SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter w III kw. na plusie, w górę przychód i liczba użytkowników. Akcje jednak w dół

W III kwartale 2020 roku Twitter zanotował wyraźny wzrost przychodu, wyższy od spodziewanego przez analityków. Wzrosła też liczba użytkowników, ale nie tak jak oczekiwał rynek. W efekcie kurs akcji firmy poszybował mocno w dół.

Article

W III kwartale 2020 roku Twitter zanotował zysk netto w wysokości 28,7 mln dolarów, w porównaniu do 36,5 mln dolarów zysku w analogicznym okresie roku 2019.

W tym samym czasie o 14 proc. zwiększył się przychód firmy, z 823,7 mln dolarów do 936,2 mln dolarów. Przychód z reklam Twittera sięgnął w III kwartale 808,4 mln dolarów (wzrost r/r o 15 proc.). Tylko w USA firma zanotowała wpływy w wysokości 512,6 mln dolarów (+10 proc. r/r), a na pozostałych rynkach - 423,6 mln dolarów (+18 proc. r/r).

Liczba aktywnych dziennych użytkowników (tzw. monetyzowalnych – mDAU) Twittera, która przekłada się bezpośrednio na przychody serwisu z reklam, w III kwartale br. wzrosła w ujęciu rocznym o 29 proc., ze 145 mln do 187 mln. Większość z nich (152 mln) pochodziła z rynków międzynarodowych, zaś 36 mln stanowili mieszkańcy USA.

Pomimo wzrostów i osiągniętego zysku, przedstawione przez Twittera wyniki za III kwartał rozczarowały rynek. Analitycy co prawda oczekiwali mniejszego przychodu, ale jednocześnie przewidywali znacząco wyższą liczbę mDAU, a ta w ujęciu kwartał do kwartału zwiększyła się jedynie o 1 mln. Poza tym na niekorzyść Twittera mogła wpłynąć wyrażona przez firmę niepewność co do zachowania reklamodawców w odpowiedzi na wyniki wyborów prezydenckich w USA. Zaowocowało to poważnymi stratami na Wall Street: po zamknięciu notowań w dniu ogłoszenia raportu akcje firmy zmniejszyły swoją wartość aż o ponad 17 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter w III kw. na plusie, w górę przychód i liczba użytkowników. Akcje jednak w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl