SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twórcy “Wprost Przeciwnie” donieśli do prokuratury na wydawcę “Wprost”

Twórcy szykowanego tygodnika “Wprost Przeciwnie” donieśli do prokuratury na wydawcę “Wprost”. Ich zdaniem próbuje on przejąć ich tytuł - podała “Rzeczpospolita”.

Dziennik napisał, że w zawiadomieniu wydawcy “Wprost Przeciwnie” (spółki Sentret i 3S Media) zarzucili reprezentantom AWR “Wprost”, że ci grozili im wszczęciem postępowania karnego, by przejąć prawa do tytułu "Wprost Przeciwnie". Zdaniem skarżących, przedstawiciele “Wprost”, chcieli, by porzucili oni pomysł wydawania tygodnika.

Sentret i 3S Media powołują się na dwa pisma, które skierował do nich wydawca “Wprost”. Żądał on w nich m.in. zaprzestania posługiwania się znakiem słowno-graficznym przypominającym logo "Wprost" i oskarżył ich o nieuczciwą konkurencję polegającą na "wykorzystaniu znanej marki dla własnych celów zarobkowych. AWR “Wprost” zagroził też skierowaniem sprawy do sądu, w razie niespełnienia tych żądań (dowiedz się więcej).

>>> “Przekrój” stracił najwięcej, do góry “Wprost” i “Gazeta Polska”

Magazyn "Wprost Przeciwnie" tworzy grupa byłych dziennikarzy tygodnika "Wprost", którzy pracowali w tym tytule jeszcze, gdy należał on do rodziny Królów. Nazwa i logo nowego pisma bezpośrednio nawiązują właśnie do tygodnika "Wprost". Twórcy nowego pisma twierdzą jednak, że tytuł ten został zarejestrowany bez przeszkód w sądzie już w lipcu 2010 roku.

Należąca do Platformy Mediowej Point Group spółka AWR “Wprost” nie skomentowała doniesień “Rzeczpospolitej”.

Dołącz do dyskusji: Twórcy “Wprost Przeciwnie” donieśli do prokuratury na wydawcę “Wprost”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
Trzymam kciuki za Wprost przeciwnie!
odpowiedź
User
MistrzCiętejRiposty
Czy oni mają rozum? Wprost przeciwnie.
odpowiedź
User
barbara
A ja za Wprost, bo uwazam , ze jest swietne.Zreszta jacy to dziennikarze taki p.Pinski intrygant, klamca, poza tym ile on w tym Wprost pracowal, jeszcze przreciez w TVP byl , to moze zalozy TVP
odwrotne.Rozumu on to nie ma,
odpowiedź