SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tydzień Cudzoziemców w Gazecie Prawnej

Gazeta Prawna przygotowała tematyczny cykl publikacji pod nazwą 'Tydzień Cudzoziemców'.

Projekt poświęcony jest głównie zatrudnieniu cudzoziemców w Polsce oraz w Unii Europejskiej. Materiały będą ukazywały się na łamach dziennika od poniedziałku 13 listopada, do piątku 17 listopada.

Zapowiedzią Tygodnia Cudzoziemców będzie publikacja w piątkowym (10 listopada) wydaniu dziennika poświęcona zatrudnianiu cudzoziemców w agencjach pracy tymczasowej. Na poniedziałek, 13 listopada, przygotowano raport o tym jak zatrudnić w Polsce cudzoziemca i co nam grozi po otwarciu rynku pracy dla obywateli Rumunii i Bułgarii. Przez kolejne dni (14 – 16 listopada) na pytania czytelników będą odpowiadać dyżurujący eksperci. Relacje z dyżurów telefonicznych będą na bieżąco publikowane w gazecie.

W ramach Tygodnia Cudzoziemców redakcja Gazety Prawnej przygotowała także wyniki przeprowadzonego przez PBS sondażu o pracy obcokrajowców w Polsce oraz debatę ekspertów rynku pracy. Tematem przewodnim dyskusji będzie otwarcie polskiego rynku pracy dla cudzoziemców. Jej przebieg będzie na bieżąco relacjonowany przez Radio Pin.

Na zakończenie cyklu przygotowano specjalne wydanie Tygodnika Prawa Pracy, które ukaże się w piątek, 16 listopada. Czytelnicy znajdą w nim informacje o tym, jak legalnie zatrudnić cudzoziemca.

- Chcemy w sposób jasny i przejrzysty pokazać naszym czytelnikom jak zatrudniać cudzoziemców w Polsce, a obcokrajowcom zatrudnionym na rynku polskim – jakie prawa im przysługują. Jednocześnie naszym celem jest ukazanie Polakom na co powinni zwracać szczególną uwagę  przy nawiązywaniu stosunku pracy z zagranicznym pracodawcą. Dlatego też oprócz publikacji zdecydowaliśmy się na dyżury eksperckie, które dostarczą odpowiedzi na indywidualne pytania. – komentuje Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska, Z-ca Redaktora Naczelnego Gazety Prawnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tydzień Cudzoziemców w Gazecie Prawnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl