąca dolarów miesięcznie.

Kolejna zmiana Twittera w sprawie opłat za posiadanie statusu zweryfikowanego konta. Od 1 kwietnia za niebieski znaczek "weryfikowane" właściciela kont biznesowych i firmowych będą musieli płacić miesięcznie aż tysiąc dolarów, czyli około 4,3 tys. zł.

Płatny Twitter jeszcze droższy

Z początkiem kwietnia Twitter usunie status "zweryfikowane" tym profilom, które miały to oznaczenie przed przejęciem serwisu przez Muska. Zmiana nie obejmie tych, którzy mają już wykupioną subskrypcję Twitter Blue lub przeznaczony dla biznesu plan Twitter Verified Organizations.

Aby uniknąć bardzo wysokiej opłaty, Twitter zachęca do wykupienia taryfy Blue lub Twitter Verified Organizations, w zależności od rodzaju posiadanego konta.

W Polsce Twitter Blue kosztuje 374,99 zł przy jednorazowej opłacie rocznej lub 36 zł miesięcznie (razem 432 zł za cały rok). W aplikacjach mobilnych koszty są już wyższe - 60,27  zł miesięcznie i 633,44 zł za 12 miesięcy. Subskrypcja daje m.in. możliwość zamieszczania dłuższych wpisów, lepszą ekspozycję publikowanych treści (premia od algorytmu - dotarcie do większej liczby odbiorców) oraz ograniczenie widoczności reklam o 50 proc.

Przed wprowadzenie oferty subskrypcyjnej Twitter miał ponad 420 tys. zweryfikowanych kont. Po tym jak Elon Musk wycofał Twittera z giełdy, nie wiadomo oficjalnie ile serwis ma użytkowników ani jakie są jego wyniki finansowe.

W ostatnim z dostępnych raportów, za drugi kwartał 2022 roku, czytamy że wpływy platformy zmalały rok do roku o 1 proc. do 1,18 mld dolarów, mimo wzrostu liczby użytkowników platformy o 16,6 proc. do 237,8 mln. Koszty platformy podskoczyły rok do roku o 31 proc., przez co jej wynik netto poszedł w dół z 66 mln dolarów zysku do 270 mln dolarów straty.

Dołącz do dyskusji: Twitter żąda 1000 dolarów miesięcznie od zweryfikowanych kont

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
i tak i nie
nie dość, że oszołom, to jeszcze chciwy.... zobaczymy jak Twitter będzie wyglądał 1 kwietnia 2024 roku....
0 0
odpowiedź
User
drzypis
12 euro rocznie rozumiałbym.
12 euro miesięcznie to żart.
0 0
odpowiedź
User
Kamil
Wygodnie mieć globalne narzędzia marketingu, gorzej jak kliencie nagle budzą się z ręką w nocniku, są technologicznie i finansowo uzależnieni. Konkurencja jednak się przydaje ;)
0 0
odpowiedź