SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter kasuje milion kont dziennie

Zarząd Twittera poinformował, że każdego dnia kasuje z serwisu społecznościowego około miliona spamowych kont. To odpowiedź na wątpliwości Elona Musa, potencjalnego nowego właściciela platformy, dotyczące odsetka botów na Twitterze.

Article

Na czwartkowym briefingu prasowym Twitter podzielił się z mediami danymi dotyczącymi działań podejmowanych w celu zwalczania spamu na platformie. Poinformowano, że każdego dnia z Twittera kasowanych jest milion kont generujących spam. Administratorzy w celu uniknięcia pomyłek sprawdzają takie dane konta jak adres IP, przypisane numery telefonów i lokalizacje.

Twitter generuje spam?

Serwis w ten sposób odniósł się do zarzutów Elona Muska, który chciał dowiedzieć się, czy spam-konta faktycznie stanowią znacznie mniej niż 5 proc. aktywnej bazy użytkowników Twittera w każdym kwartale. Miliarder kwestionował odsetek spamowych kont w serwisie, grożąc nawet zerwaniem negocjacji kupna Twittera.  

Musk argumentował, nie przedstawiając dowodów, że Twitter znacznie zaniża liczbę botów rozpowszechniających dezinformację  i generujących fałszywe treści

Zdaniem ekspertów, Musk zapowiadający zerwanie transakcji chce celowo obniżyć cenę serwisu lub nawet zrezygnować  z jego kupna bez wypłacania przewidzianej w umowie wstępnej kary (chodzi o około miliard dolarów). Ponadto, miliarder nie ma prawa domagać się od Twittera zmodyfikowania metody liczenia kont z spamem, jeżeli ta, którą serwis stosował dotychczas, była wystarczająca, by składać na jej podstawie raporty SEC, tj. amerykańskiej komisji papierów wartościowych.

Na koniec pierwszego kwartału br. Twitter miał 229 mln odwiedzających go codziennie użytkowników. Kwartale przychody platformy zwiększyły się o 16 proc. do 1,2 mld dol., a koszty - o 35 proc. do 1,33 mld dol. 513,4 mln zysku netto to efekt głównie rozliczenia sprzedaży sieci MoPub za 1,05 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Twitter kasuje milion kont dziennie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rumburak
Kto to jest Elon Mus?
odpowiedź
User
Mordo Siuris
Krystyna coś ostatnio przestała trollować, może też skasowali?
odpowiedź