SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tydzień z muzyką w Polskim Radiu

Polskie Radio zaprasza na tydzień tematyczny, prezentujących najważniejsze gatunki radiowe. Akcja potrwa od 10 do 16 marca.

Tydzień z muzyką w Polskim Radiu

Jedynka
W ramach „Tygodnia z muzyką” radiową Jedynkę odwiedzi wielu artystów polskiej sceny muzycznej. Rozmowy dotyczyć będą ich współpracy z Polskim Radiem. W audycjach pojawią się także materiały archiwalne. W „Muzycznej Jedynce” (nadawanej od poniedziałku do piątku w godz. 12.30 – 15.00) pojawią się kolejno: Jerzy Połomski, Adam Nowak (Raz, Dwa, Trzy), Irena Jarocka, Trubadurzy, Wojciech Młynarski, Krzysztof Krawczyk, Irena Santor, Ewa Bem, Krystyna Prońko i Jacek Zieliński (Skaldowie). W niedziele (9 i 16 maja, w godz. 10.00 – 12.00) radiowa Jedynka gościć będzie Seweryna Krajewskiego i Zbigniewa Wodeckiego. W „Popołudniu z Jedynką” (od poniedziałku do piątku, w godz. od 15.00 – 18.00) pojawią się Antoni Wroński, Marek Gaszyński, Jan Zagozda i Danuta Żelechowska, Andrzej Korzyński i Janusz Kondratowicz. W sobotę 16 maja w „Wieczorze z Jedynką” (w godz. 22.00 – 23.00) gościem programu będzie Bogusław Kaczyński.

Dwójka
W muzyczno-literackim „Kanonie Dwójki” od poniedziałku do czwartku, od 10 do 13 maja, Marcin Majchrowski przybliży słuchaczom nagrania koncertów laureatów nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków na Konkursach Chopinowskich – m.in. Henryka Sztompki, Haliny Czerny-Stefańskiej, Fou Ts’onga, Aleksandra Unińskiego, Marthy Argerich, Krystiana Zimmermana (w godz. 9.05 – 9.30). Zaraz po nich na antenie radiowej Dwójki rozbrzmiewać będą utwory Gabriela Fauré, Ryszarda Straussa, Aarona Coplanda i Franza Straussa w wykonaniu m.in. Krzysztofa Jakowicza, Waldemara Malickiego, Philippe’a Entremonta, London Symphony Orchestra pod dyrekcją Mścisława Rostropowicza czy New York Chamber Symphony pod batutą Gerarda Schwarza.
W nadawanym od poniedziałku do piątku o godz. 11.45 cyklu „Zapiski ze współczesności”, Anna Skulska przedstawi sylwetki laureatów Diamentowej Batuty – jednej z najważniejszych nagród Polskiego Radia.

Trójka
W ramach „Tygodnia z muzyką” gośćmi radiowej Trójki będą polscy artyści, których kariera związana jest z Programem 3 Polskiego Radia. W poniedziałkowej „Prywatnej Kolekcji” (godz. 14.00-15.00) Artur Orzech porozmawia z Gabą Kulką, charyzmatyczną wokalistką, odkrytą przez Trójkę, związaną obecnie z Polskim Radiem Euro, laureatką m.in. Nagrody Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego 2009 i Fryderyków 2010. We wtorek gośćmi będą Filip „Wieża” Różański i Michał „Dimon” Jastrzębski, muzycy zespołu Lao Che – zdobywcy wielu nagród, m.in. Mateusza 2008, Gwarancji Kultury 2009 przyznanej przez TVP Kultura, czy Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2008. Ich płyty były doceniane jako albumy roku przez m.in. Gazetę Wyborczą, Przekrój, infomuzyka.pl oraz – oczywiście – słuchaczy Trójki. Natomiast w środę wieczorem, o godz. 19.00, Agnieszka Szydłowska zaprosi na „Program Alternatywny”, którego gościem będzie Łukasz Rostkowski, znany jako L.U.C., reżyser, wokalista, kompozytor i producent, autor wielu konceptualnych albumów i projektów, zdobywca Paszportu Polityki 2009.
Radio Euro

We wtorek, 11 maja po godz. 20.00, gościem Radia Euro będzie L.U.C., którego słuchacze pamiętają z ubiegłorocznej płyty „Zrozumieć Polskę”.  Piątkowa audycja muzyczna, 14 maja o godz. 19.00, zostanie poświęcona współczesnym trendom muzycznym. Duże Pe przedstawi kulturę beatboxerów i zaprosi muzyków reprezentujących muzykę świata. W ramach najmłodszego cyklu antenowego – „Euroscena”, o godz.15.00 zagra polska grupa – „Gentleman!”

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tydzień z muzyką w Polskim Radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl