SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter z rosnącymi przychodami i zyskiem. Ma 199 mln użytkowników

W pierwszym kwartale 2021 roku Twitter zanotował wzrost przychodów o 28 procent, a wpływy reklamowe wyniosły 899 mln dolarów. Na koniec marca br. z serwisu korzystało na świecie 199 mln użytkowników.

Jack Dorsey, szef TwitteraArticle

Twitter podał wyniki dotyczące pierwszego kwartału 2021 r. Firma poprawiła w tym okresie wszystkie najbardziej znaczące wskaźniki biznesowe.

Czytaj także: Twitter otwiera swoje pierwsze afrykańskie biuro

Przychody i zysk w górę, więcej użytkowników

W pierwszym kwartale 2021 r. Twitter zanotował przychody w wysokości 1,036 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 28 proc. Większość wpływów (556 mln dol.) pochodziła z rynku w USA, zaś 480 mln przyniosły pozostałe kraje na świecie. Twitter podkreśla, że jego drugim największym rynkiem poza USA pozostaje Japonia, gdzie w pierwszym kwartale wpływy wzrosły o 30 proc. do kwoty 170 mln dol.

W raportowanym okresie większość przychodów Twittera stanowiły wpływy reklamowe, które osiągnęły poziom 899 mln dol., co oznacza wzrost rok do roku o 30 proc. 464 mln dol. w tym segmencie pochodziło ze Stanów Zjednoczonych (wzrost o 22 proc.), zaś 435 mln przyniosły reklamy z pozostałych rynków (w górę o 45 proc.).

W omawianym kwartale zysk netto Twittera zamknął się kwotą 68 mln dol., podczas gdy w pierwszym kwartale rok wcześniej spółka zanotowała stratę w wysokości 8 mln dol.

Twitter podał także, że na koniec marca 2021 r. liczba aktywnych dziennych użytkowników (tzw. monetyzowalnych - mDAU), która przekłada się bezpośrednio na przychody z reklam osiągnęła poziom 199 mln po wzroście w skali roku o 20 proc.

Liczba nDAU w Stanach Zjednoczonych zwiększyła się do 38 mln (w górę o 13 proc.), zaś w pozostałych częściach świata na koniec pierwszego kwartału br. z Twittera korzystały 162 mln internautów (po wzroście o 22 proc.).

Spółka przewiduje, że w drugim kwartale 2021 r. osiągnie przychody w wysokości od 980 mln do 1,08 mld dol., natomiast strata operacyjna wyniesie od 120 do 170 mln dol.

Czytaj także: Instagram i Twitter z dużymi wzrostami, TikTok z kolejnym rekordem (TOP10 serwisów społecznościowych)

Dołącz do dyskusji: Twitter z rosnącymi przychodami i zyskiem. Ma 199 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl