SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter wprowadza subskrypcje Twitter Blue

Twitter wprowadził na terenie Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii subskrypcje Twitter Blue, umożliwiającą m.in. edytowanie własnych wpisów czy przeglądanie popularnych stron na platformie bez konieczności oglądania reklam.

Fot. PixabayArticle

Na terenie Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii pojawiła się subskrypcja Twitter Blue. Popularna platforma społecznościowa wprowadziła wcześniej tę usługę wyłącznie w Australii i Kanadzie, co można było uznać za pewnego rodzaju test. Subskrypcja zawiera zestaw pożądanych przez użytkowników funkcji:

  • Folder zakładek do organizowania zapisanych wpisów,
  • Edycja wpisów, która działa przez 30 sekund po publikacji tweeta,
  • Dostęp do artykułów w wersji bez reklam,
  • ”Tryb czytania”, czyli zestaw funkcji ułatwiających czytanie dłuższych tekstów,
  • Modularny interface, umożliwiający wprowadzanie zmian w pasku nawigacji według preferencji użytkownika (tylko dla iOS),
  • Wybór ikonki aplikacji spośród 8 wprowadzonych przez platformę  (tylko dla iOS),
  • Wybór motywu aplikacji spośród 6 wprowadzonych przez platformę - niebieski, czerwony, fioletowy, żółty, pomarańczowy, zielony (tylko dla iOS),
  • Publikacja materiałów wideo do 10 min trwania (tylko dla komputerów osobistych)
  • Dostęp do nowych funkcji w fazie testów.

Wielki sprawdzian dla modelu subskrypcji na Twitterze

Cena subskrypcji Twitter Blue wynosi 3 dolary miesięcznie. Wydawać by się mogło, że nie jest to wysoka kwota w stosunku do ilości nowych funkcji oferowanych przez firmę. Należy pamiętać, że na rynku znajduje się już wiele tanich lub darmowych aplikacji, które znacznie ułatwiają korzystanie z platformy, dodając chociażby metody lepszego planowania publikacji. Żadna z nich nie oferuje jednak takiego udogodnienia jak możliwość edycji wpisu. Co za tym idzie, subskrybenci mogą od teraz nałożyć poprawki na swojego tweeta, bądź usunąć go z platformy w przeciągu 30 sekund od publikacji.

Warto również dodać, że Twitter Blue nie usuwa reklam w aplikacji. Subskrypcja umożliwia jedynie czytanie artykułów publikowanych na platformie, bez wyświetlania treści sponsorowanych. Funkcja ta dotyczy najważniejszych amerykańskich serwisów informacyjnych jak m.in.: Washington Post, USA Today, The Atlantic, The Daily Beast, Rolling Stone, BuzzFeed, Insider czy Hollywood Reporter. Co ciekawe, Twitter zapewnił, że część przychodów uzyskanych z subskrypcji zostanie przekazana najpopularniejszym wydawcom (w ramach rekompensaty za brak reklam).

Twitter Blue jest kolejnym krokiem platformy społecznościowej w kierunku dywersyfikacji przychodów. Widać wyraźnie, że firma nie chce opierać się wyłącznie na zarobku pochodzącym z reklam, stąd chociażby zakup aplikacji podcastowej Breaker, czy oprogramowania Scroll, do czytania artykułów bez reklam.

Należy sobie zadać jednak jedno pytanie - czy wszystkie funkcje zawarte w subskrypcji powinny faktycznie być płatne? Twitter Blue spotkał się z dość zróżnicowanym odbiorem wśród użytkowników platformy. Funkcje oferowane przez nową usługę platformy były faktycznie pożądane przez sporą część aktywnych osób. Problem tkwi w tym, że część tych funkcji jest dostępna na innych platformach społecznościowych bez konieczności uiszczania dodatkowej opłaty. Twórcy zapowiadają jednak, że subskrypcja będzie wciąż rozwijana, a wraz z upływem czasu pojawią się w niej dodatkowe funkcjonalności. Niestety nie poznaliśmy jeszcze daty premiery Twitter Blue w Europie.

Twitter wprowadza nową funkcję usuwania obserwujących

Na popularnej platformie społecznościowej pojawi się nowa funkcja, dzięki której użytkownicy będą w stanie lepiej kontrolować swoją prywatność. Dodatkowo rozwiązanie może potencjalnie zmniejszyć agresywne zachowania wśród użytkowników. Mowa tu opcji cofnięciu niechcianym użytkownikom możliwości obserwowania swojego profilu.

Twitter wprowadza uproszczoną funkcję wyszukiwania dla użytkowników z systemem iOS

Na popularnej platformie społecznościowej pojawiła się nowa opcja wyszukiwania. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość znalezienia wpisów konkretnych użytkowników na podstawie słów kluczowych.

Dołącz do dyskusji: Twitter wprowadza subskrypcje Twitter Blue

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arter
To jest początek końca.
Szkoda, że w pogoni za cyferkami, gdzieś po drodze, rozwodniono dna tego serwisu.
odpowiedź